Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

41

vineri, 4. aprilie 2014, 14:39

:gandesc: La Drobeta se da la stiuca cu peste viu cumparat cu bon de la magazin :zambet: si politia nu are treaba :noroc:

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

42

vineri, 4. aprilie 2014, 14:43

Iulian, mai clar decit raspunsul celor de la anpa, nu se poate. Este interzis la stiuca, cu sau fara bon! Exact cum e interzis sa consumi alc la volan, si de aceea lumea tot o face. Pe raspunderea lor, bine-nteles.

Cred ca nici un pescar cu scaunu' la cap nu va iesi acuma la pescuit, dupa ce raspunsul e clar ca stiuca e interzisa pe aceasta perioada. :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

43

vineri, 4. aprilie 2014, 14:50

:salut: Zoran eu zic sa trimiti ce ai primit si la politia de frontiera din MH poate asa aplica si ei LEGEA :gandesc: :noroc:

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

44

vineri, 4. aprilie 2014, 14:54

:salut: Zoran eu zic sa trimiti ce ai primit si la politia de frontiera din MH poate asa aplica si ei LEGEA :gandesc: :noroc:

Iulian, io nu prea ma simt indreptatit sa le spun domnilor politisti si controlori cum sa aplice legea, cum sa-si faca treaba.
Dar, daca cineva doreste, poate folosi documentul fara probleme. L-am primit oficial si este autentic. :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

45

vineri, 4. aprilie 2014, 19:41

Felicitari celor care au cistigat premiul, din cauza raspunsurilor corecte ce au fost date in urma citirii cu atentie sporita Ordinul privind prohibitia 2014. :apl:

Rog castigatorii concursului sa se anunte pina duminica seara, aici pe subiect, si deasemenea care din produsele Gigafish le doresc. :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

puiu

Biban

Răspunsuri: 100

Membru din: 12. februarie 2014

Locație: Blaj

  • Scrie un mesaj privat

46

vineri, 4. aprilie 2014, 20:00

din pacate am avut dreptate! 60 de zile interzis total. acum sa ne intrebam oare de ce? eu cred ca sunt ajutati cei cu balti private! acolo nu se mai reproduce pestele! sau daca e pret corect nu mai conteaza! cred ca se poate ghici si de ce nu mai e permisa camparea in delta: sunt multe pensiuni care nu trebuie sa ramana goale!
in legatura cu premiul promis, renunt la acesta!
Un expert printre incepatori şi un incepator printre experti

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

47

vineri, 4. aprilie 2014, 20:11

in legatura cu premiul promis, renunt la acesta!


Pfuu... nu stiu ce sa zic, parca ma simt putin "jignit"!? :nunteleg:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

puiu

Biban

Răspunsuri: 100

Membru din: 12. februarie 2014

Locație: Blaj

  • Scrie un mesaj privat

48

vineri, 4. aprilie 2014, 20:35

nu vreau sa simti asa ceva, dar in ceea ce te priveste, pentru mine cel mai mare premiu este ca te-am cunoscut! mare om, mare caracter! astept sa ne cunoastem si "face to face"! :prieteni:
Un expert printre incepatori şi un incepator printre experti

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

49

vineri, 4. aprilie 2014, 20:44

[.....]

Rog castigatorii concursului sa se anunte pina duminica seara, aici pe subiect, si deasemenea care din produsele Gigafish le doresc. :noroc:


premiul meu se transforma intr-o bere pe care o vom bea cu prima ocazie :noroc:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

50

vineri, 4. aprilie 2014, 21:12

Zoran, care este raspunsul la prima intrebare ca n-am dedus din email-ul pe care l-ai primit? (nu c-ar mai avea importanta... :) )
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Răspunsuri: 616

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: sibiu

  • Scrie un mesaj privat

51

vineri, 4. aprilie 2014, 21:32

prima intrebare n-a primit raspuns dat fiind faptul ca perioada vizata de acea intrebare era deja expirata la expedierea raspunsului :doarecapu:
daca n-as fi fost foarte curiuos sa incerc un anume fir de la Gigafish raspunsul meu ar fi fost exact ca al lui Anem, adica o bere la prima intalnire. Dar, pentru ca sunt prea curios, vreau si eu o mostra de asa ceva daca se poate GIGA-TEC - Meterware - 0.11mm fluo-gelb - GIGAFISH.

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

52

vineri, 4. aprilie 2014, 21:38

prima intrebare n-a primit raspuns dat fiind faptul ca perioada vizata de acea intrebare era deja expirata la expedierea raspunsului

Cu alte cuvinte toata lumea care a raspuns cu DA la a 2-a intrebare, indiferent cum a raspuns la prima, a castigat? :rizi:
Si io ma multumesc c-o bere... :).
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

53

sâmbătă, 5. aprilie 2014, 06:28

prima intrebare n-a primit raspuns dat fiind faptul ca perioada vizata de acea intrebare era deja expirata la expedierea raspunsului

Cu alte cuvinte toata lumea care a raspuns cu DA la a 2-a intrebare, indiferent cum a raspuns la prima, a castigat? :rizi:
Si io ma multumesc c-o bere... :).

Nu chiar...
Am avut ieri aceasta dilema, si chiar am vrut sa va cer aici sfatul, sa vad ce intelegeti voi. Dar, pt a nu se interpreta in nici un alt fel actiunea mea :rizi: , am mai citit odata- de 2 ori- ordinul si raspunsul, si mi-am dat seama ca nu se specifica niciunde despre momelile pt stiuca. Nici chiar in cel de anul trecut, unde pe timpul prohibitiei generale pescuitul la stiuca era admis doar cu naluci artificiale, nu scria nici unde ca pe timpul prohibitiei stiucii NU ar fi admis cu peste sau naluci artificiale.
Deci, concluzia mea este, ca daca nu se specifica clar ce momeli sunt admise si cind, pe perioada de prohibitie a stiucii e voie sa se pescuiasca alte specii de rapitori cu orice tip de momeala.

Asa ca, concluzia concluziei, cei care au raspuns clar cu 2 de DA au nimerit-o din plin! :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

54

sâmbătă, 5. aprilie 2014, 07:01


anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

55

sâmbătă, 5. aprilie 2014, 09:39



Asa ca, concluzia concluziei, cei care au raspuns clar cu 2 de DA au nimerit-o din plin! :noroc:


atunci eu am dat-o in bara ... caz in care platesc eu berea cand ne intalnim data viitoare :noroc:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

56

sâmbătă, 5. aprilie 2014, 09:44





Citat de la »Zoran«





Asa ca, concluzia concluziei, cei care au raspuns clar cu 2 de DA au nimerit-o din plin!


atunci eu am dat-o in bara ... caz in care platesc eu berea cand ne intalnim data viitoare



:inchinare:

Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

nelutu25

Șalău

Răspunsuri: 256

Membru din: 11. august 2012

Locație: Tg. Mures

  • Scrie un mesaj privat

58

sâmbătă, 5. aprilie 2014, 11:25

Am mai spus... desi nu ne convine, este destul de clar.
P.s. nu cred ca e vorba de nimereala,dar ... am "ghicit" raspunsurile