Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

41

marți, 25. august 2020, 23:15

Până acum, n-am găsit, dar, există vreun importator/distribuitor de bărci Achilles, în România? Sau, în UE? Întreb, pentru a mai reduce din timpul necesar pentru căutare!
Mă gândesc la 2 variante de Achilles, de 8'8"/2,70 m, Achilles LS4-RU și Achilles LEX-88.
Mai am o nelămurire, am observat că, la hypalon i se mai spune și neoprene, sau CSM/CR, la fel am văzut și pe site-urile unde sunt aceste 2 modele, ba scrie hypalon, ba, CSM, este același lucru?
Pe un site din Indonezia au prețul cu vreo 35% mai mic, decât pe site-urile mai cunoscute, deși pare suspect, văd că au adresă, au numere de telefon ș.a.m.d.
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!