Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

imi78

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »imi78«

Răspunsuri: 14

Membru din: 19. februarie 2013

  • Scrie un mesaj privat

1

sâmbătă, 8. februarie 2014, 19:28

inmatriculare peridoc

buna ziua tuturor ,nu demult am adus o barca si peridoc din anglia .intrebare ar fi peridocul este hom made fara serie pot inmatricula sau nu .este de greutate mica barca e vreo 60kg 3m lungime 1.4m latime

2

sâmbătă, 8. februarie 2014, 21:14

buna ziua tuturor ,nu demult am adus o barca si peridoc din anglia .intrebare ar fi peridocul este hom made fara serie pot inmatricula sau nu .este de greutate mica barca e vreo 60kg 3m lungime 1.4m latime

Cum ai intrat in RO cu ansamblul?Pe o platforma? sau? :gandesc: ...si eu am un home made.... :pauza:
:noroc:

momaul

Șalău

Răspunsuri: 332

Membru din: 29. decembrie 2013

Locație: buzau

Profesia: elecronist

  • Scrie un mesaj privat

3

sâmbătă, 8. februarie 2014, 21:55

Salut . si eu am imatriculat pina acum 3 peridocuri home made . Toata chestia e sa respecte anumite reguli inpuse de R.A.R. si nu sint probleme. Trebuie un proiect facut de un inginer de la R.A.R.si ma rog cu toate taxele in 2012 m-a costat cam 250 e .Am facut unu care l-am imatriculat si ca peridoc si pentru transportul A.T.V.-urilor .Daca e facut de fabrica nu te poti lipi de aia de la R.A.R sa zici ca e home made (cel putin la Buzau) dar daca chiar e home made nu am intimpinat nici o problema .

Răspunsuri: 496

Membru din: 27. noiembrie 2013

Locație: Timisoara

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

4

duminică, 9. februarie 2014, 03:45

dane si noua copie dupa proiec ...contra cost
:relax:
"Prostul întâi o croieşte, apoi o gândeşte."

momaul

Șalău

Răspunsuri: 332

Membru din: 29. decembrie 2013

Locație: buzau

Profesia: elecronist

  • Scrie un mesaj privat

5

duminică, 9. februarie 2014, 11:08

Proiectele , sau schitele ce dracu or fi, ca nu l-am vazut niciodata l-ea facut tipul de la R.A.R. in timpul lui liber (nu am primit factura pentru ele) mie mi-a cerut doar factura pentru punte si o declaratie notariala pe propie raspundere ca l-am confectionat eu din materiale de pe piata.Oricum eu am facut 2 la fel dar inmatricularea s-a facut pentru fiecare individual altfel inseamna productie de serie si se complica situatia.Daca te intereseaza pot sa-ti dau mai multe relatii la telefon ca e mult de scris

imi78

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »imi78«

Răspunsuri: 14

Membru din: 19. februarie 2013

  • Scrie un mesaj privat

6

duminică, 9. februarie 2014, 18:02

am remorcat cu o masina inmatriculat anglia numai asa poti trece prin europa.va multumesc pentru sfaturi