Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

danmiclau56

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »danmiclau56«

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

1

miercuri, 5. februarie 2014, 11:59

permise A.N.P.A + viza politia de frontiera 2014

Pentru cei care din diferite motive nu si-au facut inca permisul A.N.P.A. = viza politiei de frontiera un mic ajutor :bucuros:
pentru permisul A.N.P.A 2014....acte necesare:
1 pernis ANPA......original + copie
2 buletin identitate............copie
3 chitanta trezorerie 30 roni....original + copie
4 timbru fiscal 2 roni
5 o cerere de mana cu specificatia.....pentru viza anuala :doarecapu:
....astea ca acte...si binenteles multa.... rabdare :rizi: :rizi:
....Program ...ANPA Timisoara...pentru depus acte.........VINERI de la ORA 9......13...asta pentru sucursala TIMISOARA
Cu toate ca Inspectoratul Politiei de Frontiera pentru TM . CS . MH se afla in TImisoara si unde se spunea, ca se poate pune viza pe permis, pentru cele 3 judete mentionate..nu mai e valabil :nu:
.......nu sunt sigur......asa am aflat ieri , fiecere viza se pune in judetul respectiv.
....in cazul in care se solicita viza la politia de frontiera ,trebuie prezentat pe langa cardul permisului, copia chitantiei de la trezorerie care pe verso sa aibe stampila si semnatura ANPA.
....in caz ca nu are stampila si semnatura ...nu se pune viza pollitiei de frontiera.......dialogul de ieri intre mine si reprezentant ANPA...Timisoara
P.s..... daca stiti ceva in plus ,anuntatine si pe noi ..VA ROG !! :bravo:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

2

miercuri, 5. februarie 2014, 12:40

permise A.N.P.A + viza politia de frontiera 2014

:salut: Eu am fost la trezorerie si am platit 30 ron si dupa am plecat cu chitanta la PF si am primit viza fara nici un fel de stampila de la ANPA :nunteleg:

danmiclau56

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »danmiclau56«

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

3

miercuri, 5. februarie 2014, 12:54

Eu am fost la trezorerie si am platit 30 ron si dupa am plecat cu chitanta la PF si am primit viza fara nici un fel de stampila de la ANPA
:saluti: Iulian !!!o fi fost ....CAND ?.....(ieri nu se mai putea) :doarecapu: daca stie si alt cineva !!..... alt ceva ?? :gandesc:
Si eu ,stiam ca tine :bravo: .....dar acu !! ....... :nervos:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

4

miercuri, 5. februarie 2014, 13:19

Cu toate ca Inspectoratul Politiei de Frontiera pentru TM . CS . MH se afla in TImisoara si unde se spunea, ca se poate pune viza pe permis, pentru cele 3 judete mentionate..nu mai e valabil

Dane, ti-am spus si pe PM ca traim in RO... mai sus trebuia sa formulezi asa: "... nu mai e valabil decat in anumite cazuri" :rizi: .
Stiu pe unii care si-au pus toate trei vizele aici in TM, acu` cateva zile... putine. :)
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

danmiclau56

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »danmiclau56«

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

5

miercuri, 5. februarie 2014, 13:41

nu mai e valabil decat in anumite cazuri" .
.....AHA !!!! :gandesc:
,,,,,multam de informatie !!! :bucuros2: :ochi:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

6

miercuri, 5. februarie 2014, 14:13

Stie careva, e deschis spinningul C&R la stiuca pe prohibitie 2014, pt apele de frontiera?
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

7

miercuri, 5. februarie 2014, 14:14

...sau tot asa, numa' in anumite cazuri... :rizi:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

danmiclau56

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »danmiclau56«

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

8

miercuri, 5. februarie 2014, 14:44

...sau tot asa, numa' in anumite cazuri...
:gandesc: :ochi:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

danmiclau56

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »danmiclau56«

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

9

vineri, 7. februarie 2014, 12:29

permisul A.N.P.A 2014....acte necesare:
1 pernis ANPA......original + copie
2 buletin identitate............copie
3 chitanta trezorerie 30 roni....original + copie
4 timbru fiscal 2 roni
5 o cerere de mana cu specificatia.....pentru viza anuala
....astea ca acte...si binenteles multa.... rabdare
....Program ...ANPA Timisoara...pentru depus acte.........VINERI de la ORA 9......13...asta pentru sucursala TIMISOARA
La toate astea se mai adauga :
Pe copia de buletin se mai scriu urmatoarele :
....Catre A.N.P.A. ......sucursala....oras
.....pentru viza anuala...
......permis..nr-------seria..nr
.....orasul la data de.....si semnatura :rizi: :rizi: :rizi: :rizi: :ochi: .
P.s .........urmeaza.....VIZA.... politiei de frontiera :doarecapu: .
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

10

vineri, 7. februarie 2014, 16:58

astazi mi-am platit taxa pt permisul de pescuit 2014 = 30lei (6.5 euro / an) - o suma ridicola sa recunoastem
am permisul tip card plastificat
din punctul meu de vedere, sunt in regula si pot pescui legal, in rest........sa ma controleze

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

11

vineri, 7. februarie 2014, 17:21

Si eu am platit ieri 75 ron la Ajvps Alba. Dpmdv sunt legal deoarece Muresul este arondat ,in jud.Alba, acestei asociatii.Mi-au schimbat carnetul de membru pescar sportiv cu unul nou pe care scrie "Membru pescar recreativ sportiv".De aceea a fost 75 ron=30 ANPA+40 taxa membru+5 carnetul.

NU o sa ma controleze nimeni in zona Aiud! :zid: Nici la Vl ! La SB ,Ms, Hd o sa-mi ia bani in plus daca ma controleaza :drac2:

12

sâmbătă, 8. februarie 2014, 11:44

Stie careva, e deschis spinningul C&R la stiuca pe prohibitie 2014, pt apele de frontiera?

proiect 2014
Ce mi se pare interesant este ca este prohibitie tot anul la "salaul vargat" :gandesc:
:noroc:

13

sâmbătă, 8. februarie 2014, 11:53

deocamdata este in stadiul de proiect si din experienta anilor trecuti.........pe nimeni nu mai intereseaza, nici pe autoritati (care lipsesc cu desavarsire din acest peisaj) si nici pe pescari

attila

Șalău

Răspunsuri: 282

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Nördlingen/Resita

  • Scrie un mesaj privat

14

sâmbătă, 8. februarie 2014, 14:28

Salaul vargat era prohibit tot anul de mult timp. Doar ca exprimarea din lege era atat de confuza incat fiecare interpreta dupa bunul plac legea. Si in unele locuri era prohibit, in altele NU.
Voi ma urati ca sunt altfel, eu va compatimesc ca sunteti toti la fel.

Răspunsuri: 22

Membru din: 1. ianuarie 2014

Locație: bucuresti

Profesia: salvator

  • Scrie un mesaj privat

15

duminică, 9. februarie 2014, 10:38

permis pescuit 2014

dar de ce mai trebuie viza de frontiera doar sintem in ue ?
putem trece cu buletinul la bulgari dar sa pescuim la noi in tara ne trebuie viza de frontiera de ce ? :gandesc: :gandesc:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

16

duminică, 9. februarie 2014, 10:44

dar de ce mai trebuie viza de frontiera doar sintem in ue ?
putem trece cu buletinul la bulgari dar sa pescuim la noi in tara ne trebuie viza de frontiera de ce ? :gandesc: :gandesc:


Pentru apele de frontiera cu Serbia, Moldova... :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

17

duminică, 9. februarie 2014, 10:48

permis pescuit 2014

:zambet: Pai trebuie viza pentru ca si POLITIA DE FRONTIERA trebuie sa traiasca daca nu ar fi pescarii pe cine ar mai controla de acte si de ce ar mai fi platiti .... bineinteles din banii de la buget :ochi: :ciao:

danmiclau56

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »danmiclau56«

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

18

duminică, 9. februarie 2014, 11:12

dar de ce mai trebuie viza de frontiera doar sintem in ue ?
:gandesc:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

Răspunsuri: 22

Membru din: 1. ianuarie 2014

Locație: bucuresti

Profesia: salvator

  • Scrie un mesaj privat

19

duminică, 9. februarie 2014, 12:24

politia de frontiera nu traieste din bani pescarilor ci din bani altora care aduc anumite lucruri in tara ( :pauza: fie vorba intre noi pietele bucurestiului sint pline de marfa de contrabanda)nu se uita ei la 80 ron amarati care ai platim noi pe permis

20

duminică, 9. februarie 2014, 12:40

Pai atunci ne trebuie viza de frontiera ca sa stie politia cine face contrabanda si cine nu :ochi: