Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

41

miercuri, 25. iunie 2014, 20:58

Deci : am luat PG-ul saptamana trecuta la Oravita.Foarte amabili si pusi la punct oamenii! A durat cam 5 minute. Nici macar nu a trebuit sa intru in sediul Politiei ,la ghiseul de la poarta s-a rezolvat totul! :apl: Oamenii nici macar nu au program fix! Au spus ca atata timp cat e lumina afara ei dau PG. Daca vii noaptea la 2 e mai nasol.Mi-au cerut actele: CI , carnet de membru (asta ii l-am dat eu) , chitanta din care reiese ca am platit cv permis de pescuit pe 2014,permis ANPA.Mentionez ca sunt membru AJVPS Alba.Au trecut datele mele intr-un registru ,au trecut nr.chitantei si al permisului ANPA ,au luat tacticos un timbru autocolant care reprezenta PG-ul si l-au lipit cu atentie in carnetul de membru AJVPS.Apoi l-au stampilat si datat.Atat! 5 minute! Jos palaria pentru baietii de la Oravita! :apl:

Răspunsuri: 496

Membru din: 27. noiembrie 2013

Locație: Timisoara

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

42

miercuri, 25. iunie 2014, 22:28

:nunteleg: asa a fost din totdeauna dar asa mi-sa spus la asociatie sap asta luni si la mai un mag care se ocupa cu viza de PG contra sumei de 5 lei ..ca nu se mai poate reolva cu viza PG decat personal + copie de buletin si astepti max 2 sap..
Acum daca ei mint ..mint si eu..
noroc ca eu mi-le rezolv in februarie permisul si Pg-ul
"Prostul întâi o croieşte, apoi o gândeşte."