Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

41

miercuri, 25. iunie 2014, 20:58

Deci : am luat PG-ul saptamana trecuta la Oravita.Foarte amabili si pusi la punct oamenii! A durat cam 5 minute. Nici macar nu a trebuit sa intru in sediul Politiei ,la ghiseul de la poarta s-a rezolvat totul! :apl: Oamenii nici macar nu au program fix! Au spus ca atata timp cat e lumina afara ei dau PG. Daca vii noaptea la 2 e mai nasol.Mi-au cerut actele: CI , carnet de membru (asta ii l-am dat eu) , chitanta din care reiese ca am platit cv permis de pescuit pe 2014,permis ANPA.Mentionez ca sunt membru AJVPS Alba.Au trecut datele mele intr-un registru ,au trecut nr.chitantei si al permisului ANPA ,au luat tacticos un timbru autocolant care reprezenta PG-ul si l-au lipit cu atentie in carnetul de membru AJVPS.Apoi l-au stampilat si datat.Atat! 5 minute! Jos palaria pentru baietii de la Oravita! :apl:

Răspunsuri: 496

Membru din: 27. noiembrie 2013

Locație: Timisoara

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

42

miercuri, 25. iunie 2014, 22:28

:nunteleg: asa a fost din totdeauna dar asa mi-sa spus la asociatie sap asta luni si la mai un mag care se ocupa cu viza de PG contra sumei de 5 lei ..ca nu se mai poate reolva cu viza PG decat personal + copie de buletin si astepti max 2 sap..
Acum daca ei mint ..mint si eu..
noroc ca eu mi-le rezolv in februarie permisul si Pg-ul
"Prostul întâi o croieşte, apoi o gândeşte."