Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Răspunsuri: 67

Membru din: 4. decembrie 2012

Locație: Zalau

  • Scrie un mesaj privat

41

joi, 6. decembrie 2012, 00:45

Am citit cele doua topicuri despre barci si nu stiu ce sa aleg.M-ar interesa o porta bote de 14' .Ar fi buna pe Dunare-Delta?Sau pe rauri gen Tisa?Cica merge un motor de 9.9 cai.Motorul il am....Ma gandeam sa il vand si imi iau o pneumatica sau o rigida de 4,20 pe care sa pun un motor de 20 de cai.Dar imi place ideea de a nu avea nevoie de peridoc/spatiu de depozitare.

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

42

joi, 6. decembrie 2012, 09:48

xxx

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Eugen« (22. decembrie 2012, 15:19)


43

joi, 6. decembrie 2012, 13:29

Eugen am si eu o intrebare te rog : Cum se comporta podina de tego in timp ? Pana acum am folosit numai podina de aluminiu. Vreau sa trec la o barca de 330 ( acum am 3m ) . Am vazut ceva oferte ..., dar cu podina de tego . Nu stiu cum se comporta. Imi este teama sa nu se umfle la apa si sa nu se mai mufeze sau sa iasa aschii din ea daca este lovita. Banuiesc ca nu faceau la scara asa de mare cu podina tego daca existau probleme !?
Ce diferente sunt intre cele doua tipuri de podina ?
Am citit cele doua topicuri despre barci si nu stiu ce sa aleg.M-ar interesa o porta bote de 14' .Ar fi buna pe Dunare-Delta?Sau pe rauri gen Tisa?Cica merge un motor de 9.9 cai.Motorul il am....Ma gandeam sa il vand si imi iau o pneumatica sau o rigida de 4,20 pe care sa pun un motor de 20 de cai.Dar imi place ideea de a nu avea nevoie de peridoc/spatiu de depozitare.


Vazi anuntul asta Bark-310S Este o barca excelenta si nu are nimic chinezesc in ea. Eu am una identica cu care am iesit de 2 ani foarte des. Nu am nici cea mai mica problema la ea.
Mai multe informatii despre ea gasesti la BARK BT-310S

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

44

joi, 6. decembrie 2012, 13:45

Cum se comporta podina de tego in timp ?
Inainte sa cumpar barca actuala cu podina de Al, am avut Kingfisher 270 cu podina segmentata din tego.
La momentul vanzarii, doua segmente aratau ca doagele de la butoi.
I-adevarat ca la podina segmentata nu conteaza prea mult dar....
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

45

joi, 6. decembrie 2012, 14:37

xxx

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Eugen« (22. decembrie 2012, 15:19)


46

joi, 6. decembrie 2012, 15:16

Si eu am zgariat sau chiar indoit putin podina de aluminiu , la transport. Acestea sunt inevitabile. Ca functionalitate ramane totusi neschimbata.
Ma uitam la modelele de la Kolibri. Imi place mai mult dispunerea manerelor , a sforilor cat si forma ( chestie de gust poate ) ... fata de modelul de la Baracuda ( model care totusi are podina de aluminiu careia inca nu i-am gasit defecte ).

Poate mai gasim si alte pareri de la cei care au folosit ambele feluri de podina ...
Dan, nu stiu sa-ti raspund la intrebare. La mine, dupa 2 ani de uz intens, nu au sarit aschii si nici nu s-a umflat. De departe nu mai arata ca si noua (vagi zgarieturi superficiale provocate de frecusul rezervorului din tabla de la motor, precum si de la scaun ca eu nu-i folosesc banchetele), dar nu este niciun pic deteriorata fizic. Cu barca asta am fost si la mare de 2 ori pana acum. Am tinut-o umflata tot timpul. Apa sarata nu a afectat-o absolut de loc.
Barca cu podina din aluminiu, nu am avut. Nu stiu daca toate podinele din tego sunt la fel. Eu am "pledat" doar pentru ce am eu in uz.

nelutu25

Șalău

Răspunsuri: 256

Membru din: 11. august 2012

Locație: Tg. Mures

  • Scrie un mesaj privat

47

sâmbătă, 12. ianuarie 2013, 22:34

anul asta vreau sa-mi schimb barca sau mai bine spus sa iau una cat de cat. bugetul este undeva la 1800-2000 lei. vreau sa fie cu podina rigida si eventual chila gonflabila. ma puteti ajuta cu niste recomandari? m-am gandit la kolibri, ce parere aveti de ele? si alte firme sunt binevenite atata timp cat se incadreaza in buget

fitter

Biban

Răspunsuri: 90

Membru din: 29. februarie 2012

Locație: Mangalia

Profesia: functionar public

  • Scrie un mesaj privat

48

duminică, 13. ianuarie 2013, 09:20

contacteaza-l pe junior 9007 si daca va intelegeti sa vezi ce de-a palinca merit. :cafea: