Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

1

luni, 3. februarie 2014, 08:59

Povesti cu pesti care trag barcile dupa ei…

Salut baieti,
Daca tot e timpul cum e, si sezonul de pescuit la somn se lasa asteptat, m-am gandit sa ne relatam ceva povesti cu drilluri unde pestele trage barca dupa el.
De ex, in acest video a fost prins un somn de 2,11 m care a reusit sa traga barca de 1100 de kg + 3 persoane in ea, peste 50 m contra curentului, Pina cind a obosit si s-a dat batut. O povestire relatata personal de Harry, pescarul la drill:



Aveti si voi intamplari asemanatoare, pe Mures, Olt, Dunare sau alte rauri si lacuri pe unde ati pescuit?
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

nelutu25

Șalău

Răspunsuri: 256

Membru din: 11. august 2012

Locație: Tg. Mures

  • Scrie un mesaj privat

2

luni, 3. februarie 2014, 09:34

am avut si eu parte de 2 "plimbari" primul s-a dezgatat si al doilea a mers 50-60 de metri exact acolo unde eu nu vroiam(vorba lui Zoran) intr-un copac scufundat. De atunci am schimbat barca,am luat motor....si astept o noua intalnire cu speranta ca o sa reusesc sa-l vad.

Tyrael

Știucă

Răspunsuri: 601

Membru din: 10. decembrie 2012

Locație: Rm Valcea

  • Scrie un mesaj privat

3

luni, 3. februarie 2014, 09:47

Frumos subiect, momentan eu nu am avut asa ceva dar cine stie.. Pe viitor...

Răspunsuri: 12

Membru din: 9. august 2014

Locație: onesti

  • Scrie un mesaj privat

4

vineri, 15. august 2014, 10:10

Eu am avut 3 astfel de tractari, dar cu barci usurele, gonflabile rusesti sau cu un intex seahak ii,una in coada lacului de la sascut anii 2004-2005 in timp ce dadeam la salau cu pestic , tirit la valle aprox 30 m cu tot cu ancora,una in zona homocea cind dadeam la pluta tot la salau , la fel carat la vale citeva zeci de m buni cu tot cu ancora anii 2006... acu acolo e intinsura inainte era gaura de 7-8 m si numa copaci f f grosi, eu ma dadeam jos din barca si pescuiam la pluta de pe acesti copaci cu diametre de 1-2m , acu nu mai exista nimic in locu ala toti copacii au fost scosi de tigani cu tractoru .... si inca o tractare la padureni acu 2 ani , din pacate nu am reusit sa dau afara nici unu din ei .. eu fiind echipat pentru salau pe stationar , max 0,4 firul si max 045 la cirlig

Subiecte asemănătoare