Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

1

luni, 3. februarie 2014, 08:59

Povesti cu pesti care trag barcile dupa ei…

Salut baieti,
Daca tot e timpul cum e, si sezonul de pescuit la somn se lasa asteptat, m-am gandit sa ne relatam ceva povesti cu drilluri unde pestele trage barca dupa el.
De ex, in acest video a fost prins un somn de 2,11 m care a reusit sa traga barca de 1100 de kg + 3 persoane in ea, peste 50 m contra curentului, Pina cind a obosit si s-a dat batut. O povestire relatata personal de Harry, pescarul la drill:



Aveti si voi intamplari asemanatoare, pe Mures, Olt, Dunare sau alte rauri si lacuri pe unde ati pescuit?
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

nelutu25

Șalău

Răspunsuri: 256

Membru din: 11. august 2012

Locație: Tg. Mures

  • Scrie un mesaj privat

2

luni, 3. februarie 2014, 09:34

am avut si eu parte de 2 "plimbari" primul s-a dezgatat si al doilea a mers 50-60 de metri exact acolo unde eu nu vroiam(vorba lui Zoran) intr-un copac scufundat. De atunci am schimbat barca,am luat motor....si astept o noua intalnire cu speranta ca o sa reusesc sa-l vad.

Tyrael

Știucă

Răspunsuri: 601

Membru din: 10. decembrie 2012

Locație: Rm Valcea

  • Scrie un mesaj privat

3

luni, 3. februarie 2014, 09:47

Frumos subiect, momentan eu nu am avut asa ceva dar cine stie.. Pe viitor...

Răspunsuri: 12

Membru din: 9. august 2014

Locație: onesti

  • Scrie un mesaj privat

4

vineri, 15. august 2014, 10:10

Eu am avut 3 astfel de tractari, dar cu barci usurele, gonflabile rusesti sau cu un intex seahak ii,una in coada lacului de la sascut anii 2004-2005 in timp ce dadeam la salau cu pestic , tirit la valle aprox 30 m cu tot cu ancora,una in zona homocea cind dadeam la pluta tot la salau , la fel carat la vale citeva zeci de m buni cu tot cu ancora anii 2006... acu acolo e intinsura inainte era gaura de 7-8 m si numa copaci f f grosi, eu ma dadeam jos din barca si pescuiam la pluta de pe acesti copaci cu diametre de 1-2m , acu nu mai exista nimic in locu ala toti copacii au fost scosi de tigani cu tractoru .... si inca o tractare la padureni acu 2 ani , din pacate nu am reusit sa dau afara nici unu din ei .. eu fiind echipat pentru salau pe stationar , max 0,4 firul si max 045 la cirlig

Subiecte asemănătoare