Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

41

luni, 10. februarie 2014, 09:47

frumos Gigi, vad ca sunt pe placul stiucilor :apl:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Răspunsuri: 62

Membru din: 11. august 2013

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

42

luni, 10. februarie 2014, 17:27

Multzam nea Mircea..Ai dreptate cu cele turnate,o sa incerc si eu,mai ales pentru stiuca..

Cand te hotarasti da-mi un semn de viata,sa-ti netezesc cararile catre realizarea voblerelor turnate. Deja tin un "curs"on line cu cativa baieti care vor sa se apuce si ei de asa ceva ( spre marea disperare a unor "maestrii" care se considera detinatorii secretului absolut si care de fapt tot la mine au vazut primul vobler turnat din viata lor ). Eu de felul meu cand mi se cere ajutorul "dau tot din casa ". Cand ai sa vezi cat de simplu si eficient se realizeaza, o sa -ti dai cu tesla in ...ouale de prepelita ca nu te-ai apucat mai de mult. Mai ales ca tu ai slava D-lui experienta de la lemn.Ti-a transmis Flavius salutari din partea mea ? Am luat ceva de la el si l-am rugat sa te salute.
Exista doua feluri de oameni.Unul spune ceea ce gandeste. Celalalt are prieteni.

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

43

luni, 10. februarie 2014, 17:36

[.....]
Deja tin un "curs"on line cu cativa baieti care vor sa se apuce si ei de asa ceva ( spre marea disperare a unor "maestrii" care se considera detinatorii secretului absolut si care de fapt tot la mine au vazut primul vobler turnat din viata lor ).
[.....]


Florine, pentru a evita generalizarile cu termenul de "maestrii" cred ca ar fi mai bine daca ai vorbi putin mai la obiect ... nu de altceva dar si eu torn voblere si s-ar putea intelege ca fac parte din acei "maestrii" de care pomenesti (nu intr-un mod pozitiv) in mesajul de mai sus.
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

  • Autorul acestui subiect este »semlecangheorghe«

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

44

luni, 10. februarie 2014, 19:31

Oh ,nu la tine se refera nea Mircea..stai linistit..detinatorii adevarului absolut,isi fac veacul pe alte meleaguri virtuale.. :zambet: Prin arene in care singura regula e ca nu e nici o regula.. :rizi: N-are rost sa pomeniti de ei..

Nea Mircea ,eu stiu ce zici cu woblerele turnate..Eu doar la liples-uri le-as folosi..Lemnul da o miscare aparte nalucii..stii matale, :ochi: dansul ala de cadina..Siapoi din orice le-ai face si oricum le-ai face,ele poarta amprenta celui care le face .Daca respectivul e mai intai pescar,stie ce sa ceara de la un wobler..aici e tot secretul..daca nu-i pescar ..asa iese si naluca..Pentru mine lucrul in lemn e pasiune...si nu cred ca voi renunta complet la lemn in favoarea spumei,pentru ca fac lucrul asta mai intai din pasiune..si dupa aia,pentru niste banutzi..O sa va arat zilele astea niste blancuri din lemn..numai oleaca sa aveti rabdare..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

Răspunsuri: 62

Membru din: 11. august 2013

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

45

luni, 10. februarie 2014, 20:47

[.....]
Deja tin un "curs"on line cu cativa baieti care vor sa se apuce si ei de asa ceva ( spre marea disperare a unor "maestrii" care se considera detinatorii secretului absolut si care de fapt tot la mine au vazut primul vobler turnat din viata lor ).
[.....]


Florine, pentru a evita generalizarile cu termenul de "maestrii" cred ca ar fi mai bine daca ai vorbi putin mai la obiect ... nu de altceva dar si eu torn voblere si s-ar putea intelege ca fac parte din acei "maestrii" de care pomenesti (nu intr-un mod pozitiv) in mesajul de mai sus.
Nu-ti face griji,tu de curand te-ai apucat de voblere turnate. Oricum, nu la tine faceam referire. Tu faci voblere lucrate ingrijit si nu te dai "maestru"". Gigi, nu zi voblere din "spuma ", ca nu au nici o legatura cu spuma poliuretanica. E vorba de rasina epoxidrica bicomponenta, si nu oricare, un anume tip de rasina. O sa pun si eu niste poze cu ceva "turnate "
Exista doua feluri de oameni.Unul spune ceea ce gandeste. Celalalt are prieteni.

  • Autorul acestui subiect este »semlecangheorghe«

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

46

marți, 11. februarie 2014, 05:19

Rasina,asa cum zici...nush ce am eu cu spuma..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

  • Autorul acestui subiect este »semlecangheorghe«

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

47

marți, 11. februarie 2014, 06:26

'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

48

marți, 11. februarie 2014, 06:35

Domnu` Gigi,
Da` ce s-a intamplat cu mulinetele dvs. de casting?
Doar nu v-ati schimbat "orientarea"?!? :limba: :rizi:
Faina grasana. :bravo:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

  • Autorul acestui subiect este »semlecangheorghe«

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

49

marți, 11. februarie 2014, 10:19

Sa intimplat ca fiind iarna si eu fiind lipisit de una bucata virf degetul mare(ala de controleaza tamburul) :zambet: imi e oleaca peste mana,ca sa zic asa, sa pescuiesc non stop pe casting cand e frig.Da stai linistit ca acolo era si aia de casting cu care dadeam cu gume,numa' ca fix asa so nimerit sa intre mai bine pe boblere..care o mers pe gume in ziua aia nu o prea facut treaba..

Pina una alta,mai pun si niste poze cu ceva boblere proaspat ''preparate''..


'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

Răspunsuri: 62

Membru din: 11. august 2013

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

50

marți, 11. februarie 2014, 12:42

Draga Gigi, nush cum drac' se face ca toate stiucile tale seamana ca doua picaturi de apa ! ( parca ar fi toate de acelasi neam ). Nu care cumva cesti o cumatra acasa in butoiul de varza si ne-o mai arati din cand in cand ? Cu ce o hranesti ,cu prepelite ? Problema e alta : ii pui prepelitele in butoi , sau o scoti pe ea sa le alerge prin curte ? Hai zi-o pe cea dreapta !
Exista doua feluri de oameni.Unul spune ceea ce gandeste. Celalalt are prieteni.

  • Autorul acestui subiect este »semlecangheorghe«

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

51

marți, 11. februarie 2014, 14:05

Daca le analizezi design-ul aripioarelor o sa constati ca te inseli..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

Tyrael

Știucă

Răspunsuri: 601

Membru din: 10. decembrie 2012

Locație: Rm Valcea

  • Scrie un mesaj privat

52

marți, 11. februarie 2014, 14:33

Difera doar coloritul, sunt facute bine cu aerograful. Respectele mele pentru capturi

Răspunsuri: 62

Membru din: 11. august 2013

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

53

marți, 11. februarie 2014, 17:55

Chiar daca ma insel , ideea unei stiuci care sa alerge prepelitele prin curte chiar mi-a placut ! Sper ca nu ti-a decedat simtul umorului ?
Exista doua feluri de oameni.Unul spune ceea ce gandeste. Celalalt are prieteni.

  • Autorul acestui subiect este »semlecangheorghe«

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

54

marți, 11. februarie 2014, 18:36

:zambet: Ha, daca nu pun emoticon,gata..nu am simtul umorului.. :rizi: Poi daca vrei ia-le la puricat,eu aia ziceam..uite daca vrei iti pun o poza cu prepelitze :rizi: sa exersezi pe ele..Da nu oricare,din alea tarcate(ca stiucile) -japoneze..

@Tyrael..multzam de apreciere.. :noroc:
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

Răspunsuri: 62

Membru din: 11. august 2013

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

55

miercuri, 12. februarie 2014, 06:32

Apropo de prepelite : cred ca ar fi bune cateva pentru haita mea de stiuculitze. Imi imprumuti cateva ?

free photo hosting
Exista doua feluri de oameni.Unul spune ceea ce gandeste. Celalalt are prieteni.

  • Autorul acestui subiect este »semlecangheorghe«

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

56

miercuri, 12. februarie 2014, 06:57

wow..ce bine au iesit.. :ochi:
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

  • Autorul acestui subiect este »semlecangheorghe«

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

57

miercuri, 26. martie 2014, 20:06






Mah,da nu poate omu' sa testeze linistit un bobler,ca se tot agata ceva de el. :rizi:





Nici chiar noaptea nu scapa.. :zambet:
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

puiu

Biban

Răspunsuri: 100

Membru din: 12. februarie 2014

Locație: Blaj

  • Scrie un mesaj privat

58

miercuri, 26. martie 2014, 22:40

sper ca pe 24, la timisoara, sa ajung si eu! baga te rog in bagaj ceva rezerve pentru stiuci!:prieteni:
Un expert printre incepatori şi un incepator printre experti

Răspunsuri: 324

Membru din: 25. mai 2013

Locație: belluno-italia

  • Scrie un mesaj privat

59

joi, 27. martie 2014, 06:03

Bravo Gigi. La cat mai multe agataturi din astea si la cat mai mari. :apl:
"Te poti impodobi cu penele altuia, dar nu poti zbura cu ele !!!
Lucian Blaga

  • Autorul acestui subiect este »semlecangheorghe«

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

60

joi, 27. martie 2014, 10:47

Multzam la fel.. :noroc:din pacate ,de luni e prohibitie,si nu ne raman decat locatile private....
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu: