Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

nadgob

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »nadgob«

Răspunsuri: 17

Membru din: 27. ianuarie 2014

Locație: Cluj-Napoca

  • Scrie un mesaj privat

1

miercuri, 29. ianuarie 2014, 13:07

voblere pt. somn mai speciale

Dupa cum am citit si pe acest forum cat si pe altele mi-am facut o idee despre ce voblere de serie sau naluci ar trebui sa am (pe unele le am pe altele urmeaza) subiectul l-am deschis cu un alt motiv : Voblere pentru somn handmade.
As dori sa stiu , mai mult de la cei ce pescuiesc pe Somes si pe Mures de pe unde se pot procura daca nu postat aici atunci macar mp cu cei care fauresc astfel de voblere si care sunt de incredere.
Poate indrazniti sa postati si poze cu astfel de voblere pe care le aveti.

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

2

miercuri, 29. ianuarie 2014, 14:57

Pentru homemade zic sa iei legatura cu Gigi Semlecan. Cred ca te poate ajuta .Eu nu am voblere homemade ,dar poate iau si eu de la SG cand scoate catalogul ala...

nadgob

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »nadgob«

Răspunsuri: 17

Membru din: 27. ianuarie 2014

Locație: Cluj-Napoca

  • Scrie un mesaj privat

3

joi, 30. ianuarie 2014, 13:43

Am vazut pagina de facebook a domnului Gigi Semlecan mi-au placut voblerele care le realizeaza .Am facut si o comanda mica , sunt incepator o iau mai moale pana i-mi dau seama eu bine ce merge pe locurile care le pescuiesc .

4

joi, 30. ianuarie 2014, 17:28

salutare....poate intra si el (gigi) pe subiect si ne spune daca poate face si voblere chubby darter am citi cate ceva despre ele , nu stiu cat de bune sunt ptr somn, cele mai mari sunt de 6 cm/15gr , dar din forumuri in state reiese ca sunt bune ptr restul rapitorilor si dau rezultate f bune. acum ca mi-am luat barca si sonar poate aduc si ceva salai la bord.

5

joi, 30. ianuarie 2014, 21:29

vezi ca tocmai ce s-a inscris un nou user care face voblere si pescuieste pe Somes
ia legatura cu el si...........
Salutare !...din Baia Mare

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

6

vineri, 31. ianuarie 2014, 05:57

vezi ca tocmai ce s-a inscris un nou user care face voblere si pescuieste pe Somes
ia legatura cu el si...........
Salutare !...din Baia Mare


:gandesc: ...cred ca mai bine sa ia el, user-ul nou, legatura cu subiectul, pt a afla si noi cite ceva! :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

7

vineri, 31. ianuarie 2014, 07:07

salutare....poate intra si el (gigi) pe subiect si ne spune daca poate face si voblere chubby darter am citi cate ceva despre ele , nu stiu cat de bune sunt ptr somn, cele mai mari sunt de 6 cm/15gr , dar din forumuri in state reiese ca sunt bune ptr restul rapitorilor si dau rezultate f bune. acum ca mi-am luat barca si sonar poate aduc si ceva salai la bord.
Am ca si prioritate sa produc in serie cateva modele cu care am prins.La asta lucrez acum,woblere cu forma de stiuca,glidere,si modelul de mai jos..

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=3…&type=1&theater

Mai fac si jointed-uri 10-14 cm,sau cranck-uri.Chubby darter este un liplles,ori la lipless-uri inca nu m-am bagat.Cand am sa o fac o sa le fac din plastic,insa momentan sant focusat pe woblere din lemn.Incerc sa pun ceva poze...ma omoara link-urile astea




Sa schimbat acolo pe imageshk,nush ce naiba si nu ma stiu cu ele.. :doarecapu:
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

8

vineri, 31. ianuarie 2014, 07:40

Faine Gigi.Tot te-am rugat sa-mi dai niste preturi si modele ... Sau cel putin cand ai productie serioasa si vrei sa vinzi :bravo:

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

9

vineri, 31. ianuarie 2014, 07:41

Ce ancore pui pe voblere astea gen J13 ? Merci.

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

10

vineri, 31. ianuarie 2014, 09:32

Ancore ce folosim si noi la somn,si anume canelle sau mai nou,vmc-uri 2x.Asta cat se mai gasesc prin Arad la magazin..Dupa aceea nu stiu,o sa caut sa vad de unde pot sa iau cantitate mai mare la pret mai bun..deocamdata nu m-am interesat.Jointed-urile le vand la 40 ron bucata celelalte cu 30 ron.Asta echipate gata.Daca cumparatorul doreste sa puna triplele lui pretul scade cu 3 ron.Sant deschis la negocieri,discutii pe marginea modelelor personalizate,,insa acestea din urma necesita sabloane noi,teste,etc.si nu-i asa simplu ca si la celelalte la care deja am o baza formata.
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

11

vineri, 31. ianuarie 2014, 14:21

Ok Gigi multumesc. :noroc:
Si acum scriu de'am pixu ca sa fac cele 5 cuvinte obligatorii :zid:

Răspunsuri: 100

Membru din: 30. ianuarie 2014

Locație: Baia Mare - Romania

  • Scrie un mesaj privat

12

vineri, 31. ianuarie 2014, 19:13

...o idee :
...voblerele pentru somn le echipez cu ancore Grizzly 4X
...asta datorita faptului ca imi este la indemana sa le cumpar , pretul OK si cred ca fac fata solicitarilor.
...promit sa postez si poze , in curand.
GO FOR SPINNING !!!

Catalog naluci "old_radu"

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

13

vineri, 31. ianuarie 2014, 19:47

Ok Gigi multumesc. :noroc:
Si acum scriu de'am pixu ca sa fac cele 5 cuvinte obligatorii :zid:


:doarecapu:... :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

nadgob

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »nadgob«

Răspunsuri: 17

Membru din: 27. ianuarie 2014

Locație: Cluj-Napoca

  • Scrie un mesaj privat

14

miercuri, 5. martie 2014, 18:31

Mi-au sosit voblerele comandate MESERIE domnule , un pescar cu adevarat pasionat , multumesc domnului semlecangheorghe , am sa mai apelez.

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

15

miercuri, 5. martie 2014, 19:24

Gigi stie... :bravo:
Si hai sa mai scriu un pic ...asa de 5 cuvinte :doarecapu:

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

16

miercuri, 5. martie 2014, 19:38

Mi-au sosit voblerele comandate MESERIE domnule , un pescar cu adevarat pasionat , multumesc domnului semlecangheorghe , am sa mai apelez.
:rizi: Deci,2 zile cu posta romana..buun,pe weekwnd ai ''munitie'' sa le folosesti sanatos..Mai ales ca unul e si incercat.. :ochi:
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

Subiecte asemănătoare