Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

41

joi, 3. martie 2016, 08:24

O baterie ce poate fi descarcata pana la un nivel mai scazut (deep cycle) este mai grea decat bateria auto de aceeasi capacitate din cauza constructiei electrozilor ("placilor").
O baterie AUTO de 60Ah este mai grea de 10-12Kg asa ca sincer nu prea cred sa gasesti una deep cycle la aceasta greutate.
N-as cumpara sub nici o forma un acumulator second hand decat daca ar fi la un pret chiar de nimic. :)
Acumulatoarele LiIon sau LiPol sunt mai usoare, au o capacitate mult mai mare raportata la greutate, un pret pe masura insa sunt EXTREM de pretentioase la capitolul incarcare... in nici un caz nu pot fi incarcate cu o combinatie transformator/punte/"reostat" sau cu un incarcator ieftin cumparat de la Metro. :)
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Răspunsuri: 22

Membru din: 9. februarie 2014

Locație: Bucuresti

Profesia: economist

  • Scrie un mesaj privat

42

joi, 3. martie 2016, 08:30

Am incecat ..... Mulțumesc pentru ajutor .

teo pes

Șalău

Răspunsuri: 304

Membru din: 11. februarie 2015

Locație: buzau

Profesia: pescar normal

  • Scrie un mesaj privat

43

joi, 3. martie 2016, 14:26

Eu am folosit cu satisfactie asa : accumulator MINNKOTA DL 110 , motor MINCOTA ENDURA CLASIC 40LBS , redresor TELWIN T-CHARGE 28 , si pentru manevra barca mare si pt deplasare si manevra barca mica de aluminiu!
VIATA-I GREA DAR TRECE !!!! :bucuros2:

macinic

Biban

Răspunsuri: 148

Membru din: 4. februarie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

44

miercuri, 22. iunie 2016, 14:50

Motor Minn Kota Traxxis 55, 42''; doua baterii 110 A,12V, minn kota (idem zap marine) , plus siguranta 60 A, plus incarcator telwin t-charge 12;

45

joi, 18. iulie 2019, 11:14

info service CTEK

Salutari, nu stiti un centru de reparat post garantie ptr. CTEK MXS 10 ?
A expirat perioada de garantie si cam atat, ....nu se aprinde nimic nu mai face nimic.... vanzatorul zice ca ei nu repara, se schimba 1 la 1 pana e in garantie...apoi :doarecapu:

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

46

joi, 18. iulie 2019, 11:32

Salutari, nu stiti un centru de reparat post garantie ptr. CTEK MXS 10 ?
A expirat perioada de garantie si cam atat, ....nu se aprinde nimic nu mai face nimic.... vanzatorul zice ca ei nu repara, se schimba 1 la 1 pana e in garantie...apoi :doarecapu:


Cu toate ca SANSELE SUNT F. MICI, daca nu gasesti un centru de reparatii care sa detina documentatii/componente/etc. pt. marca asta, poti sa mi-l trimiti sa ma uit ce-i prin el... poate cine stie... :)
Nu pot promite ca rezolv ceva....
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

47

joi, 18. iulie 2019, 12:33

Cu toate ca SANSELE SUNT F. MICI, daca nu gasesti un centru de reparatii care sa detina documentatii/componente/etc. pt. marca asta, poti sa mi-l trimiti sa ma uit ce-i prin el... poate cine stie... :)
Nu pot promite ca rezolv ceva....

Ok. trimite te rog adresa in mp si trimit luni cu curier, vezi ce si cum se poate... itre timp o sa iau alta ca nu am de ales ... dar incerc sa caut o firma care are garantie extinsa si service de reparat.