Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

george

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »george«

Răspunsuri: 11

Membru din: 8. ianuarie 2014

Locație: Iasi

  • Scrie un mesaj privat

1

joi, 9. ianuarie 2014, 07:44

Jaxon 2.70 si TR200G

Salut. Fiind la inceput si conditionat sa pescuiesc doar de pe mal ma gandesc sa-mi conturez un echipament format dintr-o lanseta Jaxon Crystalis Power Tip, 2.70, actiune pana in 150gr., pe care o detin deja, si o multiplicatoare Shimano TR200G, pe care o caut dar, deocamdata, nu o gasesc aici in tara. IMi puteti da alte sugestii in ce priveste multiplicatorul? Mersi de ajutor.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

2

joi, 9. ianuarie 2014, 09:52

Alte variante ar mai fi Penn, Zebco, WFT... http://www.angel-domaene.de/Angelrollen/…aximumPrice=800
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

george

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »george«

Răspunsuri: 11

Membru din: 8. ianuarie 2014

Locație: Iasi

  • Scrie un mesaj privat

3

joi, 9. ianuarie 2014, 11:02

f tare site. Multumesc. Si daca vreau sa iau ceva de acolo, cum se procedeaza, costuri transport?

diccosmin

Șalău

Răspunsuri: 211

Membru din: 6. decembrie 2012

Locație: Sibiu

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

4

joi, 9. ianuarie 2014, 11:08

costuri transport : http://www.angel-domaene.de/Liefer-und-V…2a5bdad214cca72

comanzi ca de pe oricare alt site, faci plata cu PayPal de preferinta, apoi primesti pachetul acasa.
Incepator in pescuitul somnului

george

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »george«

Răspunsuri: 11

Membru din: 8. ianuarie 2014

Locație: Iasi

  • Scrie un mesaj privat

5

joi, 9. ianuarie 2014, 11:18

Simplu, doar ca eu si germana nu prea ne intelegem din pacate si nici nu am mai comandat ceva din afara pana acum. Sa zicem ca as alege mulineta asta: Waterspeed Multirolle 7000 - ANGEL DOMÄNE - Angelsport Fachversand Cat ar trebui sa platesc cu totul ca sa o pot atinge? :zambet:

diccosmin

Șalău

Răspunsuri: 211

Membru din: 6. decembrie 2012

Locație: Sibiu

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

6

joi, 9. ianuarie 2014, 11:23

Zwischensumme € 39,99 - pret mulineta
Versandkosten: Rumänien - € 14,99 - transport
Gesamtpreis € 54,98 - total
Incepator in pescuitul somnului

george

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »george«

Răspunsuri: 11

Membru din: 8. ianuarie 2014

Locație: Iasi

  • Scrie un mesaj privat

7

joi, 9. ianuarie 2014, 11:48

Nu ar fi mult. Multumesc de ajutor

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

8

joi, 9. ianuarie 2014, 11:52

Te pot si eu ajuta facind comanda si platind pt tine. Iti trimit detalii pe MP.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

george

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »george«

Răspunsuri: 11

Membru din: 8. ianuarie 2014

Locație: Iasi

  • Scrie un mesaj privat

9

joi, 9. ianuarie 2014, 12:08

Primit mesajul si multumesc mult de ajutor. Nu dispun de foarte multi banuti acum pentru ca majoritatea lor se duc la pusculita pentru renovari in casa. Eu ma gandeam la modelul acesta Waterspeed Multirolle 7000 - ANGEL DOMÄNE - Angelsport Fachversand. Vreau sa si pot lansa cu ea plumbi de 70-80 gr. Nu cunosc firma sau modelul asa ca daca ma poti sfatui si in aceasta privinta...

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

10

joi, 9. ianuarie 2014, 12:22

Din pacate nu cunosc nici eu firma sau modelul, de aceea nu pot sa-ti dau amanunte de nici un fel… Sorry.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

george

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »george«

Răspunsuri: 11

Membru din: 8. ianuarie 2014

Locație: Iasi

  • Scrie un mesaj privat

11

joi, 9. ianuarie 2014, 14:22

Cred ca mai bine ma orientez spre un penn slammer de exemplu. Am vz ca sunt pe forum de vanzare. Cred ca va face fata cu brio la viitoarele sper eu capturi :zambet: Cu multiplicatorul, in afara de un C3 5501, m-am cam pacalit pana acum. Am luat doua si niciuna nu ma lasa sa si lansez cu ea.

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

12

joi, 9. ianuarie 2014, 15:16

george ... imi permiti sa te intreb care este motivul pentru care vrei neaparat multiplicator?

sunt de parere ca o mulineta clasica te va ajuta mai mult. si apropo ... lanseta pentru ce tip de mulineta este facuta?
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

george

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »george«

Răspunsuri: 11

Membru din: 8. ianuarie 2014

Locație: Iasi

  • Scrie un mesaj privat

13

joi, 9. ianuarie 2014, 18:01

M-am orientat spre multiplicator din mai multe motive: este compact, incape mult fir si are putere mare de recuperare. Plus ca si estetic imi place mai mult decat o mulineta clasica. Pe de alta parte, cum am scris mai sus, si pennul clasic nu arata rau deloc si, din cate am citit si aici, sunt destul de puternice si fac fata cu brio. Lanseta e un jaxon crystallis power tip. Nu a fost facuta musai pentru multiplcator cred dar dupa modul cum sunt asezate inelele, numarul lor / 9 la 2.70, si faptul ca sunt joase fac posibila si folosirea cu multiplicator.

george

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »george«

Răspunsuri: 11

Membru din: 8. ianuarie 2014

Locație: Iasi

  • Scrie un mesaj privat

14

luni, 20. ianuarie 2014, 14:43

Am fost foarte aproape de un Penn 760 dar se pare ca nu imi era sortit :zambet: Si asta pentru ca pentru mine se pregatea o Okuma Solterra 10lx de toata frumusetea. O bijuterie pe care abia astept sa o incarc cu fir si sa o pun la treaba. :bucuros2: