Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

IonutD

Sunt nou și mă prezint!

  • Autorul acestui subiect este »IonutD«

Răspunsuri: 1

Membru din: 3. ianuarie 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

1

vineri, 3. ianuarie 2014, 17:39

Salut

Salut si La Multi Ani tuturor. Am 39 de ani si am inceput pescuitul pe la 14 ani pe baltile din jurul Bucurestiului. De 2-3 ani merg in Delta Dunarii la spining. Anul trecut m-am inscris intr-o asociatie de pescari si am fost de cateva ori la Dunare. In 2014 intentionez sa-mi cumpar o gonflabla de 3 - 3,30m (kolibri sau kingfisher) + un motor de 8-10 cp. Mi-am luat un sonar hummingbird 561 (e inca sigilat) cu care intentionez sa sondez fundul apei. Somn nu am prins deloc asa ca experienta mea in pescuitul acestui peste este 0. O sa urmaresc cu interes topicurile si articolele referitoare la somn. Daca o sa prind in 2014 macar unul de peste 7-8 kg ma declar multumit.

sopvalentin

Știucă

Răspunsuri: 624

Membru din: 27. februarie 2013

Locație: Galati

  • Scrie un mesaj privat

2

vineri, 3. ianuarie 2014, 19:07

Salut Ionut si bun venit. :salut:

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

3

vineri, 3. ianuarie 2014, 20:12

Bine-ai venit, la multi ani!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

4

miercuri, 8. ianuarie 2014, 19:08

:salut: Ionut, si din partea Echipei bun venit pe forum! :noroc:

Vom incerca sa te ajutam si sa te sustinem in realizarea visului tau! Dar pt asta avem nevoie si de tine, in primul rand cu intrebari...
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Subiecte asemănătoare