Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Răspunsuri: 143

Membru din: 16. aprilie 2012

Locație: Sibiu

  • Scrie un mesaj privat

21

miercuri, 15. ianuarie 2014, 00:02

Spinning , spinning , spinning , doar astita am in cap , vai de capul meu :inchinare: :inchinare: :inchinare:

diccosmin

Șalău

Răspunsuri: 211

Membru din: 6. decembrie 2012

Locație: Sibiu

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

22

miercuri, 15. ianuarie 2014, 07:08

S t a t i o n a r :pescuit:
Incepator in pescuitul somnului

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

23

miercuri, 15. ianuarie 2014, 09:25

:zambet: prin toate cele 3 metode mentionate, clasice in ordinea :spining ,clonc ,stationar...dar si glumeam :ochi: :saluti:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

ovidiu

Știucă

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

24

miercuri, 15. ianuarie 2014, 12:19

Staţionar şi clonc, şi ocazional spinning.
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

Răspunsuri: 27

Membru din: 10. iunie 2012

Locație: Deva

Profesia: pe apa

  • Scrie un mesaj privat

25

miercuri, 15. ianuarie 2014, 21:30

stationar si spining...dar si la clonc (m-am imbolnavit la Dunare). :bucuros2:

Răspunsuri: 50

Membru din: 22. noiembrie 2013

Locație: Fetesti

  • Scrie un mesaj privat

26

vineri, 25. aprilie 2014, 18:03

Voi incerca numai la clonk.

Am convingerea ca daca trec electricienii pe o anumita zona pestele care nu e electrocutat ( suficient )pleaca spre alte zone deci sansele la stationar ar fi aproape de zero. :nervos:

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

27

vineri, 25. aprilie 2014, 18:50

Acum cand prohibitia a ajuns la jumatate, cochetez cu ideea ca in loc de a-l cauta la clonc in zona Oltenita sau Giurgiu pentru o saptamana, datorita cotelor ridicate ale Dunarii sa-mi mut "sandramaua" pe bratul Chilia si sa-l "testez" la stationar cu monturile plantate "la copaci".
Voi cum aveti de gand sa-l cautati acum dupa prohibitie?

toby

Biban

Răspunsuri: 86

Membru din: 6. februarie 2014

Locație: Dr. Tr. Severin

  • Scrie un mesaj privat

28

vineri, 25. aprilie 2014, 19:05

Am investit foarte mult pentru clonc asa ca primul pe lista v-a fi cloncul urmat de stationar din barca si spinning

Răspunsuri: 271

Membru din: 7. ianuarie 2014

Locație: Galati

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

29

vineri, 25. aprilie 2014, 22:53

Salut
Vreau si eu răspuns la întrebarea:cum îl vom căuta in delta după prohibitie?
Noi plecam pe Sfântu o săptămână după data de 31
Abia astept, efectiv nu mă mai pot concentra la nimic si mă mai tratez cu pescuit laa caras pe la balti in weekend

Mishu

Oblete

Răspunsuri: 18

Membru din: 2. ianuarie 2013

Locație: Timisoara

  • Scrie un mesaj privat

30

vineri, 25. aprilie 2014, 23:15

Clonc&spinning!!!
Hai C&R :pescuit:

Costi C

Oblete

Răspunsuri: 18

Membru din: 2. martie 2014

Locație: Dolj

  • Scrie un mesaj privat

31

vineri, 25. aprilie 2014, 23:29

clonc, cu speranta sa nu treaca electricienii.

Răspunsuri: 59

Membru din: 5. august 2013

Locație: pe apa

  • Scrie un mesaj privat

32

sâmbătă, 26. aprilie 2014, 11:03

Anul asta sa ma mai caute si el pe mine, ca eu l-am cautat destul :nervos: :furtuna: ...off nu mai trece prohibitia asta...astia se f..e mult :gandesc:

ovidiu.U

Șalău

Răspunsuri: 323

Membru din: 6. aprilie 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

33

sâmbătă, 26. aprilie 2014, 23:17


Voi cum aveti de gand sa-l cautati acum dupa prohibitie?
Daca apele o tone tot asa si Dunarea va fi mare, tulbure si racoroasa, shaduri mari pe fund pe ape de 4-7m... Textil de 15-20klbs, leader de 0,8fluoro..si credinta..
Multa credinta :ochi:
Pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

nadgob

Oblete

Răspunsuri: 17

Membru din: 27. ianuarie 2014

Locație: Cluj-Napoca

  • Scrie un mesaj privat

34

duminică, 27. aprilie 2014, 12:21

1 Spinning
2 daca o sa am timp si clonc si stationar

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

35

miercuri, 8. octombrie 2014, 14:40

vad ca anul asta "prezenta la vot" a fost sub anii precedenti ... in ciuda faptului ca numarul de useri a crescut. :gandesc:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

36

miercuri, 8. octombrie 2014, 18:18

:drac2:
1117 useri si utilizatori inregistrati - zbarnaie forumul de la atatia utilizatori
oare de ce anem?!

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

37

miercuri, 8. octombrie 2014, 20:15

:drac2:
1117 useri si utilizatori inregistrati - zbarnaie forumul de la atatia utilizatori
oare de ce anem?!


chiar mi-as dori sa am o explicatie ... dar din pacate lipseste cu desavarsire cu toate ca au mai fost cazuri in care imi puneam aceeasi intrebare?

ai vreun raspuns, sau vreo banuiala? :nunteleg:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

38

miercuri, 8. octombrie 2014, 21:23

Spun eu! :rizi:

Modul de accesare al forumului te obliga ,aproape, sa te inregistrezi pentru a avea acces la toate informatiile in permanenta. Altfel esti cam limitat ,zic eu .Si atunci e simplu:oamenii isi fac cont si apoi citesc ce scrie pe aici ... "E simplu ,eu v-am spus :bagi o vasla dedesubt si merge singura!" :ochi:

Răspunsuri: 98

Membru din: 8. iulie 2014

Locație: Galati

Profesia: Economist

  • Scrie un mesaj privat

39

joi, 9. octombrie 2014, 07:05

Am votat stationar, cu toate ca am clonc. Din cauza ca nu prea am batut decat de vreo 4 ori anul asta la clonc, tot stationarul a fost baza ! Cochetez mai nou cu ideea de a planta exact in casa lui..am vazut eu niste locuri mai speciale dar cu scaderea asta brusca, nu stiu daca va avea chef sa si manance.
'' Carpe diem ! ''

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

40

joi, 9. octombrie 2014, 09:30

Spun eu! :rizi:

Modul de accesare al forumului te obliga ,aproape, sa te inregistrezi pentru a avea acces la toate informatiile in permanenta. Altfel esti cam limitat ,zic eu .Si atunci e simplu:oamenii isi fac cont si apoi citesc ce scrie pe aici ... "E simplu ,eu v-am spus :bagi o vasla dedesubt si merge singura!" :ochi:


Zamfi, o parte de dreptate ai ... dar nu total. daca te uiti la lista de utilizatori vei constata ca sunt o gramada cu mesaje fix zero. respectivii nu pot accesa tot forumul.

mie mi se pare o treaba destul de normala ca atunci cand iti faci un cont sa saluti comunitatea de acolo si doar ulterior sa ai acces la restul forumului ... dar poate eu vad lucrurile usor diferit. acum am citit ca prin anumite locuri pescuitul se desfasoara cu binoclul.
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Subiecte asemănătoare