Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

1

vineri, 27. decembrie 2013, 15:18

O rugaminte....

Salutare ,


Am o mare dilema , de ceva timp (1 an) caut sa mi achizitionez un sonar, cu cat navighez mai mult pe net cu atat nedumerirea creste,pe scurt caut ceva cu care sa pot LOCALIZA PESTII,sau ceva universal cu o paleta de aplicabilitate mai larga,pescuisesc doar pe rauri sau diferite locatii doar salbatice.(siret,dunare si in lacurile de acumulare din jurul siretului),.Am gasit ceva modele dar mi e frica sa nu fac vreo alegere gresita....
As avea un buget de max 300-400 eur, nu ma interseaza GPS.Dak a ti fi amabili sa-mi recomandati cateva modele in jurul bugetului meu as fi recunoscator.In acest moment am o lista dde vreo 30 de modele...si creste zilnic :zid:
Va multumesc anticipat.

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

2

vineri, 27. decembrie 2013, 15:49

Uite ...nu ma pricep ,insa la sfaturile colegilor de forum mi-am comandat un Lowrance elite 5x HDI .Cred ca este ceea ce cauti...La bugetul respectiv. :ciao:

3

vineri, 27. decembrie 2013, 16:22

thanks
:gandesc: ,sa vedem ce poate

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

4

vineri, 27. decembrie 2013, 20:05

Elite 5x HDI cu sonda 83/200/455/800 kHz

Mult sonar pt un pret rezonabil! :bravo:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

5

vineri, 27. decembrie 2013, 20:09

Merci baieti,

Asta sa fie atunci, incep sa bat e bay -ul poate gasesc ceva convenabil ...

nelutu25

Șalău

Răspunsuri: 256

Membru din: 11. august 2012

Locație: Tg. Mures

  • Scrie un mesaj privat

6

vineri, 27. decembrie 2013, 22:57

Poti comanda direct de la Zoran. E mai sigur

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

7

sâmbătă, 28. decembrie 2013, 16:20

Si mai ieftin
Parerea mea...Incearca! :ochi:

8

sâmbătă, 28. decembrie 2013, 22:23

:bravo: TOATA INCREDEREA! ZORAN ARE SI EXPERIENTA FOLOSIRII IN DOMENIU! CONTEAZA MULT!

sopvalentin

Știucă

Răspunsuri: 624

Membru din: 27. februarie 2013

Locație: Galati

  • Scrie un mesaj privat

9

duminică, 29. decembrie 2013, 11:14

Un sfat prietenesc, de la ZORAN,pt orice nelamurire cu sonaru te ajuta cu cea mai mare placer,nu uita si de garantie,tot cu el o rezolvi. :ochi:

10

duminică, 29. decembrie 2013, 12:01

Pai asa o sa fac cu siguranta, m am uitat pe net pe aici(uk) mi am cam facut o idee despre caracteristici, sa ma asez putin dupa sarbatorile si o sa l contactez poate rezolvam...akm abia am reusit sa mi iau o barcuta(Bic 252) ...sper sa fi facut bine??! astept sa mai intre ceva prin ceva prin conturi...

Merci pentru sfaturisi La multi ani tuturor!

11

marți, 31. decembrie 2013, 14:00

akm abia am reusit sa mi iau o barcuta(Bic 252) ...sper sa fi facut bine??! ......


pt ce ti-ai luat aceasta barca?! si pe ce ape vrei sa o folosesti, la ce stil de pescuit?

12

marți, 31. decembrie 2013, 17:55

Salut,

In principal pentru Siret si lacurile de acumulare aferente Siretului, pescuiesc mai mult singur, si 90 % din timp la spining , dar vreau sa incerc si cloncul anul viitor.
Am vrut o rigida neaparat(am spatiu de depozitare ), akm sa o pun pe apa sa vedem ce poate,din ce am mai auzit e ok barcuta. :ochi:


La multi ani!

Răspunsuri: 182

Membru din: 29. martie 2013

Locație: Onesti- Jud. Bacau

  • Scrie un mesaj privat

13

miercuri, 1. ianuarie 2014, 17:14

Nu vreau sa te dezamagesc dar cu barca nu ai fost prea inspirat. Cunosc barca, pe valuri o sa ai parte de multa adrenalina. Nu este foarte stabila cel putin in 2.

14

miercuri, 1. ianuarie 2014, 19:09

Nasol moment...
Unii zic pe alte forum uri ca ar fi ok...am vrut neaparat sa mi iau o rigida sa o pot trasnsporta pe masina, si am vrut ceva usor de manevrat, ceva pana 260-270 m...
Akm m ai pus pe ganduri de tot..cu barca m am mai dat de multe ori dar adevarul ca erau barci peste 4 m...akm sa o pun pe apa sa vedem ce poate, sa incerc sa o vand ma ia durerea de cap...
Adevarul ca alta varianta nici nu prea am la un pret acceptabil ...sa inteleg ca dunarea iese din discutie cu barcuta asta? Eu pescuiesc mai mult singur din barca,nici in conditiile astea nu face fata?

Merci oricum.

Tyrael

Știucă

Răspunsuri: 601

Membru din: 10. decembrie 2012

Locație: Rm Valcea

  • Scrie un mesaj privat

15

miercuri, 1. ianuarie 2014, 20:12

Si eu sunt de parere ca nu ai facut o alegere buna.. Pentru nici un fel de apa, dar asta e parerea mea. In orice caz, nu e barca de Dunare sigur, e nevoie de valuri mici si cada se va umple repede

16

miercuri, 1. ianuarie 2014, 21:21

Sa incerc sa o vand poate...dar ce altceva ar fi ok? rigida sau gonflabila? poate reusesc vreun schimb?!? m ati pierdut de tot...ar fi ceva finante dar parka ma mananca palmele sa mi iau un sonar. dak aveti vreo idee sunt deschis la orice sugestie.Mereu am evitat gonflabilele, m am urcat in vreo intr o Baracuda de vreo 2 ori si nu am fost incantat deloc...

Thks.

Răspunsuri: 182

Membru din: 29. martie 2013

Locație: Onesti- Jud. Bacau

  • Scrie un mesaj privat

17

miercuri, 1. ianuarie 2014, 22:05

Si eu pescuiesc in barajele de acumulare ale Siretului, iar uneori te trezesti cu niste valuri din senin. Valurile iti baga apa in barca, partea buna ca este nescufundabila. Iesi de cateva ori cu ea dar OBLIGATORIU cu vesta de salvare si te vei convinge. O pneumatica eventual cu podina rigida este mult mai sigura ca barcuta ta. Apropo... de unde esti?

18

miercuri, 1. ianuarie 2014, 22:35

Salut,

Din Focsani sunt,
Cu barca vad eu cum o scot la capat, dak voi fi total nemultumit o schimb, dar pana nu o pun pe apa nu ma pot pronunta...pana incepe sezonul mai e timp.

19

joi, 2. ianuarie 2014, 00:05

Tttddd, intre barajul de la Ciuslea si cel de la Padureni, pe care-l preferi? Unde-ai avut rezultate? :pescuit:

20

joi, 2. ianuarie 2014, 00:41

cand te-am intrebat pt ce ti-ai luat aceasta barca, te-am intrebat cu scop si cu speranta ca nu ai luato pt spinning sau clonc
barca asta merge doar la stationar sau plantat.
m-am urcat in ea si comparativ cu Baracuda mea cu podina rigida este jucarie
daca tu spui ca te-ai urcat in Baracuda si nu ti-a placut, pai inseamna ca in barca asta clar nu iti place deloc, insa incearca, este posibil sa fim noi subiectivi si tie chiar sa iti placa sau sa te multumesca, dar........uita de Dunare cu barca asta, iar de viitoare motorizari pe ea...........no way :nu:

Subiecte asemănătoare

Tag-uri folosite

sonar