Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

1

luni, 16. decembrie 2013, 12:58

Oferte speciale de Crăciun - sonar Lowrance

Salut baieti,
cu o reducere de inca 10% la pretul actual va pot oferi de Craciun sonarul respectiv cu 365,- €.

Citeva date tehnice:
Broad Band (doar 250W, echivalent insa cu 30.000W analog) => acuratete ridicata si excelent pt pescuitul la clonc
2D => conuri de 20° si 60°, care datorita tehnologiei Broad Band pot reda pestii chiar si in afara conului, pina la 120°!
Down Imaging => imagini fotorealistice vedere laterala, pt a recunoaste cit mai bine structurile unde se pot ascunde pestii

Oferta este valabila in limita stocului disponibil.

PS: un capac de protectie al ecranului nu este inclus, acesta se poate insa comanda separat la un pret de 24,- €.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

2

luni, 16. decembrie 2013, 14:24

Sa vina Mosuuuuuu!!!! :bucuros2: :apl:

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

3

duminică, 22. decembrie 2013, 10:38

Cu următoarele oferte speciale vă întâmpinăm de Crăciun și Anul Nou, din 24.12.2013 până în 02.01.2014, în limitele stocului disponibil:
:craciun:

Modele analog:
- Lowrance Elite-4x color fără GPS = 169,- euro
- Lowrance Elite-4 color cu GPS = 279,- euro
- Lowrance Elite-4x DSI fără GPS = 199,- euro
- Lowrance Elite-4 DSI cu GPS = 339,- euro

(din februarie 2014 vor apărea Elite 4x HDI și Elite 4 HDI - digital cu Down Imaging)

Modele full digital, cu Down Imaging și sondă 83/200/455/800 kHz:
- Lowrance Elite-5x HDi color fără GPS = 365,- euro
- Lowrance Elite-5 HDi color cu GPS = 549,- euro
- Lowrance Elite-7x HDi color fără GPS = 569,- euro
- Lowrance Elite-7 HDi color cu GPS = 749,- euro
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

lele

Biban

Răspunsuri: 104

Membru din: 1. aprilie 2013

Locație: Miercurea Ciuc

Profesia: Finisaje in constructii

  • Scrie un mesaj privat

4

joi, 26. decembrie 2013, 11:14

Salut Zoran
Acuma vad ca auaparut reducerile :bucuros2: Spune-mi te rog asezand fata in fata Elite 7 HDI si Lowrance HDS 5 gen 2
care ar fi cel mai indicat la clonc si nu numai? pareri pro si contra ca sa alegem pe cel mai potrivit.
In Ianuarie putem incheia tranzactia sau sa trimit banii anu asta?
Mersi mult si Sarbatori Fericite :noroc:
Munca este pentru aia care nu stiu sa pescuiasca...

5

joi, 26. decembrie 2013, 14:11

Elite 7 HDI, da ori ba?

:salut: Uite un raspuns de la Zoran si pot sa confirm am si eu elit 7 si sunt foarte multumit de el.Acesta este ras Nu stiu cum lucreaza zoomul la touch, dar la elite 7 lucreaza la fel ca la hds5 al meu.
diferentele de meniu ar fi de ex:

- manual utilizare hds5 pagina 31: -14 sabloane de culori ale imaginii, la elite 7 parca sunt "doar" 5.
- cind treci dintr-o imagine in alta (cind ai mai multe imagini deschise paralel), la hds ti cam 3 sec butonul apasat si sari in cealalte imagine, la elite tra sa apesi de 2 x pe buton
- daca vrei sa muti afisajele de pe ecran mai jos, mai sus, stanga sau dreapta, de ex ora, data, temp, voltajul...la hds e mai simplu ca la elite 7

Daca as avea de ales intre hds 5 sau elite 7 pt pescuitul la clonc sau cautat bancuri si structuri, lasand de o parte SS, as alege pe loc elite 7. :ochi:

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

6

joi, 26. decembrie 2013, 18:09

Elite 7 HDI si Lowrance HDS 5 gen 2
...............................................................................................
sunt identice!! difera doar marimea ecranuluui.........................clar 7 :bucuros:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

7

vineri, 27. decembrie 2013, 06:56

Elite 7 HDI, da ori ba?

:salut: Nu sunt la fel ala este ELITE 5 asta este :zambet: :prieteni:

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

8

vineri, 27. decembrie 2013, 07:13

Salut Zoran
Acuma vad ca auaparut reducerile :bucuros2: Spune-mi te rog asezand fata in fata Elite 7 HDI si Lowrance HDS 5 gen 2
care ar fi cel mai indicat la clonc si nu numai? pareri pro si contra ca sa alegem pe cel mai potrivit.
In Ianuarie putem incheia tranzactia sau sa trimit banii anu asta?
Mersi mult si Sarbatori Fericite :noroc:


Salut Lele,
seria HDS au fost primele cu Broad Band integrat in aparat, de aceea pina acuma 1 an au fost cele mai bune pt pescuitul la clonc.
HDS 5 are posibilitatea conectarii acestuia la o retea intreaga pe barca / vaporul tau, la motor (depinde de marca), rezervor, radar... o tehnologie mai complexa pt navigare.
Elite 7 HDI are Broad Band integrat, are Down Imaging, un meniu mai simplu, si un ecran de 7", pe care daca il imparti in 2, ai aproape 2 ecrane de 5" puse una linga cealalta. Fiind si o generatie mai noua, acesta are si ceva procesoare mai noi, mai rapide.

Cit despre culorile de imagini, HDS are multe, dar de folosit doar 1 am folosit, nr. 13, care il gasesti si la Elite sub o alta denumire.
Afisajele pe ecran, pozitionarea si marimea acestora se face o data, eventual o corectura, si apoi nu se mai umbla la ele. Dar cind sti cum se fac aceste reglaje, nu mai exista simplu sau complicat.

Dpmdv, cu un Elite HDI ai mai mult sonar pt pescuit decit cu un HDS5. :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

lele

Biban

Răspunsuri: 104

Membru din: 1. aprilie 2013

Locație: Miercurea Ciuc

Profesia: Finisaje in constructii

  • Scrie un mesaj privat

9

vineri, 27. decembrie 2013, 12:26

Gata...m-am lamurit Zoran
Elite 7HDI va fi cu aparator de ecran si cu cateva marintisuri.Cand o sa ai timp dupa sarbatori sau cand zici o facem :noroc: :ciao:
Nu cumva sa se termine stocul :bucuros:
Munca este pentru aia care nu stiu sa pescuiasca...