Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

galati

Șalău

  • Autorul acestui subiect este »galati«

Răspunsuri: 172

Membru din: 10. martie 2012

Locație: Galati

Profesia: Fotoreporter

  • Scrie un mesaj privat

1

marți, 13. martie 2012, 07:50

Clonc lipovenesc

cloncul lipovenesc este chiar lipovenesc??
O sa-i fac niste poze in detaliu :ochi:
»galati« a adaugat urmatoarele poze:
  • 1 (Medium).jpg
  • 2 (Medium).jpg
  • 5 (Medium).jpg
  • 6 (Medium).jpg
  • 7 (Medium).jpg

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »galati« (13. martie 2012, 16:13)


Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

2

joi, 15. martie 2012, 01:31

Interesant, dar crezi ca se mai poate gasi unul? :gandesc:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

galati

Șalău

  • Autorul acestui subiect este »galati«

Răspunsuri: 172

Membru din: 10. martie 2012

Locație: Galati

Profesia: Fotoreporter

  • Scrie un mesaj privat

3

joi, 15. martie 2012, 01:59

crezi ca se mai poate gasi unul? :gandesc:
L-am luat intamplator, de la lipovean, vindea plase in talcioc, si vorbea de vremurile tineretii lui cu vecinul de "MALL", si eu chibit cu pescuitul l-am intrebat daca a dat la clonc.O ora s-a laudat. .S-a uitat mosu la mine si mi-a spus ca s-ar putea sa mai aiba unul doar daca nu l-a bagat nevasta-sa pe foc.Am plecat cu mosul acasa ,l-am dus cu tot cu plase, juma de ora s-a certat cu muierea si juma de ora mi-a aratat cu se da cu cloncul in apa, :rizi: :rizi: :rizi: ma umfla rasul cand imi amintesc.
Anul trecut am invatat sa bat cu el, intr-o zi am invatat, bun internetul.Am dat 40 de lei pe el
Cred ca s-a facut muci de rachiu lipoveanu!Ce fata avea, cred ca nu mai avea ficat,dar avea 80 de ani!:noroc:

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

4

vineri, 16. martie 2012, 23:31

Daca mai stii, cumva, unde sta persoana de la care ai luat cloncul, poate are vreun coleg, fost pescar, care sa mai aiba un clonc similar, sau daca are un numar de telefon, as fi recunoscator!! :buaaaah:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

galati

Șalău

  • Autorul acestui subiect este »galati«

Răspunsuri: 172

Membru din: 10. martie 2012

Locație: Galati

Profesia: Fotoreporter

  • Scrie un mesaj privat

5

duminică, 25. martie 2012, 08:04

L-am cautat pe tip, am fost si in talcoicul din Galati, nu l-am gasit.As incerca sa-i fac o copie sa-l dau unui tamplar ceva, stiu pe cineva care face numai cozi de securi ,ciocane ,topoare din salcam ,si stie cum e cu fibra lemnului, sa vad ce pot face.

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

6

duminică, 25. martie 2012, 19:05

Multumesc pentru sprijin! :noroc:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

7

joi, 26. aprilie 2012, 02:22

Daca cineva are cunostinta despre persoana de la care a cumparat Galati cloncul, sau daca exista altcineva, din alta zona, care are un clonc de genul acesta, sper sa dea un semn! Multumesc! :pauza:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!