Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

81

vineri, 21. februarie 2014, 05:21

ca tot s-a readus in discutie subiectul imi spun si eu oful . :bucuros:
1. faptul ca nu pot trimite mp-uri mai lungi de 1000 de caractere. am crezut ca turb ieri (si nu numai) cand am vazut ca un mp a trebuit sa-l impart in 3 ca sa-l pot trimite unui coleg si cand a ajuns la el era cu coada la cap si capul la coada :nervos:
2. faptul ca azi m-am chinuit 3 ore sa expediez un mp (cu linkuri si poze) care mp n-a vrut nicicum sa se incarce in timp ce pe alt forum (nu spui care :zambet: ) am reusit sa-l trimit in aceeasi forma intr-o juma' de secunda :buaaaah: :bucuros2: :bucuros:


Merci pt of. Exact de asa ceva avem nevoie pt a modifica si inbunatati forumul. :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

82

vineri, 21. februarie 2014, 05:45

Urmatoarele modificari au avut loc:

1. timpul de asteptare intre 2 raspunsuri de la 30 sec la 5 sec redus.
2. lungimea unui raspuns sau mesaj privat de la 10 mii de semne la 100 mii de semne marit
3. marimea unei poze atasate de la 150 mb la 300 mb. (aici rog intelegere, spatiul alocat s-ar putea rapid umple daca am urca fisiere de 1 sau 2 gb, sau chiar mai mult, cit pot in ziua de astazi sa faca smarturile).

Daca mai aveti nemultumiri, va rugam lasati-ne si pe noi sa stim ce nu va place la acest forum :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 616

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: sibiu

  • Scrie un mesaj privat

83

vineri, 21. februarie 2014, 07:47

:welcome: bine primite schimbarile, multumim :prieteni: :bucuros:

Răspunsuri: 121

Membru din: 15. septembrie 2012

Locație: Pensiunea Paradise Delta House.

Profesia: Administrator pensiune.

  • Scrie un mesaj privat

84

vineri, 21. februarie 2014, 07:59

Eu nu credeam ca mai pot gasi ceva literatura de la care se mai poate invata ceva tehnica de pescuit ,aici am gasit destule topic-uri interesante,discutii clar despre pescuit.
Bun dar asta nu inseamna ca sint si anumite chestii in regulament mult prea rigide care tind spre ipocrizie,lucruri banale dealtfel.
De fapt multe lucruri se vor rezolva de la sine,altele se vor rezolva atunci cind administratorii forumului isi vor da seama ca nu mai corespund cu realitatea.
Totusi nu inteleg atitudinea dura pe care a o au unii colegi atunci cind cineva isi expune pasurile,in general pe un forum sint formate anumite grupuri care in momentul in care cineva posteaza pentru primele dati imediat sar "profesorii" si corecteaza ei ceva.
Daca in momentul in care se logheaza ii spuneti" bine ai venit" ar fi cazul ca mai intii sa vedeti ce vrea, apoi in cazul in care o ia pe aratura puteti sari pe el.
Dupa cum poate stiti nu sint adeptul scandalului,ba poate opusul acestui lucru,dar faptul ca exista un regulament dur asta nu inseamna ca aici nu aveti discutii contradictorii ,care uneori degenereaza.
Sint multe modalitati civilizate de a tempera o disputa ,ele nu au nici o legatura cu un regulament de acum 100 de ani. :doarecapu:
In fine una peste alta este ok .mai avem citeva zile si incepe noul sezon,sper ca aceasta postare sa nu va supera asa de tare incit sa nu puteti intelege nimic din ce am vrut eu sa exprim si sa sariti toti pe mine pentru ca nu sint dispus sa nu va mai povestesc ce se intimpla in Delta in acest sezon.

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

85

vineri, 21. februarie 2014, 08:53

Bun dar asta nu inseamna ca sint si anumite chestii in regulament mult prea rigide care tind spre ipocrizie,lucruri banale dealtfel.

Dorin, regulamentul forumului tocmai este in curs de a fi refacut.
Ti-am fi recunoscatori daca ai specifica putin mai exact care sunt acele pasaje care ti se par depasite/gresite/inutile/etc. tocmai pentru a putea face un regulament mai bun.
Multumim!
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Răspunsuri: 121

Membru din: 15. septembrie 2012

Locație: Pensiunea Paradise Delta House.

Profesia: Administrator pensiune.

  • Scrie un mesaj privat

86

vineri, 21. februarie 2014, 09:57

Salut Informer.
Cred ca discutia pe acest topic cam asa trebuia sa inceapa,bine initial Bogdan si-a expus punctul de vedere agresiv,dar eu am simtit agresivitate si in regulament si in modul de abordare al unor subiecte.
Probabil ca o parte din romani au o gindire balcanica putin mai libertina si sigur s-au saturat de dictatura in cei 50-60 de ani trecuti.
Eu cred ca nu de regulament 100% tine cam tot ce se intimpla in societate sau pe un forum,de aia sint administratori si moderatori,discutiile foarte incorsetate sau prea libertine tin numai de comunitatea acestui forum.
Din fericire aici se vede clar o comunitate destul de civilizata,cu mici exceptii care confirma regula.
Totusi cred ca este timpul,bineinteles daca credeti ca este necesar ,sa faceti o mica dezbatere pe aceasta tema,ceea ce intr-un final se si intimpla si sa temperati excesele de zel si folosirea regulamentului
In scopul de a creea regim militarizat.
In fine eu am fost socat de asazisa libertate de exprimare cu privite la acest articol: Fiind un forum unde se respectă egalitatea între oameni, toţi utilizatorii sunt rugaţi să se adreseze între ei la “per-tu” şi să se comporte între ei ca între prieteni.
Mie personal i mi vine greu sa ma adresez unui prieten mai in virsta cu tu,mai sa ba,cred ca formula de Buna ziua,sau uri ce forma de salut tine de politete,in fine nu sint eu in masura sa critic dar pe parcurs
Cu siguranta se vor rezolva si aceste mici probleme,pina atunci voi trece la discutiile despre pescuit,care ma intereseaza cu adevarat. :pescuit:

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

87

vineri, 21. februarie 2014, 15:30

'''''''''In scopul de a creea regim militarizat'''''






Cu tot respectul ,nu am avut niciodata aceasta impresie pe acest forum..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

88

vineri, 21. februarie 2014, 18:19

Multumesc Zoran. Cred ca nimeni nu poate acuza lipsa de bunavointa :prieteni:

Răspunsuri: 121

Membru din: 15. septembrie 2012

Locație: Pensiunea Paradise Delta House.

Profesia: Administrator pensiune.

  • Scrie un mesaj privat

89

vineri, 21. februarie 2014, 18:32

Scuza-ma ca nu am fost mai explicit,in acest context chestia cu militarizat se referea pur si simplu la grade si trese nu la "pusti pistoale".
Ma refeream la faptul ca in regulament e clar stipulata ideea de egalitate dar find puse destul de multe bariere trebuie sa fi atent tot timpul sa nu incalci vre-o regula.
Cu privire la impresie eu zic ca este normal ca fiecare din noi i-si formeza propria impresie si este destul de corect daca o poate exprima liber,in conditiile in care o exprima civilizat.
Faptul ca ma aflu aici inseamna ca apreciez mult acest forum,am si spus-o,de fapt nu stiu ce mi-a trebuit sa-mi bag nasul in lucruri pe care nu le prea pricep,doar am exprimat o impresie de-a mea.