Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

42

marți, 12. noiembrie 2013, 19:53

ce porcarie
asa se intapla!cand cei care scriau pe tipuri de iti era mai mare dragu sa citesti...s-au retras si nu mai scriu aproape nimic..pacat! mare pacat
ps. unde esti tu :adiwolf ,zanfi,si multi altii :gandesc:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

43

miercuri, 13. noiembrie 2013, 06:31

:vomit: :vomit: :vomit:
ce porcarie


:gandesc: ...daca cumva porcaria a fost facuta de mine, mii de scuze!
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

44

miercuri, 13. noiembrie 2013, 07:01

...daca cumva porcaria a fost facuta de mine, mii de scuze!
nu Zoran ,nu ai de ce....gresala ta ..a fost ca nu meritau atatea explicatii date unuia care o tinea pe a lui, si incerca sa convinga ca si laptele e

....Negru.Cand am spus... neamtu tot neamt... ma refeream ca erai prea calm la cate cuvinte urate se spuneau (la tine in acasa). :soc:
P.s..... ai procedat corect :bucuros:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

Răspunsuri: 111

Membru din: 17. ianuarie 2013

Locație:

  • Scrie un mesaj privat

45

miercuri, 13. noiembrie 2013, 09:05

Nu-i o greseala sa ai cei 7 ani de acasa :bravo:
Nu ai de ce sa te scuzi :bucuros:

cornel.s

Șalău

Răspunsuri: 427

Membru din: 19. iunie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: policalificat

  • Scrie un mesaj privat

46

miercuri, 13. noiembrie 2013, 11:49

Uuuufffff! Ce rau imi pare ca nu l-am prins activ ca sa aiba un partener de dialog de teapa lui, dar sunt convins ca macar mai intra pe topicul asta pentru ecouri.
Mai Bogdane! Te-ai ratoit pe aici de la bun inceput. Ba la unul, ba la altul. Am facut eforturi destule sa te suportam. In principiu eu. Sunt fost moderator al site-ului pescuitul.ro si pot sa-ti spun ca am venit aici tocmai pentru ca ma saturasem de laturile de acolo si mi-am bagat picioarele in el si in anumite sageti ale lui sau politica impusa de Gheorghe. Urma sa devin admin daca nu ma borsham cum ai facut-o si tu pe aici. Am stiut insa prea multe, fapt ce ma facea sa borasc mai de fiecare data cand intram. Discutiile pot fi interminabile daca nu le pui capat. De ce am facut asta? Tocmai ca sa ies din mocirla aia de forum si minciuna aia de site. Dupa o mare gramada de ani. Asa ca nici cu asta n-ai nimerit-o.
In ceea ce te priveste:
- Aici ne-am adunat destul de multi care ne cunoastem, am iesit impreuna si vom mai iesi, am facut chestii impreuna si vom mai face, iar asta se intampla ca suntem satui de vorbe de kkt ( ca tot iti place tie sa uzitezi vorba asta abjecta ) si asta pentru ca aici au migrat oameni care vor sa gaseasca ceva serios in ceea ce presupune pescuitul. Chestia cu mancatul pestelui sau retinutul, sunt convins ca ai bagat-o ca nu aveai alte teme cu care sa provoci.
- Ai vorbit despre barbatie si te-ai burzuluit la un "copil" ca a fost barbat si ti le-a spus pe sleau. Ei bine acel "copil" a devenit de catva timp unul dintre partenerii mei de pescuit, iar eu unul pot spune ca sunt destul de cunoscut in tara asta, printre pescari. Si ca om si ca idiot, daca vrei. Asa ca ai grija la afirmatii cand pomenesti despre nerespectarea legii sau batai s.a.
- Daca ai fi fost un om interesant aici ti-ai fi putut face prieteni, ca banuiesc ca pentru socializare ai intrat, cu care ai fi putut avea mai multe satisfactii decat ai cu falshii de pe pescuitul.ro. Sunt foarte putine exceptii printre userii forumului aluia, fiindca mai toti am migrat. Au ramas mai mult nevorbitii si needucatii, ciuri-buri, pierde-vara sau postacii compulsivi. Daca te deranja atat de mult regulamentul forumului astuia o puteai spune si civilizat fara sa ne jignesti sau pur si simplu sa-l ignori. Nu-l mai suporti? Cum asa? Iti sare in ochi forumul asta cand deschizi calculatorul? De ce se intampla asta? Ce te tine legat de el?
Singurul cu probleme in ecuatia asta esti doar tu. Asa ai fost de la bun inceput. Ai incercat sa porcaiesti cate ceva de cand ai intrat si ai profitat de buna credinta si de toleranta pe care ai reperat-o la useri, moderatori sau admini.
Acum ca esti banat poate ca e mai bine pentru tine ca nu vei mai putea "sa te strici" si vei avea ocazia cel putin sa inveti din propria-ti habotnicie ca gura bate curu. Vei vedea cat de rau e cand va aparea o informatie pe care o vrei completata cu o intrebare pe care n-o vei mai putea adresa aici. Vei pleca cu subiectul pe forumul lui Gheorghe si vei spera sa obtii acolo un raspuns pertinent pe care zic eu ca nu-l vei primii cum trebuie.
In final, te felicit ca ai reusit sa te banezi insotit de dispret, anonim si neinsemnat.
Bafta!
Restul e folclor ca istorie n-are cum :bucuros:

cornel.s

Șalău

Răspunsuri: 427

Membru din: 19. iunie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: policalificat

  • Scrie un mesaj privat

47

miercuri, 13. noiembrie 2013, 12:02

Zoran, suntem destui care am avut nevoie de tine si pe care ne-ai ajutat. Am venit aici la tine si am ramas. De ce? Pentru ca ne place stilul impus si avem incredere in tine. Ar trebui sa ai si tu macar atat cat avem noi. Ca iti pui intrebari de genul celor de mai sus, e firesc si asta arata ca ai destul de mult bun simt incat sa nu tratezi nicimacar la modul arogant o relatie. Ideea e sa continui cel putin la fel ca derapaje de-astea vor mai fi. Important e sa le reperezi de la bun inceput. Mai avem si noi grija de ele.
Atentie ca vine iarna si sunt multi frustrati nevorbiti pe meleagurile mioritice.
Intr-o alta ordine de idei. Pe nici-un site n-am gasit atat de multa informatie certa, sigura si oportuna despre pescuitul in strainatate si nici oameni deschisi sa imparta cu tine cate ceva. Aici am gasit. Am indraznit sa adresez o intrebare cuiva, sa nu dau nume, pentru ca trebuia sa fac o vizita in Paris si s-a si lasat cu o invitatie. Plus ca am vazut si cum va adunati voi cei din afara pe malul garlii.
Deci, bateti-va capul cu chestii serioase cum ati facut-o pana acum, nu cu impertinentele chibitilor si nu uitati ca atunci cand nebunul satului arunca o piatra in balta toti prostii satului se ingramadesc s-o scoata, iar "ei" pe asta conteaza.

Cu respect, acelasi C.Serban
Restul e folclor ca istorie n-are cum :bucuros:

48

miercuri, 13. noiembrie 2013, 12:23

Zoran,vreau doar sa Iti multumesc ptr. tot ceea ce ai facut si faci in continuare ptr pescarii de somn din romania. :apl: :apl: :apl: :apl: :apl:
Cu ajutorul forumului am reusit sa "progresez" ,sa invat sa pescuiesc la somn corect. :apl:

cornel.s

Șalău

Răspunsuri: 427

Membru din: 19. iunie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: policalificat

  • Scrie un mesaj privat

49

miercuri, 13. noiembrie 2013, 12:48

Ia sa-l mai zgandar eu un pic ca a inervat si el destul :pauza:
stii ca mi-am futut elicea numai ca sa le stric plasa unora intr-o noapte la toana?

Sper ca nu ai pretentia sa te credem? Daca tu apuci sa intri in "toana" cuiva sa nu-mi spui mie ca nu te afla lumea-ntreaga? Sh-apoi "la toana" nu se trage cu monofilament.

daca ai bile, vino cu mine o saptamana pe dunare sa vezi ce se intampla noaptea si sa te infigi in ei. direct. tu.
atunci se numeste ca te implici personal,....... responsabil,

Cand ai facut tu asta Bogdane ca in ultima veme numai pe la Giurgiu am pescuit si n-am auzit de bravurile astea ale tale?
Restul e folclor ca istorie n-are cum :bucuros:

Răspunsuri: 133

Membru din: 14. februarie 2013

Locație: Bucuresti - Onesti

Profesia: Student, liber-profesionist

  • Scrie un mesaj privat

50

miercuri, 13. noiembrie 2013, 12:57

daca cumva porcaria a fost facuta de mine, mii de scuze!

Zoran, niciodata!Dar niciodata sa nu iti ceri scuze pentru mizeriile si ineptiile spuse de unii! Asa cum a spus Cornel foarte bine, esti mult prea simtit si iti pui astfel de intrebari, insa nu este cazul!
Desi eu pe forum nu sunt foarte activ, forumul il citesc zilnic.Este singurul forum pe care intru chiar zi de zi, chiar si cand sunt la pescuit uneori.De ce?Pentru ca este forumul cu cea mai mica pondere de certuri, porcaieli, injuraturi si luari peste picior, si este un forum de pe care poti invata foarte multe, despre orice, nu doar despre pescuitul somnului.
Iar oamenii de aici sunt OAMENI nu aplaudaci cum zicea omul al carui nume mi s-a facut sila sa-l mai pronunt.
Iar pentru tine, Zoran, si toti cei de pe forum, am un singur lucru sa va zic:

:prieteni:
Always C&R

IonutFishing

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

51

miercuri, 13. noiembrie 2013, 16:48

Nu imi sta in caracter sa ma cert cu lumea asa ca nu o sa scriu nimic celui ce a deschis subiectul insa vreau sa multumesc cu ocazia asta lui Zoran si moderatorilor pentru toata munca lor pentru forumul asta.Eu unul am invatat o gramada de lucruri interesante in ceea ce priveste pescuitul somnului de aici, am cunoscut oameni de nota 10, am socializat cu o gramada de oameni prin intermediul forumului asta.
Am mare RESPECT pentru munca ce o faci aici Zoran :bravo: :bravo: :bravo:

grama v

Oblete

Răspunsuri: 31

Membru din: 8. octombrie 2013

Locație: adjud vn

  • Scrie un mesaj privat

52

miercuri, 13. noiembrie 2013, 18:22

dupa cum spuneam cind m-am logat, in putine locuri am gasit atita deschidere , informatii corecte despre pescuit ,fara fite ,aburelisi mai ales minciuni.m-am convins de caracterul lui zoran .
din partea mea RESPECT.
cu stima victor

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

53

miercuri, 13. noiembrie 2013, 20:56

Pana la urma cui i-a folosit tot ce-a fost pana acum, a castigat cineva ceva :nu: ? Si eu am fost sprijinit de Zoran, asa ca ii transmit si pe aceasta cale multe multumiri, in rest nu stiu ce sfat as putea oferi pentru a preintampina aceste derapaje(nu vorbesc de Zoran, ci despre cei care nu-si pot spune punctul de vedere civilizat si respectand regulile casei, unde daca nu le convine, intr-adevar, nu-i obliga nimeni sa intre si a doua oara, pot spune ce nu le-a convenit si apoi nu se mai intorc, este foarte simplu), primul lucru care imi vine in minte este ca la inregistrarea pe forum a fiecarui user sa fie intrebat scurt ce i se pare interpretabil in legatura cu regulamentul - in special in legatura cu limitarea discutiilor despre ceea ce se prinde si se pastreaza sau elibereaza - si daca are o problema cu ceva anume, sa o spuna de la inceput, dupa care daca insista cu aceeasi idee, iar aceasta - ideea - contrazice realitatea sau continutul regulamentului, sa nu i se mai raspunda, ignorarea este cea mai teribila arma, ca raspuns! Fire intinse, sanatate si noroc tuturor, cica si dusmanilor este bine sa le doresti de bine :ochi: , sa se intoarca si la tine tot sub aceeasi forma! :prieteni:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Feri

Șalău

Răspunsuri: 348

Membru din: 4. martie 2013

Locație: Cluj-Napoca

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

54

joi, 14. noiembrie 2013, 17:06

Cu toate că în ultima perioadă nu am fost prea activ pe forum din multiple motive, am urmărit subiectele în permanenţă. Mă bucur nespus de mult că acest topic a ajuns în final (sper). Cred că s-a discutat prea mult despre regulament, după mine căruia nu-i convine nu are decât să activeze pe alte forumuri, că doar sunt destule. Iar în legătură cu unele manifestări mai mult sau mai puţin civilizate, atacuri la persoană etc. nu cred că trebuie făcut referire la regulament, aici este vorba de altceva, de CEI 7 ANI DE ACASĂ ! Vorbesc în general, nu bat apropouri, nu am absolut nimica cu nimeni de pe acest forum şi nu numai. Dar totuşi dacă cineva vrea să fie user activ al acestui forum după mine ar trebui să aibă în vedere ceea ce se promovează pe aici dintr-un singur motiv : Respect Cu asta am spus totul.
Respectele mele Zoran pentru caracterul tău şi pentru tot ce faci pe şi pentru forum ! :noroc:

dinu55

Biban

Răspunsuri: 79

Membru din: 28. martie 2012

Locație: TG-JIU

Profesia: Pensionar

  • Scrie un mesaj privat

55

joi, 14. noiembrie 2013, 18:17

RESPECT RESPECT RESPECT pentru ZORAN pentru cea ce faci. :germania: :germania: :germania: :romania: :prieteni: :noroc: :noroc: :noroc: :pescuit: :pescuit: :pescuit:

Răspunsuri: 396

Membru din: 24. iunie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: economist

  • Scrie un mesaj privat

56

vineri, 15. noiembrie 2013, 06:50

Salut Zoran,

am si eu o rugaminte!!!

STERGE ACEST TOPIC

p.s. nu ne face cinste.....

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

57

vineri, 15. noiembrie 2013, 07:04

Va multumesc tuturor pt intelegere si suport, astfel se poate clar vedea precum forumul este pe drumul cel bun!
Din partea Echipei, Va multumim tuturora pt increderea acordata.
La fel va multumim si pt toate raspunsurile si temele deschise care contribuie la informatii noi si astfel la progres, pt intelegerea conceptului si pt toti utilizatorii activi un mare RESPECT si din partea noastra. :apl:

Salut Zoran,

am si eu o rugaminte!!!

STERGE ACEST TOPIC

p.s. nu ne face cinste.....


Salut Adrian,
Voi hotara impreuna cu Echipa ce se va intampla cu acest Topic. :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

58

vineri, 15. noiembrie 2013, 10:38

Va multumesc tuturor pt intelegere si suport, astfel se poate clar vedea precum forumul este pe drumul cel bun!
Din partea Echipei, Va multumim tuturora pt increderea acordata.
La fel va multumim si pt toate raspunsurile si temele deschise care contribuie la informatii noi si astfel la progres, pt intelegerea conceptului si pt toti utilizatorii activi un mare RESPECT si din partea noastra. :apl:

Salut Zoran,

am si eu o rugaminte!!!

STERGE ACEST TOPIC

p.s. nu ne face cinste.....

Dupa cum spunea Larry Flint intr-un interviu, citat si de catre Parazitii, ideea este ca LIBERTATEA DE EXPRIMARE TREBUIE SA EXISTE CHIAR SI PENTRU CEEA CE NU NE CONVINE, acelasi lucru, dar cu alte cuvinte il spunea si Ion Ratiu, si mare drepte avea! In afara cazurilor cand se depasesc unele limite si atunci ajungi sa fi banat, dar ceea ce spune cineva, cata vreme foloseste o exprimare civilizata, combatand o idee, nu un interlocutor sau coleg de forum - cu exceptia cazurilor in care este vorba despre politicieni, care sunt exceptiile care confirma regula :zambet: :ochi: ... - :zid: ar fi corect sa ramana, in cel mai rau caz sa fie mutat intr-o alta sectiune, gen Cos, sau ceva de acest gen, chiar si "porcaielile" mi s-ar parea corect sa fie pastrate undeva, sa nu fie sterse definitiv! Astfel incat fiecare sa aiba raspunderea pentru ceea ce crede si ceea ce spune!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

speedy

Oblete

Răspunsuri: 42

Membru din: 8. iulie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: manager

  • Scrie un mesaj privat

59

vineri, 15. noiembrie 2013, 12:30

eu nu vreu sa spun decat ca ar fi pacat sa fie mutat acest topic. Un lucru bun daca ar fi de invatat este ca exista oameni care gandesc la fel. Acest topic este inca o dovada ca pot fi create forum-uri unde oamenii gandesc la fel. Cei care vor citi, vor avea idee despre ce se-ntampla si vor avea posibilitatea sa decida daca raman sau nu pe acest forum. In accord cu Evergreen, lasati-i pe cei care vor sa se exprime(cu decenta) sa o faca, pentru ca rolul acestui forum este acela de a-nvata unii de la ceilalti chiar daca asta inseamna si "certuri".
"Murdaria" nu dispare daca o stergi, pentru ca apare din nou si vei obosi tot stergand, va disparea atunci cand tratam motivul pentru care ea apare iar acest topic mi se pare un exemplu clar ca si tratament.
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!

mihaigost

Șalău

Răspunsuri: 307

Membru din: 31. iulie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: inginer electrician

  • Scrie un mesaj privat

60

vineri, 15. noiembrie 2013, 19:10

cui prodest toate astea?!!!
suntem totusi pe "pescuit la somn"