Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

  • »bogdanbogdan« a fost blocat
  • Autorul acestui subiect este »bogdanbogdan«

Răspunsuri: 208

Membru din: 4. august 2013

Locație: giurgiu

  • Scrie un mesaj privat

1

duminică, 10. noiembrie 2013, 15:39

stiu de ce nu-mi place acest forum

m-am logat prima data prin august crezand ca vom invata unii de la altii diverse tehnici de pescuiala.
tot timpul am avut o senzatie neplacuta (atenuata doar de vreo 2-3 membri de aici, informer, dan si inca cineva). si nu am stiut de ce.
apoi o pauza lunga de vreo 2 luni in care nu am intrat.
acum iarasi m-am logat si senzatia neplacuta nu a intarziat sa apara. si azi am recunoscut acel sentiment. e tot ala pe care-l aveam pe vremea lui ceausescu prin diverse institutii. si m-am dumirit, dar abia azi, deoarece nici n-am dat prea multa importanta faptului.

REGULAMENTUL :soc: :soc: :soc:

asta e problema cu forumul asta. are un regulament prea mare si prea stufos. in primul rand e extrem de lung, plictisitor de citit, e ca un fel de constitutie pe care daca o incalci primesti fel de fel de pedepse. incrunti involuntar din sprancene citindu-l exact ca atunci cand te-ai duce la un restaurant si ospatarul vine cu regulile pe care ar cam trebui sa le stii.
sigur ca senzatia de discomfort e accentuata si de diversii useri care aplauda cu frenezie toate prostiile gen : nu discutam despre cum plm mananc pestele, nu discutam de aia, de aia sau de ailalta.
sub o intentie ce se anunta buna la inceput (de ex conceptul de C&R) apar tot felul de mici alte reguli, te trezesti fara sa vrei intr-un paienjenis de interdictii de kakat. fortati de cateva ori de mine, diversi useri de aici au recunoscut ca opresc si ei peste ca sa pape, dar asa usor, nu cumva sa afle dumnezeu din ceruri ca au mancat o plachie. ceea ce e de mare porc mistret. eu o consider o ipocrizie fara margini, iar barbatii ipocriti sunt un fel de pielea pwlii pt mine.

o alta problema e respectarea cu strictete a legii, indiferent daca legea e scrisa de un cretin. de aici si obedienta idiotului care o respecta cu o atitudine aproape religioasa deoarece nu-si pune niciodata nici o intrebare. pe sistem "monseur scriem monseur cetim". e corecta legea, nu e corecta, nu conteaza, ei sunt datori sa o aplaude in valuri in pozitie de drepti si sa arate cu degetul spre unul care protesteaza, strigandu-i ca e infractor. nu cumva sa zici ceva ce nu e bine si ai si ajuns infractor/braconier sau cum plm se gandesc astia ca esti
daca zic ca dau cu 3 carlige dupa caras se gasesc macar vreo 3-4 respectatori ai legii sa spuna ca e infractiune si ca meritam puscarie.
va aduceti toti aminte cat s-a dezbatut problema sforasului? pana n-am zis pe fata ca eu si mii de romani asa dam si ca e complet legal + traditional, nu s-au potolit.
un forum ar ttrebui sa fie in primul rand un loc unde oamenii vorbesc liber, ba chiar protesteaza, ca daca ati citi ceva istorie sau carti (cartile sunt un fel de sms mai lung), doar protestand lumea a evoluat, nu aplaudand orice kakat nascocit de niste incompetenti.
pai aici, nu doar ca sunt o gramada de aplaudaci, chiar acest forum in sine are un ditamai regulamentul, parca suntem la vreun job si nu cumva sa calcam stramb ca dracu ne-a luat.
nici nu e de mirare ca traficul e aproape inexistent, ca cei mai multi care se logheaza dispar imediat deoarece simt si ei, chiar inconstient, aceasta senzatie urata de politie/sefie sau cum vreti sa-i spuneti.

e clar ca forumul a fost creat nu pt a invata cum se da la somn, ci pt a invata cum se da la somn cu sculele vandute de magazinele partenere prezente pe site.
deci BANII sunt scopul.
pana la urma e ok si asa (cu toate ca e putin ipocrita faza). dar de aici si pana la a-mi spune mie ca e ilegal sa dai la sforas sau altfel e cale lunga. deci la sforasul de 2 lei e ilegal, in schimb la lanseta de 300 de euro de pe magazinul partener e legal. ca daca vindeau nemtalaii sforase de 300 de euro bucata, era legal si la sforas. de ce asta? doar sa nu stie incepatorul ca se poate si mai ieftin si mai bine.

zoran tata, mie mi se rupe daca mai intru pe aici sau nu, dar tu, daca vrei sa mai ai ceva trafic si sa intelegi ca pescuitul.ro e complet altceva decat ce ai creat tu si nemtii parteneri, va trebui sa mai tai din regulamentul ala de cacao pe care doar o minte de german putea sa-l scrie. sunt sigur ca nu l-ai conceput tu ci nemtalaii parteneri cu tine. dar explica-le ca daca vor sa-si vanda cloancele nemtesti pe la noi, ar trebui sa inteleaga putin si psihologia romaneasca si latina. noi suntem altfel decat ei, nu adoram sefii si regulamentele asa cum o face poporul german. chiar cu riscurile ca o ducem mai rau.
deoarece nemtii iubesc de nu mai pot sefii si regulamentele a fost posibil ce s-a intamplat acum 70 de ani. doar in germania putea sa apara asemenea sistem. dar nemtii se fac ca uita cam repede. poate e bine sa le mai aducem aminte din cand in cand ce au facut, daca tot vin sa ne bage regulamente lungi pe gat. multi romani decat sa traiasca in germania si in spiritul german zic doamne-fereste.
oricum sunt sigur ca partenerii nemti nu prea fac bani cu romanii si se intreaba de ce. de-aia nu fac, ca sunt nemti pregatiti oricand de un mic pas de defilare perfect ordonat, in loc sa gandeasca putin. de-aia profita si toata europa de munca lor, sunt singurii "boi de la jug", dar asta e alta discutie.


deci mesajul meu catre tine zoran si catre partenerii fritz si hans e urmatorul: renuntati la regulamentul ala de kakat, lasati lumea sa se manifeste liber, trageti cu ochiul la pescuitul.ro unde e extrem de libera discutia si, totusi, nimeni nu indreapta pe nimeni la faradelegi.
nu ne mai priviti ca pe niste potentiali infractori ca gresiti tare mult. gresiti dispretuind fix pe aia care va baga banii in buzunare, si gresiti ca ne judecati, indiferent cum. si pana la urma cine e hans, fritz si gretel sa ma judece pe mine/noi?
vin sa ne invete cum sa ne protejam natura fix aia care au ramas fara vanat exterminandu-l complet cu pustile. nemtii nu mai au picior de mistret sau urs ca nu i-a dus capul sa-i protejeze, in schimb vin sa ne spuna noua cum sa eliberam carasii prinsi la maxim un carlig. poate o sa ne sugereze sa-i prindem doar la firul gol.
la ei e peste cacalau nu pt ca stiu sa-l protejeze, ci pt ca nu-l mananca, de-aia au densitatea si exemplarele alea pe care le prinde orice bunicuta cu un bat in mana.
cand or reaparea mistretii in germania sa vina sa ne spuna ce si cum sa facem, pana atunci sa ne asculte cu carnetelul in mana, ca la noi e plin de ursi. ursi pe care tot bogatanii nemti ii impusca.
un glob pamantesc stie ca neamtul e cel mai prost afacerist din lume, mai trageti si voi cu ochiul pe la evreii (fostele tinte) care pupa clientul pe oriunde, numai sa-i mearga treaba. noi suntem clientul
si pe-aia cu faza ca cu acest site nu e vorba de profit si ca e doar pasiune las-o moarta ca nu merge la mine. sistemul german poate ca e bun la altele, dar nu la disimulare. in razboi au aratat ca mai au de invatat la capitolul asta.

cam atat....

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »bogdanbogdan« (10. noiembrie 2013, 15:58)


Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

2

duminică, 10. noiembrie 2013, 16:26

Bogdane, e simplu ca un buna-ziua: nu-ti convine, nu participa la discutii si nu mai intra pe forum :zambet:
Cit despre cit si ce invatam pe acest forum, sa sti ca sunt f multi care de la 5 somni pe an si-au ridicat capturile la 50 - 70 sau chiar peste 100 de buc pe an. Cu ce ai participat tu aici pe forum, daca tot zici ca pe forumuri sa invatam reciproc??? :nunteleg:
Cit despre magazinele parteneriate, nici unul - absolut nici unul nu a platit pina acuma inca nici un cent pt reclama! Nici pescuitshop.ro, nici angel-domäne, nici norizi si nici adventure fishing, nici tilo andreas (caruia i-am vandut deja peste 100 de cloncuri care le-am impachetat eu si le-am trimis eu in Ro fara nici un plus, nici macar 5 centi!). Toate comenzile ce merg prin mine le initiez benevol, le platesc eu la shopurile din Germania, si chiar le si trimit interesatilor daca e nevoie de ele urgent si prin Allssib, sambata sau duminica asteptand la gara sa vina autobusul. Comisionul e zero :zambet: Si sunt o gramada aici pe forum care poa* sa-ti confirme treaba asta. :pauza:
Cit despre shopul catfish-fishing-shop, aici reusesc sa ofer intr-un mod destul de simplu si rapid celor care doresc articole bune de pescuit la somn si la un pret rezonabil, accesorii greu de gasit in Ro sau scumpe tare. Toate astea le fac in timpul liber, pe langa servici, family si pescuit. Atata acest forum, cit si site-ul informativ pescuit-la-somn.com cit si shopul au cheltuiele lunare care intr-un mod sau altul trebuiesc acoperite. O singura persoana de aici de pe forum, care nu este prea activa dar citeste mult, a donat pt cheltuielile de gestionare a forumului suma de 50 de euro. Multumesc mult. In rest, merge pe mine singur. :noroc:

Iar regulamentul s-a dezvoltat cu timpul si este un regulament bun. Daca era dupa altii de aici de pe forum ar fi fost si mai strict! :noroc:

Sincer sa fiu nu prea inteleg ce te-a deranjat atata de mult la acest concept de forum C&R, si cum tie, asa si mie: daca intri sau nu, mi se rupe! Dar atunci te rog sa nu mai fi nepoliticos si sa vorbestoi 3-la-leu in ne-cunostiinta de cauza!!! :zambet:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

3

duminică, 10. noiembrie 2013, 16:28

gresiti dispretuind fix pe aia care va baga banii in buzunare, si gresiti ca ne judecati, indiferent cum. si pana la urma cine e hans, fritz si gretel sa ma judece pe mine/noi?


ah, si era sa uit: dar cine esti tu sa vi aici la mine si sa ma judeci ce fac !? :gandesc: adica tu ai voie si eu nu?

Sorry, dar chiar pt a evita discutii inutile am si interzis a se discuta ce s-a prins si ce s-a eliberat, exact ca si cum am interzis discutiile de saramura sau gratare de peste.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

  • »bogdanbogdan« a fost blocat
  • Autorul acestui subiect este »bogdanbogdan«

Răspunsuri: 208

Membru din: 4. august 2013

Locație: giurgiu

  • Scrie un mesaj privat

4

duminică, 10. noiembrie 2013, 16:41

e bine ca interzici si p-aia si p-aia...

pe pescuitul.ro e voie sa vorbesti de retete si despre orice si nimeni nu se cearta. de altfel chiar in momentul asta pescuitul.ro are 178 de vizitatori.
aici sunt vreo 5 . si asta ca am mai scris pe aici, altfel e moarta treaba.

stii cat e regulamentul de pe pescuitul.ro? cateva randuri. stii cat e al tau? cat proclamatia de la izlaz. de-aia nu merge treaba sa stii.

tu nu te simti aiurea cand folosesti sintagma : am interzis? nu-ti e peste mana sa interzici ceva cuiva? tu ca om sa-mi interzici mie ca om niste chestii...
eu as intra in pamant decat sa interzic cuiva ceva.
ai tot adaugat la regulamentul ala de l-ai facut cat o zi de post. cine crezi tu ca-l citeste? doar tu l-ai citit si cativa fani de-ai tai care cer mai multe interdictii. atat de mult te-au schimbat nemtalaii aia de ai devenit ca ei? sau poate asa esti tu.
oricum miroase rau de tot a kapo pe aici.

treaba ta, dar nu cred ca ti se rupe cum mi se rupe mie. tu castigi bani de aici, eu doar intru.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

5

duminică, 10. noiembrie 2013, 16:49

Bogdane, tu chiar nu ai inteles scopul acestui forum C&R, sau faci pe "habar n-am"?
Si daca sunt 1000 de vizitatori la pescuit.ro, e super! Cu toate ca, parerea mea este, ca pe acel forum majoritatea sunt mistocari si increzuti, iar pescarii seriosi si simpli de multe ori sunt luati in ras. Iar cei mai multi vizitatori de acolo vor sa vanda cite ceva. Aici la noi e altfel, nu ne prea batem joc intre noi.
Acesta e un forum C&R pe care din start nu-l agreaza multi pescari din Romania. Sunt constient de asta si asa va si ramane. :ciao:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

dinu55

Biban

Răspunsuri: 79

Membru din: 28. martie 2012

Locație: TG-JIU

Profesia: Pensionar

  • Scrie un mesaj privat

6

duminică, 10. noiembrie 2013, 16:59

Zoran cred ca a fost un baiat de toata treaba si corect pe mine ma ajutat foarte mult pentru a face cumparaturi si nu inteleg de ce este blamat.Toata stima pentru acest site pe care la creat ZORAN. :prieteni: :prieteni:

  • »bogdanbogdan« a fost blocat
  • Autorul acestui subiect este »bogdanbogdan«

Răspunsuri: 208

Membru din: 4. august 2013

Locație: giurgiu

  • Scrie un mesaj privat

7

duminică, 10. noiembrie 2013, 17:06

ce vorbesti?
aici nu e luata lumea la misto? te inseli amarnic. eu am fost luat din prima de eugen & co.
sa stii ca si pe pescuitul.ro se vorbeste la greu de C&R si cei mai multi il practica. de unde stiu? ca am pescuit personal cu ei. deci nu mai face proces de intentie aiurea oamenilor si nu-i mai judeca gresit.
nu tu ai aparut cu sistemul asta ci ei, pescuitul.ro. cu 10 ani inaintea ta. se poate dovedi imediat asta.
peste tot lumea din romania sustine C&R. dar C&R nu inseamna ca nu mai mancam peste.
eu am fost primit extrem de bine de baietii de acolo, sfaturile si locurile de pescuit se spun fara perdea, lumea are mult mai multa incredere in lume acolo.
aici trebuie sa vorbesti in soapta, pe privat, in apropouri....
nu cumva sa spui ceva ca e grav de tot.
pescuitul.ro, rapitori.ro, crap.ro toate c=sunt site-uri ce prompoveaza conceptul C&R dar nu cu habotnicia de aici si proprietarii de acolo nu vad pe useri ca pe infractori, ci ca pe niste oaspeti ce sunt. de-aia mai nimeni nu se cearta, si cand se mai cearta lumea se potoleste de la sine si gata.

tu ai vazut cat e de mic regulamentul de la ei? tu continua sa mai adaugi la al tau.

sa nu mai intru aici? pai tu m-ai mai vazut? n-am intrat decat accidental de vreo doua ori, de 2 luni de cand am cam iesit nu am vazut nici macar un subiect interesant, totul e mort si mortul in groapa. aceiasi 4-5 useri ce o ard in diverse discutii. e o liniste bolnavicioasa, nu o atmosfera linistita.

in loc sa te superi ar trebui sa vezi ca asa e si sa mai faci si una alta pt forumistii care spun ce nu le convine, ca pana la urma de-aia ai facut invitatie pe forum sa ne logam, nu sa stai singur cuc.

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »bogdanbogdan« (10. noiembrie 2013, 17:13)


8

duminică, 10. noiembrie 2013, 17:23

Toata stima

Zoran cred ca a fost un baiat de toata treaba si corect pe mine ma ajutat foarte mult pentru a face cumparaturi si nu inteleg de ce este blamat.Toata stima pentru acest site pe care la creat ZORAN. :prieteni: :prieteni:

toata Da si eu cred la fel :prieteni: :prieteni: :prieteni: :bravo: :apl: :apl: :apl: :apl: :apl: :apl:

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

9

duminică, 10. noiembrie 2013, 17:27

pescuitul.ro pe care-l tot dai exemplu promoveaza numai pe el insusi si zecile de reclame care apar pe fiecare pagina. Se discuta despre multe dar numai despre pescuit nu.
Bogdane, am zis ca nu-ti raspund pana nu pui si tu niste poze, un articol sau un film ceva sa vedem ce priceput esti. Pana acuma vad ca esti priceput numai la critici si insulte.
Te rog sa faci si tu un site si forum asa cum le concepe mintea ta si poti face regulamentul pe care-l doresti. Dar nu prea cred ca va fi asa ca nu esti capabil. Pa ! :limba:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

10

duminică, 10. noiembrie 2013, 17:41

in loc sa te superi


Nu m-am suparat. Nu ma supar. Nici nu ma voi supara. Si pt ca blamarea e interzisa pe acest forum... :rizi: , vreau sa te rog sa nu mai te legi de stilul forumului, nici de moderatori si nici de admin. Inca o data, daca iti place rapitori.ro sau alt forum, sunt convins ca esti bine-venit la ei. Succes! :ciao:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 147

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

11

duminică, 10. noiembrie 2013, 17:55

pescuitul.ro pe care-l tot dai exemplu promoveaza numai pe el insusi si zecile de reclame care apar pe fiecare pagina. Se discuta despre multe dar numai despre pescuit nu.
Bogdane, am zis ca nu-ti raspund pana nu pui si tu niste poze, un articol sau un film ceva sa vedem ce priceput esti. Pana acuma vad ca esti priceput numai la critici si insulte.
Te rog sa faci si tu un site si forum asa cum le concepe mintea ta si poti face regulamentul pe care-l doresti. Dar nu prea cred ca va fi asa ca nu esti capabil. Pa ! :limba:

Dupa umila mea parere cine poate sa traga sforase poa' sa faca si 2-3 saite in care sa faca ce vrea el, si cu voia lui mai facem si noi(vizitatorii)cate ceva.Scuzati gramatica.
...cogito ergo sum.

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

12

duminică, 10. noiembrie 2013, 18:21

m-am logat prima data prin august crezand ca vom invata unii de la altii diverse tehnici de pescuiala.
tot timpul am avut o senzatie neplacuta (atenuata doar de vreo 2-3 membri de aici, informer, dan si inca cineva).
Hmm!
nu am vazut nici macar un subiect interesant, totul e mort si mortul in groapa. aceiasi 4-5 useri ce o ard in diverse discutii. e o liniste bolnavicioasa, nu o atmosfera linistita.
un subiect interesant? ...au fost multe!!!....dar tu, dai nainte cu obletii si prostovolu !!:rizi: :rizi:
Nu m-am suparat. Nu ma supar. Nici nu ma voi supara. Si pt ca blamarea e interzisa pe acest forum... , vreau sa te rog sa nu mai te legi de stilul forumului, nici de moderatori si nici de admin
Neamtu!!... tot neamt.!!!....daca era Eugen in locul lui.... :gandesc: :doarecapu:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

diccosmin

Șalău

Răspunsuri: 211

Membru din: 6. decembrie 2012

Locație: Sibiu

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

13

duminică, 10. noiembrie 2013, 22:39

PS daca ar fi dupa mine as da o lege prin care sa nu se permita DECAT motoarele electrice. ca sa nu se mai polueze deloc
PPS iar dupa vreo 10 ani, cand lumea va pricepe ca nu trebuie poluata natura, ar fi momentul ca nici pestii sa nu mai fie deranjati deloc, as da o alta lege prin care nu e permisa deplasarea ambarcatiunilor mici decat cu vasle, parasute si vele. hai ca iar incep sa visez frumos.... si n-am fumat nimic


Cum ar fi sa poti da toate legile astea si toti sa se pishe pe ele considerandu-le de kkt si concepute de un cretin?

obletele este ff bun ca momeala la somn. anul asta la stationar a dat cele mai bune rezultate, peste rama neagra, coropisnita si scoica.
se prinde cu undita sau prostovolul cu raza de 1m cu ochiuri mici. eu prefer prostovolul, cu toate ca e ilegal, dar ma doare fix undeva de legea asta de kakat pe care au gandit-o niste cretini.
Incepator in pescuitul somnului

Acest răspuns a fost de 2 ori editat, ultima oară de »diccosmin« (10. noiembrie 2013, 22:49)


Răspunsuri: 133

Membru din: 14. februarie 2013

Locație: Bucuresti - Onesti

Profesia: Student, liber-profesionist

  • Scrie un mesaj privat

14

luni, 11. noiembrie 2013, 01:00

Banati-ma, faceti-mi ce vreti, dar eu nu mai suport.
Mai taranule care esti tu taran, vii si ne spui noua de pescuitul.ro, unde toti traistarii si toti mistocarii pamantului vorbesc despre orice, numai despre pescuit nu? Unde toti care au mai putin de 500 de postari sunt luati la misto? Unde daca nu dai pe balti de crap esti huiduit? Unde reclama e atat de multa, ca se coloreaza monitorul?Unde sunt cativa oameni cumsecade care nu au loc de toti invatatii Romaniei?Unde locurile de pescuit sunt spuse la liber?Pai daca toti pescuiesc pe balti private...Ia-te tata de mana cu ei!
Regulamentul e stufos? Du-te ma de aici, ca nu te cred.
Vii si ne vorbesti de sforase, sau cum prinzi tu albitura la prostovol, kakandu-te pe legea de kakat si pe cei care au facut-o.Fomistule ce esti tu fomist, din cauza ca.catilor ca tine Romania regreseaza, in loc sa progreseze.Pentru ca va ca.cati voi pe legi si pe orice.Fac pariu cu tine ca duci si icra de peste acasa, ca tre sa iti scoti cheltuiala pe partida de pescuit.
Vii la noi, te primim printre noi, si tu te apuci sa arunci cu pietre in Zoran, care este un baiat de nota 20+, in moderatori, in toata lumea?E ca si cum te-ai duce la cineva acasa si in loc sa fii un musafir politicos te caci in sufrageria omului.Ti se pare ca e ca Gestapo forumul? De ce?Pentru ca aici sunt cativa oameni visatori, care nu se caca in legi?Nu te mai loga. Cum crezi ca au ajuns tarile occidentale cum au ajuns? Cu cacati ca tine care il loc sa puta scriu?
As putea continua, dar sincer e 2 dimineata si in loc sa trag apa, bag cacatii in seama. :doaaamne:
Always C&R

IonutFishing

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

15

luni, 11. noiembrie 2013, 07:13

Noh,Tristan o zis-o cum trebuie ..asa este..

Bogdane,daca nu-ti convin regulile pe aici fa pasi ..da repede,repede..Stiu cum sint astia ca tine...se gudura,dau din coditza,pina afla o smecherie doua ,dupa care umplu sacul si cine-i ca ei...In plus fata de ei,probabil ca ai si ceva la mansarda...vreo tigla sparta ceva..

Tu nu te ridici nici macar la sfertul talpii pantofului lui Zoran..

Doar un exemplu...cind o sa inchiriezi TU o sala de conferinte la un hotel central din Timisoara,in care sa expui mulinete,accesorii,filme ,lansete cu monturi cu tot pe care le-ai carat din Austria pe banii TAI,cu masina TA,in timpul din concediul TAU de sarbatori,si cind ai sa inviti toti pescarii iubitori ai acestui site sa vina acolo,pentru a invata daca vor,sau pentru a socializa(tot daca vor)atunci poti sa vorbesti de legi,reclame,trafic si altceva..Pina atunci,du-te pe sit-urile pe care le ''admiri'' atat de mult.
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

ovidiu

Știucă

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

16

luni, 11. noiembrie 2013, 07:33

Cred că nu merită pic de atenţie astfel de postări, chiar vorbeam cu Cătă sâmbătă despre faptul că s-a destăinuit mult pre mult în ce priveşte pescuitul somnului, cred că aproape tot cu bună credinţă şi multă prietenie. Trist este că sunt şi astfel de oameni, cărora nu le pasă de lege, ba chiar îi deranjează şi cărora fie li s-a strecurat :drac: în căpăţână fie sunt de-a dreptul fără discernământ şi nu înţeleg anumite lucruri. Astfel de atitudini au dus ţara acolo unde este acum.

Nu avem nevoie de babilonie.

Dacă tot spunem nişte lucruri, singurul lucru care nu-mi place pe forum este faptul că, deşi s-au înfruptat mulţi colegi din experienţa lui Zoran şi a încă câtorva colegi, cam lipsesc postările la "După partide", asta ar trebui să fie conversaţia de bază la ora actuală, dar mulţamu' se cam vede şi să mă credeţi că nu-i specific poporului Român, are de-a face mai mult cu populaţia.
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

dnv

Oblete

Răspunsuri: 12

Membru din: 10. mai 2012

Locație: Galati

  • Scrie un mesaj privat

17

luni, 11. noiembrie 2013, 09:14

Vreau sa imi stergeti contul.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

18

luni, 11. noiembrie 2013, 09:29

Buna Marius,
stergerea contului nu se poate. Eventual sa alegi una din urmatoarele variante enumerate aici:

Regulament și condiții de utilizare


Completare regulament - Stergerea sau anularea conturilor de utilizator

Aplicatia pe baza careia functioneaza forumul "Pescuit la somn" NU permite stergerea unui cont al unui utilizator odata ce respectivul utilizator a postat in topicurile forumului.
Postarile unui utilizator nu pot fi sterse pentru ca acest lucru ar duce la aparitia unor discontinuitati in discutiile la care user-ul a participat.
Este evident ca postarile nu pot apartine unui utilizator care nu exista.

"Stergerea" unui anumit cont poate fi realizata prin:
- restrictionarea accesului la contul respectiv prin setarea unei parole aleatoare.
- banarea respectivului utilizator, la cererea acestuia.

O alta posibilitate la indemana oricarui utilizator nemultumit de forum sau echipa acestuia este evitarea accesarii adresei de internet a forumului.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

deyu

Biban

Răspunsuri: 120

Membru din: 13. iulie 2012

Locație: Arad

Profesia: Student

  • Scrie un mesaj privat

19

luni, 11. noiembrie 2013, 09:38

Datorita acestui forum eu am invatat ce este pescuitul cu adevarat si mai ales placerea C&R ! Multumesc mult Zoran! Aici am gasit oameni de nota 10 , oameni cu care m-as duce oricand la orice ora cu ei la pescuit!

Toata stima pt acest forum! :noroc: :noroc: :noroc:

  • »bogdanbogdan« a fost blocat
  • Autorul acestui subiect este »bogdanbogdan«

Răspunsuri: 208

Membru din: 4. august 2013

Locație: giurgiu

  • Scrie un mesaj privat

20

luni, 11. noiembrie 2013, 09:41

mda..
eu nu am facut decat sa spun ce nu-mi convine, pe fata, barbateste, fara ocolisuri.
dar fara sa jignesc sau sa injur.
pana la urma eu am combatut o atitudine si un mod de lucra pe un forum, abia dincolo de asta putem discuta de persoane precum hansel, gretel, fritz si abia in urma listei, de zoran.
care e f bine ca nu s-a suparat ca nu ar fi avut de ce.

nu ma mira reactia catorva baieti de pe aici, aplaudacii, stiam ca va fi asa deoarece chiar zoran pomenea de ei spunand ca a fost rugat sa interzica si mai mult, sa faca regulamentul si mai lung.
insa ma mira putin reactia, mai bine zis lipsa de reactie a lui anem (zis alba-ca-zapada-cea-rusinoasa-si-pudica). acum nu mai modereaza nimic. nu-i problema, niciodata n-am simtit ca am nevoie de aparatori. bun.

@tristandacuhna
lumea e mica si viata e lunga. omul da cu ochii de alt om. chiar daca esti un pusti de 23 de ani si te inflacarezi repede, nu mai esti minor si trebuie sa iti asumi ce e al tau. la 21 de ani alexandru macedon incepuse sa cucereasca lumea. cand o sa ne intalnim o sa te pun sa-mi repeti in fata tot ce ai scris aici de dupa tastatura si din fotoliul confortabil de acasa. daca n-o sa ai cohones s-o faci, o sa-ti explic ce inseamna sa fii responsabil pt ce scrii. :bravo:


@diccosmin
unele legi sunt bune, le urmam chiar si din placere. insa nu toate legile sunt asa, unele sunt de-a dreptul naziste. eu nu urmez orbeste o lege scrisa de un tampit, incerc sa gasesc o logica atiunci cand vine vorba de-o restrictie. intelkegi? daca acea restrictie mi se pare abuziva sau pur si simplu e restrictie ca sa mai avem una in plus degeaba, mi se pare firesc sa nu pun botul si sa protestez. tu fa cum vrei.


@restul
eu nu fac expozitii si site-uri de pescuiala pt ca eu nu vand nimic. e atat de simplu sa gandesti putin, dar se pare ca e extrem de greu sa faci efort cognitiv. pt mine pescuitul e doar hobby, nu e nici macar cea mai mica forma de bisnis. de-aia nu fac site si expo.

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »bogdanbogdan« (11. noiembrie 2013, 09:52)