Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

1

duminică, 27. octombrie 2013, 21:04

Mulineta somn

Recunoaste cineva acest tip de mulineta? Pare un soi de hibrid, intre spinning, multiplicator si "capotata"! Stie cineva care este producatorul, sau alte detalii despre ceea ce se vede in poza?
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

2

duminică, 27. octombrie 2013, 21:07

Vad ca nu pot extrage poza din telefon, incerc sa o trimit pe mail la cineva, poate reuseste el, pentru ca iar am probleme cu calculatorul si ma lupt tot cu telefonul!

index.php?page=Attachment&attachmentID=1006
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

3

luni, 28. octombrie 2013, 19:42

Multumesc pentru ajutor, Zoran, a aparut poza!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

4

luni, 28. octombrie 2013, 19:59

Am aflat ca este Cormoran Corboss 810! :zambet:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

5

luni, 28. octombrie 2013, 20:06

Am aflat ca este Cormoran Corboss 810!
Cormoran Corboss 510
.....tapa..... :ochi:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

6

luni, 28. octombrie 2013, 23:20

.....tapa..... :ochi:[/quote]
Am aflat ca este Cormoran Corboss 810!
Cormoran Corboss 510
.....tapa..... :ochi:

Da, asa este, Cormoran Corboss 510, ma uitasem si la 810 si am ramas cu ea in minte, fiind mai usoara cu aproape 30% decat 510, cu 2 rulmenti in plus, dar cu aceleasi caracteristici, si un pret mai mare!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

7

joi, 31. octombrie 2013, 16:54

Inca n-am apucat sa caut, se gaseste mulineta din titlu sau Cormoran Big Cat Mega Lifter pe vreunul din site-urile partenere?
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 106

Membru din: 14. octombrie 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

8

marți, 12. noiembrie 2013, 22:12

Din cate stiu Corboss 510 nu se mai fabrica; mai gasesti pe un site german la 95 Euro.

Asa aratau ale mele puse pe lansete; mulinetele sunt foarte robuste dar si grele; destul de incomod de aruncat cu ele din cauza gabaritului dar foarte bune pentru clonc; am inteles de pe forum ca ar avea probleme de coroziune, nu stiu ce sa zic, pt ca eu le-am dat fara sa le folosesc - aveam 2 (primite cadou) si o vroiam si pe a treia dar nu aveam de unde sa o iau; asa ca pana la urma le-am dat si mi-am luat 950 SSM.
»Tavi1967« a atasat urmatoarele fisiere :
  • P1160751[1].JPG (35,97 kB - 39 ori coborit - ultima oara: 31. iulie 2016, 22:08)
  • P1160757[1].JPG (37,82 kB - 37 ori coborit - ultima oara: 31. iulie 2016, 22:09)

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

9

marți, 12. noiembrie 2013, 23:41

Din cate stiu Corboss 510 nu se mai fabrica; mai gasesti pe un site german la 95 Euro.

Asa aratau ale mele puse pe lansete; mulinetele sunt foarte robuste dar si grele; destul de incomod de aruncat cu ele din cauza gabaritului dar foarte bune pentru clonc; am inteles de pe forum ca ar avea probleme de coroziune, nu stiu ce sa zic, pt ca eu le-am dat fara sa le folosesc - aveam 2 (primite cadou) si o vroiam si pe a treia dar nu aveam de unde sa o iau; asa ca pana la urma le-am dat si mi-am luat 950 SSM.

M-am mai invartit putin si m-am oprit la Cormoran Corboss 810, care este mult mai usoara, sau pana la urma cred ca voi urmari Cormoran Big Cat Mega Lifter, cu aceleasi caracteristici cu cele pe care le are 810, dar ceva mai ieftina, ce m-ar interesa este faptul ca este de culoare neagra, si tare mi-e teama sa nu inceapa sa se ia vopseaua, Corboss 810 barem pare din aluminiu nevopsit, partial!?
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

10

marți, 12. noiembrie 2013, 23:59

In legatura cu problemele de coroziune, imi poti indica unde gasesc acele postari, pentru ca am incercat sa dau cautare si nu-mi mai apare nimic in afara de topic-ul meu! Cine mai are, sau a mai avut acest tip de mulineta, si care au fost problemele constatate?
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 106

Membru din: 14. octombrie 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

11

miercuri, 13. noiembrie 2013, 00:37

Este un topic referitor la Corboss 810; Zoran da cateva detalii despre problemele sesizate pe forumuri de pescarii germani;

Nu stiu cat s-a pescuit cu ale mele, dar pana acum domnul respectiv nu mi-a dat vreun semn ca s-ar plange de ele.

Multiplicator Cormoran Corboss 810 pentru pescuitul la clonc ?

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

12

miercuri, 13. noiembrie 2013, 21:20

Multumesc pentru link, eu cautasem Corboss 510, poate din acest motiv nu mi-a gasit nimic!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Subiecte asemănătoare