Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Adi

Șalău

  • Autorul acestui subiect este »Adi«

Răspunsuri: 378

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Stuttgart

  • Scrie un mesaj privat

1

marți, 22. octombrie 2013, 20:01

Carti , Reviste de pescuit, Articole de specialitate

Poate putem sa mai schimbam experiente si in acest domeniu, cit traieste omul , tot invata , sigur ca numai unii..ceilalti asculta manele..
Ce carti de pescuit v-au cazut in mina, nu, numai de somn, sau rapitor ci si de stationar ?

2

marți, 22. octombrie 2013, 20:23

"La peste" vol.1(pescuit stationar)-daca vrei sa te apuci de pescuitul de competitie asta iti este biblia :zambet: am avut si eu rubeziana si alea si alea dar m-am lasat deoarece este prea costisitor,oricum la pluta ,sheffieldu-l ramane stilul meu prefera!
"Ghid complet al pescarului(1993)" de 3 autori englezi-descrie in mare fiecare stil de pescuit, chestii de baza in pescuit!

Adi

Șalău

  • Autorul acestui subiect este »Adi«

Răspunsuri: 378

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Stuttgart

  • Scrie un mesaj privat

3

joi, 24. octombrie 2013, 19:55

Mai lovit din plin , "La peste" volumul I , il caut innebunit, si nu dau de el,

Fir intins!

4

joi, 24. octombrie 2013, 19:58

Mai lovit din plin , "La peste" volumul I , il caut innebunit, si nu dau de el,

Fir intins!

il am la un prieten care este plecat in strainatate ,daca il pot recupera ii al tau :bucuros:

Feri

Șalău

Răspunsuri: 348

Membru din: 4. martie 2013

Locație: Cluj-Napoca

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

5

joi, 24. octombrie 2013, 21:15

Cam toate revistele aparute in RO au trecut prin mainile mele, mai am Aventuri la pescuit din primii 3 ani de aparitie, unele chiar dubluri in folie. Apoi revistele vechi si consacrate din Ungaria, din care cred ca am din 2000 incoace cam din toti anii, dar nu colectia completa, colectia de DVD-uri cu pescuitul somnului a lui Koos Ferenc, la crap a lui Zsolt Benzar, si cateva casete VHS cu diferite inregistrari din emisiuni TV, pescuit in general dar si rapitori. Cele mai pretioase inregistrari pentru mine pe DVD sunt filmarile mele pe locurile mele de pescuit. In rest am la dispozitie internetul, forumuri, dar cele mai de pret cunostinte le-am prins totusi pe apa. :noroc:

Adi

Șalău

  • Autorul acestui subiect este »Adi«

Răspunsuri: 378

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Stuttgart

  • Scrie un mesaj privat

6

duminică, 27. octombrie 2013, 14:58

Mai lovit din plin , "La peste" volumul I , il caut innebunit, si nu dau de el,

Fir intins!

il am la un prieten care este plecat in strainatate ,daca il pot recupera ii al tau :bucuros:

Mai lovit din plin , "La peste" volumul I , il caut innebunit, si nu dau de el,

Fir intins!

il am la un prieten care este plecat in strainatate ,daca il pot recupera ii al tau :bucuros:



Multam Florine. :ciao:

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

7

marți, 29. octombrie 2013, 23:37

Vorbiti despre cartea "La peste" de Dan Secosan?
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

8

marți, 29. octombrie 2013, 23:50

Daca o vinde cineva, sunt interesat sa o/le cumpar, ambele volume!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

9

miercuri, 30. octombrie 2013, 17:34

Adi imi pare rau,nu reusesc sa fac rost de carte! Am incercat :necajit:

10

miercuri, 30. octombrie 2013, 17:36

Ptr "La peste" incercati sa intrebati pe site-ul energofish.

Adi

Șalău

  • Autorul acestui subiect este »Adi«

Răspunsuri: 378

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Stuttgart

  • Scrie un mesaj privat

11

miercuri, 30. octombrie 2013, 19:48

Adi imi pare rau,nu reusesc sa fac rost de carte! Am incercat :necajit:



Nici o problema Florine, caut mai departe, necazul e ca numai sint in stoc, ma refer numai la Vol.1
Oricum intentia conteaza.

Stima!

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

12

miercuri, 30. octombrie 2013, 23:08

De "Comando Delta" de Dorian Marin ce spuneti?
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Adi

Șalău

  • Autorul acestui subiect este »Adi«

Răspunsuri: 378

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Stuttgart

  • Scrie un mesaj privat

13

sâmbătă, 2. noiembrie 2013, 13:24

De "Comando Delta" de Dorian Marin ce spuneti?

Din pacate nu cunosc, dar se pare ca nu se mai gaseste ..

Fir intins!

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

14

sâmbătă, 2. noiembrie 2013, 23:26

Depinde cat de mult insisti, desigur, si cu putin noroc! Eu am avut un noroc incredibil la capitolul acesta si am gasit, mai multe chiar!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Adi

Șalău

  • Autorul acestui subiect este »Adi«

Răspunsuri: 378

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Stuttgart

  • Scrie un mesaj privat

15

duminică, 3. noiembrie 2013, 09:46

Evergreen.

Daca mai gasesti un exemplar ratacit sint foarte interesat.

Stima!

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

16

miercuri, 27. noiembrie 2013, 20:44

Am gasit...si volumul 1...si volumul 2..."La peste"... :bucuros2: :zambet: :ochi:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Adi

Șalău

  • Autorul acestui subiect este »Adi«

Răspunsuri: 378

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Stuttgart

  • Scrie un mesaj privat

17

joi, 28. noiembrie 2013, 17:44

Salut Evergreen,

unde le-ai gasit , daca nu e cu suparare ?

Stima

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

18

vineri, 29. noiembrie 2013, 22:25

Volumul 2 se gaseste la magazinul Fisela, langa Cora Pantelimon, la pretul de 50 lei, intra pe site-ul lor, iar primul volum mi l-a trimis un baiat din Oradea de la care am gasit cel de-al treilea exemplar din "Comando Delta", i-am dat in schimb volumul 2, pe care l-am cumparat de la fisela! Am mai gasit inca un exemplar din volumul 1 la cineva de la Buzau, parca, ambele noi noute! :craciun:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

mihaigost

Șalău

Răspunsuri: 307

Membru din: 31. iulie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: inginer electrician

  • Scrie un mesaj privat

19

miercuri, 3. decembrie 2014, 01:07

Nu se mai gaseste.
Am cumparat eu ultimu exemplar acum vreo luna.

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

20

miercuri, 3. decembrie 2014, 11:07

Nu se mai gaseste.
Am cumparat eu ultimu exemplar acum vreo luna.

Cu ce pret l-ai cumparat? Au mai facut vreo reducere? Nu mai au nici in depozit?
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!