Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

mane81

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »mane81«

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

1

miercuri, 2. octombrie 2013, 20:49

Video interesant...

Interesant tot filmuletul insa am ramas cu gura cascata de la minutul 8 la minutul 10.Voi ati face asa ceva? :gandesc:

Video
-

Video


Răspunsuri: 324

Membru din: 25. mai 2013

Locație: belluno-italia

  • Scrie un mesaj privat

2

miercuri, 2. octombrie 2013, 21:50

:doaaamne: Nu nu Nu! Sub nici o forma.
"Te poti impodobi cu penele altuia, dar nu poti zbura cu ele !!!
Lucian Blaga

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

3

miercuri, 2. octombrie 2013, 22:01

insa am ramas cu gura cascata de la minutul 8 la minutul 10.Voi ati face asa ceva?
Mekong gigant ( somn )?
Unul dintre cei mai mari pești din lume, somn uriaș Mekong creste la 10 de metri și 650 de livre. În ciuda dimensiunii sale, este un gigant blând care supraviețuiește mancand plante și alge. Probabil ca de aceia a intrat sa il descurce dintre stalpi, plus ca acolo e crescatorie cu plata. :gandesc:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

4

miercuri, 2. octombrie 2013, 22:08

Mekong gigant ( somn )?
Unul dintre cei mai mari pești din lume, somn uriaș Mekong creste la 10 de metri și 650 de livre.

Mekong este numele raului... iar "catfish" este un nume generic pentru o multime de pesti cu mustati... :) .
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

5

miercuri, 2. octombrie 2013, 22:17

Mekong este numele raului... iar "catfish" este un nume generic pentru o multime de pesti cu mustati...
Big Mekong Catfish,

  1. Video - Mekong gigant somn - National Geographic



    ► 01:11► 01:11
16.11.2011Una dintre cele mai mari pești din lume, Mekong gigant somncreste la 10 de metri și 650 de lire sterline. În ciuda ...[*]
Gigant somn de Mekong River cântărește peste 600LBS - YouTube

O fi cum spui :gandesc:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »danmiclau56« (2. octombrie 2013, 22:27)


informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

6

miercuri, 2. octombrie 2013, 22:24

O fi cum spui

Dane, traducerile astea "automate" pot fi destul de inselatoare.
Daca eu spun "crap romanesc" aia nu inseamna ca pestele respectiv se cheama "roman"... cam asa e si cu Mekong-u` asta... :rizi: .
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

7

miercuri, 2. octombrie 2013, 22:26

. cam asa e si cu Mekong-u` asta... .
OK ! mersi! :doarecapu:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

mane81

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »mane81«

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

8

joi, 3. octombrie 2013, 01:04

Imi pare rau ca nu inteleg ce zice :gandesc:

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

9

joi, 3. octombrie 2013, 05:39

Imi pare rau ca nu inteleg ce zice
Petr SchmarcPostit pe Luna
Tu ar trebui să vii pentru un permis(de nebun) că nu esti în toate mintile...
:zambet: Recenziile filmului sunt jenante, mai bine a nu ia inteles ca spunea cehu, A pus carasul momeala intrun ciorap iar toti au spus ca ar fi bime sa consulte medicul ca are o probleme la cap :rizi: :rizi: :rizi: :ochi:
Bart LPostit 4 Luni
E jenant.
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

10

joi, 3. octombrie 2013, 07:55

Voi ati face asa ceva?


Hmm, Waller Kalle are Camp de pescuit pe Po, si face guiding si pe Mekong. Castiga cam 1000 pe client la o astfel de actiune in Tailand. Acuma intrebarea se pune asa, la 4-5 clienti care erau de fata, ati face asa ceva? :zambet:


E jenant.


Pai poate nu o fi vrut sa raneasca pestele, si daca partida se termina fara trasare de somn sau stiuca, sa-l elibereze nevatamat. :gandesc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

11

joi, 3. octombrie 2013, 08:10

Pai poate nu o fi vrut sa raneasca pestele, si daca partida se termina fara trasare de somn sau stiuca, sa-l elibereze nevatamat.
Pe :drac2: !! :rizi: :rizi: la pus in ciorap nici el nu stie de ce :).... au ras toti de el. Sub film, la comentarii, toti radeau am Google Crom si am traducerea ,automata :relax: :bravo:
uitate la comentariile cehilor :rizi: daca Mane spunea ca nu intelege ce scrie ignoram ,dar ma facut curios,am ras si eu de carasul pus in ciorap :doarecapu: cu feromon sa puta :vomit:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

12

joi, 3. octombrie 2013, 17:00

Mekong gigant ( somn )?
Mekong este numele raului... iar "catfish"
:gandesc:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

13

vineri, 5. decembrie 2014, 18:13

Somnul pe la noi .... PESCUIT LA SOMN FARA NUMAR - YouTube ... pe la voi cum e ?

mihaigost

Șalău

Răspunsuri: 307

Membru din: 31. iulie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: inginer electrician

  • Scrie un mesaj privat

14

duminică, 7. decembrie 2014, 01:46

E mult mai rar.
Cred ca la aia era prohibitie.

Subiecte asemănătoare