Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit
  • Autorul acestui subiect este »Lupishor«

Răspunsuri: 72

Membru din: 10. august 2013

Locație: Deva

  • Scrie un mesaj privat

1

sâmbătă, 28. septembrie 2013, 08:32

Pescuit la trena cu Side Planer-ul!

:salut: Salutare tuturor!
De cand am barca cochetez cu pescuitul la trena. Incercand mi-am dat seama ca nu este asa usor precum am crezut. Drept urmare am cautat pe net si am dat de asa numitele side planer. Aveti careva experienta cu asa ceva? Merita sa cumpar sau e pierdere de vreme? si daca e sa cumpar oare cele de 10 euro sunt ok fata de cele de la 35 de euro in sus?
Multumesc! :zambet:

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

2

sâmbătă, 28. septembrie 2013, 13:32

Incercand mi-am dat seama ca nu este asa usor precum am crezut.
daca gresesc asta e:nunteleg: !
Cand spui Deva ! spui Cincis sau Surduc si pe urma Mures ! ma refer la apele unde ai putea pescui la trena si sa fie si aproape de casa.
Nu inteleg de ce spui ca pescuitul la trena e greu ? dapa mine pescuind la trena imbini utilul cu placutul stai in barca si te plimbi cit te tin bateriile (la motorul electric) :) .Am pescuit foarte mult la trena pe lacul Colibita la woblere dupa sulau si clean .Am folosit maxim 2 bete
puse pe oglinda barci cu frina mulinetei reglata cain viteza 4 a motorului electric sa inceapa sa scape (sa nu am surpria de a-mi pierde batul in cazul unei muscaturi.Nu am folosit nimic ajutator (doar un plumb de 20 g)pus inainte de woblere cam asa:




Side planarul :nunteleg: nam nici cea mai mica idee daca te-ar ajuta pescuind cu doua bete inschimb daca numarul lor creste mai mult ca sigur ca te ajuta dar vei arata ca un brad de iarna adica asa :

:rizi:

Nu cred ca asta iti doresti :gandesc:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »danmiclau56« (28. septembrie 2013, 13:43)


Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

3

sâmbătă, 28. septembrie 2013, 14:50

Pescuitul cu side plan poate de multe ori aduce succesele dorite.
Cele cu 10 euro nu ti le-as recomanda neaparat, sunt mici si instabile.
Dar nici nu e nevoie sa dai peste 35 de euro pe unul. Ovidiu a facut el un side plan si functioneaza, topicul cu descrierea nu stiu exact unde este e aici: Side-plan.
Si daca nu doresti sa investesti mult timp in lucru manual, atunci gasesti side plan-uri f bune si cu 18 euro bucata.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

4

duminică, 29. septembrie 2013, 07:19

:zambet: un film, explicit cu pescuit la trena !in care (side-planul) lipseste, cu toate astea ..... somnii si salaii ataca voblarele :ochi:
Vizionare placuta !.........de invatat si de urmat ! :gandesc: bravo pescarului :apl: o sa vedeti de ce :bravo: .
:ochi:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

5

joi, 3. octombrie 2013, 09:35

Pescuitul cu side plan poate de multe ori aduce succesele dorite.



:zambet: asta dupa cate bete a pus !......cred ca sa inspirat de la noi :gandesc:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

6

marți, 29. octombrie 2013, 08:30

pescuitul la trena.
cite odata surprizele pot fi .....mari :) Прикол на рыбалке! - YouTube :rizi:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA