Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

161

marți, 14. aprilie 2015, 13:09

Am trimis...verifica mail-ul!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

pa00lsc

Șalău

Răspunsuri: 251

Membru din: 12. martie 2014

Locație: Arad

Profesia: Inginer Proiectant

  • Scrie un mesaj privat

162

marți, 14. aprilie 2015, 17:26

Stie cineva, in cazul in care nu iau examenul... se mai plateate inca o data taxa de inscriere? Sau doar ceva reexaminare?
Born to fish, forced to work...

163

marți, 14. aprilie 2015, 18:36

Sigur vor sa faca ceva bani, asa ca pregateste-te ptr ce-i mai rau ...sa mai platesti odata....

pa00lsc

Șalău

Răspunsuri: 251

Membru din: 12. martie 2014

Locație: Arad

Profesia: Inginer Proiectant

  • Scrie un mesaj privat

164

marți, 14. aprilie 2015, 21:35

Sper ca nu :nunteleg:
Cpt Barboi de la Timisoara mi s-a parut destul de ok ...l-am sunat azi, imi trimite toata documentatia si tot de am nevoie pt inscriere pe mail, in plus tine cateva cursuri "gratis" inainte de examen. Oricum taxa aia acopera tot :)) e 450 lei si inca 45 daca iau permisul e taxa eliberare permis. Nu cred ca la toate capitaniile e aceeasi taxa dar mi-a zis cineva sa ma astept pe la 500 sa fie
Mi se pare absurd sa dau cate 500 pt reexaminare daca e cazul. mai bine ma risc la o amenda...ca daca imi "uit" actele de la motor acasa si lipesc un abtibild cu 5CP in loc de 6 pe motor ... zic si eu. Sper sa il iau din prima :zambet:
Born to fish, forced to work...

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

165

marți, 14. aprilie 2015, 21:37

Eu nu cred ca exista "sesiunea de toamna" la examenu` asta... dai taxa aia, daca-l pici, la revedere... :nunteleg: .
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

pa00lsc

Șalău

Răspunsuri: 251

Membru din: 12. martie 2014

Locație: Arad

Profesia: Inginer Proiectant

  • Scrie un mesaj privat

166

marți, 14. aprilie 2015, 21:52

Da Costi, ar fi prea frumos, visez si eu cu ochii deschisi ... ma gandeam ca poate o fi ca si la sofat, ca dupa scoala ai dreptul un an sa tot dai. Voi intreba si asta sa ma, si sa va lamuresc :bravo:
Born to fish, forced to work...

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

167

marți, 14. aprilie 2015, 22:45

Sper ca nu :nunteleg:
Cpt Barboi de la Timisoara mi s-a parut destul de ok ...l-am sunat azi, imi trimite toata documentatia si tot de am nevoie pt inscriere pe mail, in plus tine cateva cursuri "gratis" inainte de examen. Oricum taxa aia acopera tot :)) e 450 lei si inca 45 daca iau permisul e taxa eliberare permis. Nu cred ca la toate capitaniile e aceeasi taxa dar mi-a zis cineva sa ma astept pe la 500 sa fie
Mi se pare absurd sa dau cate 500 pt reexaminare daca e cazul. mai bine ma risc la o amenda...ca daca imi "uit" actele de la motor acasa si lipesc un abtibild cu 5CP in loc de 6 pe motor ... zic si eu. Sper sa il iau din prima :zambet:

In Bucuresti, nu stiu daca si la Giurgiu, parca taxa era in jur de 250 lei!? Plus ceva pentru eliberarea permisului...pana la 500...e cale cam lunga...!?
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Vlad

Oblete

Răspunsuri: 6

Membru din: 9. august 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

168

miercuri, 15. aprilie 2015, 09:23

Anul trecut era 250 lei + taxa de eliberare permis. Am sunat ieri la Giurgiu pentru diferenta de la D la C si mi-au spus ca taxa este de aprox. 450 lei + taxa permis te duce la 500 lei. Probabil au marit taxa, nu stiti ca e nevoie de bani la buget ? :doarecapu:

Răspunsuri: 176

Membru din: 4. octombrie 2013

Locație: Galati

Profesia: medic stomatolog

  • Scrie un mesaj privat

169

miercuri, 15. aprilie 2015, 14:55

Daca pici examenul, pierzi si banii.Cel putin asa e la Galati

ovidiu.U

Șalău

Răspunsuri: 323

Membru din: 6. aprilie 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

170

miercuri, 15. aprilie 2015, 15:48

Daca pici examenul, pierzi si banii.Cel putin asa e la Galati

Asa e peste tot... indiferent de domeniu (cred97%)
Pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

171

miercuri, 15. aprilie 2015, 19:33

Anul trecut era 250 lei + taxa de eliberare permis. Am sunat ieri la Giurgiu pentru diferenta de la D la C si mi-au spus ca taxa este de aprox. 450 lei + taxa permis te duce la 500 lei. Probabil au marit taxa, nu stiti ca e nevoie de bani la buget ? :doarecapu:

Dar pentru D a ramas tot 250?
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

172

miercuri, 15. aprilie 2015, 19:37

Daca pici examenul, pierzi si banii.Cel putin asa e la Galati

Atunci, daca o mai maresc nitel, cumulat cu riscul maxim de a pica prima data, mai bine dai cat trebuie unde trebuie si iesi mai ieftin, fara sa mai pun 2 drumuri dus-intors cu masina si nervii...de invatat...inveti pentru tine...nu pentru altii...
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 176

Membru din: 4. octombrie 2013

Locație: Galati

Profesia: medic stomatolog

  • Scrie un mesaj privat

173

miercuri, 15. aprilie 2015, 19:42

Daca va ganditi sa dati in zona asta,dati la Braila.Se dau intrebari foarte ok.Eu acolo am dat,am invatat o saptamana,cam o ora pe zi si am luat fara probleme.La Galati sunt cam rai baietii

Vlad

Oblete

Răspunsuri: 6

Membru din: 9. august 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

174

miercuri, 15. aprilie 2015, 22:27

Dar pentru D a ramas tot 250?
Nu cred, banii sigur se pierd daca nu iei examenul.
Sunati la capitania GR si verfificati toate informatiile de care aveti nevoie, tel. 0246211015.

175

joi, 16. aprilie 2015, 00:01

la examenul auto, platesti o taxa de examinare si daca pici mai ai dreptul sa repeti sala inca odata dupa care platesti iarasi o taxa de reexaminare dar mult mai modica fat de prima data.
cel putin asa stiu eu ca era si in mod normal asa ar trebui sa fie si acuma si la auto si la barca
ar trebui ca taxa de reexaminare sa fie cel putin la jumate, altfel pot exista suspiciunea ca au tot interesul sa te pice, sa tot platesti taxe !! :gandesc:

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

176

joi, 16. aprilie 2015, 05:59

Daca examenul este cazut => se pierd banii. Pentru urmatoarea examinare trebuie platita suma integral din nou.
Daca se da examen pentru categoriile D si C simultan se plateste o singura taxa. In cazul in care candidatul trece la una dintre categorii, iar la cealalta nu => pentru categoria cazuta va mai plati din nou taxa de examinare integrala + valoarea permisului (cardului) daca examenul este promovat (pe card se vor trece ambele categorii).

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

177

joi, 16. aprilie 2015, 09:36

Daca examenul este cazut => se pierd banii. Pentru urmatoarea examinare trebuie platita suma integral din nou.
Daca se da examen pentru categoriile D si C simultan se plateste o singura taxa. In cazul in care candidatul trece la una dintre categorii, iar la cealalta nu => pentru categoria cazuta va mai plati din nou taxa de examinare integrala + valoarea permisului (cardului) daca examenul este promovat (pe card se vor trece ambele categorii).

Adica, taxa de 450+50 este pentru D+C, pentru 2 categorii odata? Sau pentru D+C odata se platesc 450x2+50(permis card)?
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

pa00lsc

Șalău

Răspunsuri: 251

Membru din: 12. martie 2014

Locație: Arad

Profesia: Inginer Proiectant

  • Scrie un mesaj privat

178

joi, 16. aprilie 2015, 09:40

C+D se dau la aceeasi prezentare cel putin la Timisoara, probabil de asta taxa e comuna
Born to fish, forced to work...

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

179

joi, 16. aprilie 2015, 11:52

C+D se pot da la aceiasi prezentare daca doresti acest lucru. Eu nu am stiut la vremea respectiva si cand mi-a dat rezultatul pentru D m-a intrebat daca vreau sa dau si pentru C. Raspunsul meu, de imbecil, a fost ca "nu m-am pregatit si ca nu dau". Ala a insistati sa dau, iar eu NU si NU. Mare cretin am fost. Poate il luam si pe ala...
Pretul pentru categoria C sau D sau C+D este acelasi + valoarea cardului (permisului).

180

joi, 16. aprilie 2015, 12:05

ROMANICA.......totul este posibil....c'est la vie :zambet: