Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Răspunsuri: 98

Membru din: 8. iulie 2014

Locație: Galati

Profesia: Economist

  • Scrie un mesaj privat

121

joi, 28. august 2014, 17:48

Ai vreun caz concret? Si cam cum isi dau ei seama ca eu am motor de 6 sau 5 sau 4 cand se poate schimba abtibildul. Daca nu am nici seria motorului dar am factura? Acum de care factura? copie sau originala? Sau act de vanzare intre mine si bunicul? Care-s hartiile? :rizi: Fiecare interpreteaza cum vrea...eu zic ca se poate merge usor cu 6 cai daca ai limbarnita si lasi capul jos. Nu e mare scofala..doar si ei cred ca stiu ca merg mana in mana motoarele de 4-5-6 cai.
'' Carpe diem ! ''

bbl81

Biban

Răspunsuri: 134

Membru din: 2. iunie 2014

Locație: Timisoara

Profesia: hobby-ist

  • Scrie un mesaj privat

122

vineri, 29. august 2014, 07:05

Salut Tzu-tzu-rel,
daca ai de 4 cai si iti iei unul de 6 cai...ii diferenta mica. Daca iei un 10 cai, atunci o sa isi dea seama dupa dimensiunile lui...ii diferenta mare. Mai mult,
daca esti pe vreun lac...poate nu se prind dar daca esti pe Dunare si te ia la intrebari P Frontiera,... aia au cam vazut motoare la viata lor si ii posibil sa nu o scoti la capat. Ceea ce vrei tu sa faci ii destul de des intalnit dar fiecare o face pe propriul risc.

Numai bine!

Răspunsuri: 98

Membru din: 8. iulie 2014

Locație: Galati

Profesia: Economist

  • Scrie un mesaj privat

123

vineri, 29. august 2014, 07:16

Salut ! Corect in tot ce ai afirmat, numai ca am de 6 si clar se vede de la o posta unul mai mare de gen 10 cp. Eu nu cred ca sunt atat de nebuni sa iti faca dosar penal pt unul de 6...doar daac te pui in gura rau de tot. Merg pe premisa ca vorba dulce mult aduce si capul plecat sabia nu-l taie. In viitorul apropiat am sa dau de permis si o sa urc pana spre 15 cp in 2T. Doamne ajuta ! :noroc:
'' Carpe diem ! ''

124

vineri, 29. august 2014, 07:30

Salut, nu te baza NICIODATA pe bunavointa politistilor! Daca ai noroc de unul mai zelos iti face dosar penal si nu cred ca ai nevoie de asa ceva pentru 1 cp in plus( diferenta intre 5 si 6 cp nu este chiar asa de mare). Mai bine "pune mana pe carte" si iei examenul, si poti sa pui si 3 motoare de cate 150 cp :rizi: .

bbl81

Biban

Răspunsuri: 134

Membru din: 2. iunie 2014

Locație: Timisoara

Profesia: hobby-ist

  • Scrie un mesaj privat

125

vineri, 29. august 2014, 07:33

Salut ! Corect in tot ce ai afirmat, numai ca am de 6 si clar se vede de la o posta unul mai mare de gen 10 cp. Eu nu cred ca sunt atat de nebuni sa iti faca dosar penal pt unul de 6...doar daac te pui in gura rau de tot. Merg pe premisa ca vorba dulce mult aduce si capul plecat sabia nu-l taie. In viitorul apropiat am sa dau de permis si o sa urc pana spre 15 cp in 2T. Doamne ajuta ! :noroc:
Sa ai multa bafta cu permisul! ideea este sa o tii pe a ta, ... 5 cp. tu asa sti ca l-ai cumparat si gata.

Răspunsuri: 98

Membru din: 8. iulie 2014

Locație: Galati

Profesia: Economist

  • Scrie un mesaj privat

126

vineri, 29. august 2014, 09:19

Asa si faceam ! O tin pe a mea, pana ei o vor tine pe a lor :rizi: Maine ma duc sa probez motorasul si sa dau un pic la clonc..fir intins tuturor !
'' Carpe diem ! ''

pa00lsc

Șalău

Răspunsuri: 251

Membru din: 12. martie 2014

Locație: Arad

Profesia: Inginer Proiectant

  • Scrie un mesaj privat

127

vineri, 29. august 2014, 11:30

stie cineva de unde pot face rost de Manualul Conducatorului de Ambarcatiuni cu Motor pentru Agrement (Mihai Ghiba) ?
Born to fish, forced to work...

128

vineri, 29. august 2014, 12:01

trimite e-mail la "gomog44@yahoo.com" sau telefon 0726304297 - Ghiba Mihai

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

129

vineri, 29. august 2014, 13:00

stie cineva de unde pot face rost de Manualul Conducatorului de Ambarcatiuni cu Motor pentru Agrement (Mihai Ghiba) ?

Daca vrei sa ajungi la examen, ar fi bine sa te informezi si de pe forum-urile de pescuit, si de pe cele pentru ambarcatiuni, de asemenea, sa discuti cu cat mai multi colegi care au sustinut examenul, mai ales in acest an, si, nu in ultimul rand, sa iei legatura cu capitania zonala(unde vrei sa dai examenul) si, de ce nu, si cu Autoritatea Navala Romana!
P.S. Multi spun ca nu este suficient Manualul de Ghiba!
P.P.S. Trimite-mi adresa ta de e-mail sa-ti trimit materialele pe care le-am adunat pana acum! Si tot sunt aproape sigur ca nu este suficient... :gandesc:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

pa00lsc

Șalău

Răspunsuri: 251

Membru din: 12. martie 2014

Locație: Arad

Profesia: Inginer Proiectant

  • Scrie un mesaj privat

130

vineri, 29. august 2014, 13:00

Am trimis si am sunat, e in concediu,
Am mai citit undeva sa trimit la adresa asta dar postarea era de prin 2010, nu am stiut daca mai e valabila chestia. In cazul asta astept sa se intoarca omul din concediu
Merci de raspuns :noroc:
Born to fish, forced to work...

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

131

marți, 2. septembrie 2014, 08:05


pa00lsc

Șalău

Răspunsuri: 251

Membru din: 12. martie 2014

Locație: Arad

Profesia: Inginer Proiectant

  • Scrie un mesaj privat

132

marți, 2. septembrie 2014, 09:01

Am vorbit cu Dl. Mihai Ghiba si nu mai tipareste manualul :doarecapu:
Born to fish, forced to work...

bbl81

Biban

Răspunsuri: 134

Membru din: 2. iunie 2014

Locație: Timisoara

Profesia: hobby-ist

  • Scrie un mesaj privat

133

marți, 2. septembrie 2014, 09:34

Am vorbit cu Dl. Mihai Ghiba si nu mai tipareste manualul :doarecapu:
pai sa iti dea un nr de cont sa faci plata si sa iti dea format electronic.(daca vrea)

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

134

marți, 2. septembrie 2014, 10:16

Am vorbit cu Dl. Mihai Ghiba si nu mai tipareste manualul :doarecapu:

Scuze ca n-am apucat sa-ti trimit materialul, am tot fost cu sotia pe la maternitate, poate naste maine-poimaine, ca de doua saptamani se tot lasa asteptat, fac tot posibilul sa-ti trimit azi!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

pa00lsc

Șalău

Răspunsuri: 251

Membru din: 12. martie 2014

Locație: Arad

Profesia: Inginer Proiectant

  • Scrie un mesaj privat

135

marți, 2. septembrie 2014, 10:44

Scuze ca n-am apucat sa-ti trimit materialul, am tot fost cu sotia pe la maternitate, poate naste maine-poimaine, ca de doua saptamani se tot lasa asteptat, fac tot posibilul sa-ti trimit azi!


Nu e nici o graba. Rezolva treburile cu adevarat importante prima data. Sa aveti bafta sa fie totul ok si sa fie sanatos ala micu' :lamultiani2:

pai sa iti dea un nr de cont sa faci plata si sa iti dea format electronic.(daca vrea)
Nu mai exista pe stoc si nu se mai tipareste pt ca ii cere tipografia cat cerea el pe carte. Asta mi-a zis
Born to fish, forced to work...

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

136

marți, 2. septembrie 2014, 15:50

Scuze ca n-am apucat sa-ti trimit materialul, am tot fost cu sotia pe la maternitate, poate naste maine-poimaine, ca de doua saptamani se tot lasa asteptat, fac tot posibilul sa-ti trimit azi!


Nu e nici o graba. Rezolva treburile cu adevarat importante prima data. Sa aveti bafta sa fie totul ok si sa fie sanatos ala micu' :lamultiani2:

pai sa iti dea un nr de cont sa faci plata si sa iti dea format electronic.(daca vrea)
Nu mai exista pe stoc si nu se mai tipareste pt ca ii cere tipografia cat cerea el pe carte. Asta mi-a zis

Am trimis acum, daca nu se deschide e-mail-ul cu C+D(nici la mine nu se mai deschide), incerc sa-l mai primesc inca o data!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

pa00lsc

Șalău

Răspunsuri: 251

Membru din: 12. martie 2014

Locație: Arad

Profesia: Inginer Proiectant

  • Scrie un mesaj privat

137

marți, 2. septembrie 2014, 16:12

Merci mult! mie imi merge arhiva C+D
Born to fish, forced to work...

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

138

marți, 2. septembrie 2014, 20:14

Merci mult! mie imi merge arhiva C+D

Cu placere, la mine vad ca nu vor sa se mai deschida, cel putin pe telefon!
Am mai gasit pe barcaholic si asa ceva, niste chestionare care pot fi utile:
Teste grilă - Barcaholic.ro
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

139

marți, 2. septembrie 2014, 20:17

Am sunat din nou, dupa vreo 5 ani, la persoana din Timisoara, de la care am cumparat cartea, mi-a confirmat ca deocamdata nu mai poate sa editeze nimic, insa, m-a indrumat sa intru pe rna.ro, sectiunea "personal navigant"!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

pa00lsc

Șalău

Răspunsuri: 251

Membru din: 12. martie 2014

Locație: Arad

Profesia: Inginer Proiectant

  • Scrie un mesaj privat

140

marți, 2. septembrie 2014, 20:45

da... asa mi-a zis si mie Ghiba. Pe rna gasesti tot, dar as evita sa invat capitole care nu sunt necesare pt D si asa e mult :doarecapu:
Born to fish, forced to work...

Subiecte asemănătoare