Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

1

duminică, 8. septembrie 2013, 07:31

Dificultate incarcare poze...voi ce programe folositi?

:salut: ,
gandindu-ma profund de citeva zile, am ajuns la concluzia ca poate de asta nu prea posteaza lumea poze, avand probleme cu up-load-uirea lor in web.

Personal folosesc Picasa cu care pot si destul de usor sa prelucrez pozele. Acest program insa nu-mi prea place decind a aparut Google+ . Ma incomodeaza :nunteleg:
La Imageshack am aceasi problema ca si altii, nu pot incarca mai multe poze de-odata, ci doar una-cite-una.

Haideti sa vedem voi ce mai folositi, si de ce!? As vrea sa le incerc si alte platforme unde se pot pune poze si sa o gasesc pe cea optimala. :gandesc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

2

duminică, 8. septembrie 2013, 08:27

Personal utilizez imageshack si le incarc una cate una. Nu ma jeneaza chestia asta.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

3

duminică, 8. septembrie 2013, 08:34

Personal utilizez imageshack si le incarc una cate una. Nu ma jeneaza chestia asta.


Da Tudor, dar daca vi din concediu si ai 99 de poze, a cite 30 sec poza, tra sa stai vreo ora linga comp si sa tot click-uiesti... Daca dai sa le urce toate odata, dureaza 30 min dar nu trebuie sa stai linga aparat.

De ex m-ar interesa un program unde sa pot urca poze, copia poze din netz, pozele sa ramana for ever incarcate (fara termene limita), capacitate mare, gratuit... :gandesc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

4

duminică, 8. septembrie 2013, 08:43

Nu dureaza chiar 30" o poza. Si oricum cand fac raportul despre o partida de pescuit nu am 30 de poze de pus. Daca vrei sa incarce si colegii pozele utilizezi dropbox sau trimiti cu wetransfer. :pauza:

diccosmin

Șalău

Răspunsuri: 211

Membru din: 6. decembrie 2012

Locație: Sibiu

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

5

duminică, 8. septembrie 2013, 12:05

http://photobucket.com/

Se pot uploada filme, poze, etc, inclusiv drag & drop, cate una sau la pachet,
Se pot face albume si se pot edita pozele.
Eu il folosesc doar pentru distribuirea pozelor pe forumuri si este mai mult decat suficient.
Incepator in pescuitul somnului

6

luni, 9. septembrie 2013, 22:11

deoarece multe din poze le fac acuma cu smartphone-ul (e mai comod), folosesc dropbox, sugarsync si box - avantajul este ca ai destul spatiu free (sau il poti 'construi") iar daca nu iti ajunge mai poti cumpara, insa cel mai mult imi place ca se salveaza automat in folderul respectiv fara sa fac nimica, pur si simplu cand telefonul are legatura wi-fi se salveaza acolo si stiu ca sunt deja pe net si le pot folosi daca am chef
BOX-ul este o solutie de luat in seama, citeste putin si ai sa vezi avantajele (eu am un spatiu de la ei de 50gb si imi este arhisuficient)

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

7

luni, 9. septembrie 2013, 22:13

pur si simplu cand telefonul are legatura wi-fi se salveaza acolo

:apl: asta-i buna, trebuie sa incerc!
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com