Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

1

miercuri, 4. septembrie 2013, 10:12

... se mai prinde peste?

Stiu ca sunt destui pe forum care sunt pescari buni de somn, de altfel pe forum sunt prezentate o gramada de tehnici (destul de amanuntite) pe care cineva care e la inceput cu somnul le-ar putea folosi si captura mustaciosii. Banuiesc ca lumea iese la pescuit. Stiu ca sunt utilizatori din anumite zone “periculoase” care nu isi permit sa puna poze pe net datorita faptului ca si-ar compromite locurile de pescuit si totusi vad ca nu sunt mai mult de 10-20 persoane care pun poze cu capturile (somn sau nu) in mod constant.

Eram pur si simplu curios care este motivul pentru care lumea se abtine sa posteze vreo poza cu capturile? Nu se mai prind pesti sau pur si simplu lumea nu vrea sa bage poze sau chiar vreo relatare de la vreo partida avuta? :gandesc:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

attila

Șalău

Răspunsuri: 282

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Nördlingen/Resita

  • Scrie un mesaj privat

2

miercuri, 4. septembrie 2013, 10:25

Eu nu fac poze...decat ocazional :). Asa ca, desi merg la pescuit, si mai si prind cateodata, nu prea am ce pune pe forum. Insa cand o fi sa prind recorduri...voi incerca sa fac si poze :)).
Voi ma urati ca sunt altfel, eu va compatimesc ca sunteti toti la fel.

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

3

miercuri, 4. septembrie 2013, 12:04

In general despre partide pe privat,da.De pe natural...mai rar..e mai sanatos.
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

4

miercuri, 4. septembrie 2013, 12:16

. se mai prinde peste?

da,da, da......
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

5

miercuri, 4. septembrie 2013, 12:34

. se mai prinde peste?

da,da, da......
UNDEEEEEEEEE ? :nunteleg:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

6

miercuri, 4. septembrie 2013, 13:26

Eu cred ca lumea prinde peste.Fiecare stie motivele lui pentru care nu pune poze, motive ce trebuiesc respectate insa daca exista cineva care nu pune poze cu somni gandindu-se ca pestii sunt prea mici pentru a fi pozati eu zic ca greseste, nu se prind tot timpul somni mari.Eu sunt bucuros si cand prind unul de 5kg ori mai mic.Hai curaj baieti :zambet:

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

7

miercuri, 4. septembrie 2013, 17:01

Mie ultimul peste (mare)care mi-a intrat,a indreptat agrafa :doarecapu: .Trebuie sa-i zic lui Zoran sa aduca si agrafe pe masura gigafish-ului.. :zambet:
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

Ediseu

Știucă

Răspunsuri: 695

Membru din: 21. iulie 2012

Locație: London

  • Scrie un mesaj privat

8

miercuri, 4. septembrie 2013, 19:29

:salut: Larry, da-ti greatza :ochi:

Răspunsuri: 133

Membru din: 14. februarie 2013

Locație: Bucuresti - Onesti

Profesia: Student, liber-profesionist

  • Scrie un mesaj privat

9

miercuri, 4. septembrie 2013, 19:30

Ei bine, eu sunt unul dintre cei care anul asta nu a vazut coada de somn, atac de somn, saritura de somn.Raul Siret e intr-o continua degradare(in zona Vrancea), locuri accesibile sunt putine(nu am auto), si desi am incercat multe voblere "consacrate", linguri, shad-uri, am avut parte numai de gherle.Nu stiu unde gresesc, dar nu am prins niciun somn tot anul... :nunteleg:
Always C&R

IonutFishing

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

10

miercuri, 4. septembrie 2013, 23:18

UNDEEEEEEEEE ?

La Dunăre ...... :pescuit: :pescuit: :pescuit:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

Feri

Șalău

Răspunsuri: 348

Membru din: 4. martie 2013

Locație: Cluj-Napoca

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

11

joi, 5. septembrie 2013, 05:35

Ei bine eu am pus câteva poze cu locuri din acest sezon de pe Mureş, prima şi până-n momentul de faţă din păcate ultima ieşire la somn, însă fără capturi. De niciun fel. Am mai avut două ieşiri pe Someşul Mic şi un confluent al său la ultralight, unde am prins clenuţi cât palma. Cam asta a fost pescuitul în 2013 până acuma pentru mine. :drac:

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

12

joi, 5. septembrie 2013, 12:51

Cam asta a fost pescuitul în 2013 până acuma pentru mine.
Feri !si pentru mine a fost la fel pana acum. :noroc:




Dute pe lacul Colibita! a inceput salaul la gume (eu am ratat anu asta, nu am ajuns) daca ajungeam te sunam! nu am uitat :saluti:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

Tyrael

Știucă

Răspunsuri: 601

Membru din: 10. decembrie 2012

Locație: Rm Valcea

  • Scrie un mesaj privat

13

joi, 5. septembrie 2013, 15:31



Asta se mai prinde :)

Răspunsuri: 133

Membru din: 14. februarie 2013

Locație: Bucuresti - Onesti

Profesia: Student, liber-profesionist

  • Scrie un mesaj privat

14

joi, 5. septembrie 2013, 17:27

Pe bune?Dildău :rizi:
Always C&R

IonutFishing

tatuc

Șalău

Răspunsuri: 430

Membru din: 27. mai 2012

Locație: TULCEA

  • Scrie un mesaj privat

15

vineri, 6. septembrie 2013, 07:03

Asta se mai prinde
Baftosule!!!!!!!! :rizi: :rizi: :rizi:
:pescuit:

Pescarii stiu cat de periculoasa este marea si cat de infioratoare e furtuna , dar ei nu au considerat vreodata aceste lucruri ca fiind indeajuns pentru a-i face sa ramana la tarm."
Vincent Van Gogh

Feri

Șalău

Răspunsuri: 348

Membru din: 4. martie 2013

Locație: Cluj-Napoca

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

16

vineri, 6. septembrie 2013, 23:16

Cam asta a fost pescuitul în 2013 până acuma pentru mine.
Feri !si pentru mine a fost la fel pana acum. :noroc:




Dute pe lacul Colibita! a inceput salaul la gume (eu am ratat anu asta, nu am ajuns) daca ajungeam te sunam! nu am uitat :saluti:

Merci ca te-ai gandit la mine, nu sunt din pacate sigur ca puteam onora invitatia. Am avut si am un program dea dreptul infernal, dar poate-poate. Am un drum de Germenia de facut, dupa care si-n ruptul capului voi face o iesire pe Mures, poate Somes. Apropos de Colibita, zilele trecute, la invitatia unui prieten am luat in calcul un miniconcediu la anul acolo, sper sa se adevereasca. Dar vorbele-s vorbe, esenta e ca tare dor mi-e de un pescuit, indiferent de stil sau loc, ca in ritmul asta uit si cum se practica. I-ti doresc in primul rand sa ai mai mult timp sa fi pe apa si capturi de invidiat. :prieteni:

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

17

sâmbătă, 7. septembrie 2013, 01:34

Astăzi o zi super, avați, șalăi și ceva somn. :bucuros2:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

Ediseu

Știucă

Răspunsuri: 695

Membru din: 21. iulie 2012

Locație: London

  • Scrie un mesaj privat

18

sâmbătă, 7. septembrie 2013, 11:28

Poze?? :buaaaah:
Filme ?? :buaaaah: Hai nu ne mai tine asa!! :zambet:

tatuc

Șalău

Răspunsuri: 430

Membru din: 27. mai 2012

Locație: TULCEA

  • Scrie un mesaj privat

19

sâmbătă, 7. septembrie 2013, 15:39

avați, șalăi și ceva somn.
Sa vedem a zis orbul :drac2:
:pescuit:

Pescarii stiu cat de periculoasa este marea si cat de infioratoare e furtuna , dar ei nu au considerat vreodata aceste lucruri ca fiind indeajuns pentru a-i face sa ramana la tarm."
Vincent Van Gogh

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

20

sâmbătă, 7. septembrie 2013, 21:03

Sa vedem a zis orbul

Spining Dunăre 06/09/2013 zona Galați
somn urias
și ceva mărunțiș
salai si avati
:pescuit:

Raspuns modificat de admin.
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.