Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

mihaiqq

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »mihaiqq«

Răspunsuri: 27

Membru din: 25. august 2013

Locație: constanta

Profesia: tehnician dentar ortodont

  • Scrie un mesaj privat

1

miercuri, 28. august 2013, 12:22

Rucsaci si cutii pentru pescuit

voi ce cutii folositi la pescuit. folositi o cutie mare in care puneti toti plumbii carligele firele agrafele etc etc. sau cate una pentru fiecare ? la fel si despre rucsaci.de care? de ce? ieftin? scump?

diccosmin

Șalău

Răspunsuri: 211

Membru din: 6. decembrie 2012

Locație: Sibiu

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

2

miercuri, 28. august 2013, 14:50

Geanta Korum Carryall, in care am 2 cutii Carp Academy, una pentru acareturi feeder, una pentru acareturi somn. + alte cutiute, borsete, penare,...
In geanta asta imi incap toate accesoriile, si am destule, inclusiv cap minciog match, un juvelnic de dimensiuni reduse, etc.

Incepator in pescuitul somnului

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

3

miercuri, 28. august 2013, 15:06

Eu am o geanta mare de la Unicat... de fapt ii compusa din doua genti independente, prinse intre ele cu fermoar detasabil.
Cea de jos are pe partile laterale doua cutii de plastic mari, cu despartituri.
In alea tin chestiile mai marunte (carlige, triple, vartejuri, plute, opritoare etc.).
In interiorul gentii, in penare matlasate am obiectele mai voluminoase (cloncuri, monturi gata facute, alarme etc.).
In geanta de sus ar incapea 2 - 4 mulinete dar de regula n-o iau cu mine ca mulinetele-s pe lansete, in husa.
Ii asta cu poza atasata.
»informer« a atasat urmatoarele fisiere:
  • geanta_UniCat.png (117 kB - 63 ori coborit - ultima oara: 12. septembrie 2019, 23:03)
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

mihaiqq

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »mihaiqq«

Răspunsuri: 27

Membru din: 25. august 2013

Locație: constanta

Profesia: tehnician dentar ortodont

  • Scrie un mesaj privat

4

miercuri, 28. august 2013, 16:11


Foarte scumpa geanta asta....:|

mihaiqq

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »mihaiqq«

Răspunsuri: 27

Membru din: 25. august 2013

Locație: constanta

Profesia: tehnician dentar ortodont

  • Scrie un mesaj privat

5

miercuri, 28. august 2013, 16:15

:)

Sa vedem cine ce mai are.

diccosmin

Șalău

Răspunsuri: 211

Membru din: 6. decembrie 2012

Locație: Sibiu

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

6

miercuri, 28. august 2013, 17:16


Foarte scumpa geanta asta....:|

O am de vreo 3 ani si se prezinta perfect. Cred ca ma mai tine 10 ani. Face toti banii.
Incepator in pescuitul somnului

Răspunsuri: 133

Membru din: 14. februarie 2013

Locație: Bucuresti - Onesti

Profesia: Student, liber-profesionist

  • Scrie un mesaj privat

7

miercuri, 28. august 2013, 18:49

Eu fiind pescar de spinning, folosesc un rucsac oarecare pentru apa, haine de schimb, mancare, iar pentru depozitarea nalucilor si a mulinetelor si accesoriilor folosesc urmatoarea geanta de la Cabela's, cu fundul dintr-un plastic foarte dur, o am de doi ani si nu am absolut nimic de reprosat despre ea.Am trantit-o de pietre, am scapat-o, insa plasticul nu s-a crapat.Avantajul e ca se curata foarte repede.
Always C&R

IonutFishing

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

8

joi, 29. august 2013, 11:53

pentru voblere, accesori, apa si grip am unul asemanator cu asta:



iar pentru jiguri, gume sau vreun tambur de rezerva am unul dintr-asta:



nicicare dintre ele nu sunt OK, nu sunt comode si transpiri ca naiba cu ele pe spate ... doar ca nu pot sa suport gentile de mana si in ciuda faptului ca am pus mana pe zeci de rucsaci (si mai am minim 4 prin casa - nu ies din casa fara rucsac :rizi: ), nicicare dintre ele nu m-a convins ca ar merita mai mult decat cele doua din pozele de mai sus. inca mai caut rucsacul ideal si pana la urma sunt sanse mari sa il gasesc la echipamentele montane ...

pare interesant si asta:



dar e putin cam prea mare si nu stiu daca merita banii pe care il cer pe el ... plus ca nu stiu ce m-as face cu toate buzunarele alea :rizi:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

cornel.s

Șalău

Răspunsuri: 427

Membru din: 19. iunie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: policalificat

  • Scrie un mesaj privat

9

joi, 29. august 2013, 12:18

Geanta Korum Carryall, in care am 2 cutii Carp Academy, una pentru acareturi feeder, una pentru acareturi somn. + alte cutiute, borsete, penare,...
In geanta asta imi incap toate accesoriile, si am destule, inclusiv cap minciog match, un juvelnic de dimensiuni reduse, etc.


Foarte misto asta. De unde ti-ai luat-o Cosmin?
Restul e folclor ca istorie n-are cum :bucuros:

10

joi, 29. august 2013, 13:00

salut.... eu folosesc o geanta Crivit(cred k de la LIDL)...am luat-o la schimb pe o lanseta unicat destroyer 2 2,85m ......geanta este super rezistenta si din material de calitate ,incapatoare !!!
am la ea 3 truse de plastic care in permanentza le am cu mine(una de crap(cea mica din poze) una ptr fire(role de fire ptr monturi) si 2 truse la fel ptr carlige ,ancore (ptr somn) , plumbi si momitoare!
peste toate cele de mai sus intra 2mulinete aranjate ca la carte ,alarme clopotei ,pliori cu monturile de somn ,iar in buzunarele laterale alte lucruri (cleste,cutitul,plute,etccc.)
Postimage.org / gallery - fotografie04, Fotografie0428, Fotografie0429

[/url]
[url=http://postimg.org/image/x9ptjpnpd/full/][img=http://s24.postimg.org/lxd81xf0l/Fotografie0428.jpg][/url]
[url=http://postimage.org/]imagur[/url]
[url=http://postimg.org/image/lyn5vcgu9/full/][img=http://s24.postimg.org/cquxen9s5/Fotografie0429.jpg][/url]
[url=http://postimage.org/app.php]windows screenshot tool[/url]
[url=http://postimg.org/image/lyn5vcgu9/][img]http://s24.postimg.org/lyn5vcgu9/Fotografie0429.jpg

diccosmin

Șalău

Răspunsuri: 211

Membru din: 6. decembrie 2012

Locație: Sibiu

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

11

joi, 29. august 2013, 15:18


Foarte misto asta. De unde ti-ai luat-o Cosmin?

Sincer nu mai stiu. A fost o vreme cand am facut cateva cumparaturi in UK. Dar e posibil si s-o fi cumparat de la magazinele din Arad.
Iti dau un PM, nu stiu daca am voie sa postez siteurile aici.
Incepator in pescuitul somnului

mihaiqq

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »mihaiqq«

Răspunsuri: 27

Membru din: 25. august 2013

Locație: constanta

Profesia: tehnician dentar ortodont

  • Scrie un mesaj privat

12

vineri, 30. august 2013, 05:36

:)

Eu prefer un rucsac.ceva de genul
»mihaiqq« a atasat urmatoarele fisiere:

Feri

Șalău

Răspunsuri: 348

Membru din: 4. martie 2013

Locație: Cluj-Napoca

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

13

vineri, 30. august 2013, 12:25

Eu folosesc cele din imagine, dupa cum urmeaza:
Dr. sus: un Ranger de 75/35/35 cm, incape orice in ea, monturi, mulinete in ambalajul de fabrica si multe altele, plus ca are doua role si maner
Stg, sus: geanta Capture cu 3 cutii pt twistere, gume, etc. buzunare inchepatoare pt foarfeci, cutite, scule de mana, etc--folosit la spinning ( stiuca, rar salau )
Dr. jos: valigeta folosita pt plumbi, carlige, plute, fire folosite la somn la stationar
Mijloc; gentuta albastra pt carlige, fire, carlige, plute, accesorii folosite la stationar (fix) la scobar/mreana-unde din pacate am ajuns foarte rar
Stg. jos: valigeta alb-verde folosita pt. spinning avat-somn
Fata mijloc: valigeta mica verde cu capac alb este a lui Junioru, care la pluta ma cam bate in ultima vreme
»Feri« a atasat urmatoarele fisiere:
  • phpggJEY0AM.jpg (125,54 kB - 107 ori coborit - ultima oara: 17. iunie 2018, 20:23)

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

14

vineri, 30. august 2013, 13:01

dimensiuni 400mm--150mm--100mm
cutie ideala pentru cloncuri, ancap 12 bucati ! eu pe asta o am :ochi:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

diccosmin

Șalău

Răspunsuri: 211

Membru din: 6. decembrie 2012

Locație: Sibiu

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

15

vineri, 30. august 2013, 14:21

Mie asta mi se pare faina pentru monturile de somn :soc:
Si mai au astia niste genti faine.... si la fel de scumpe...


sau asa

Incepator in pescuitul somnului

Feri

Șalău

Răspunsuri: 348

Membru din: 4. martie 2013

Locație: Cluj-Napoca

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

16

vineri, 30. august 2013, 14:53

Eu pentru monturile de somn am taiat la marime o bucata de polistiren de 50 mm, iar husa transparenta cu fermoar si maner este de la o prelata auto, avantaje: cost 0, fiind trancparent am la vedere monturile. Perfecte pentru mine. :zambet:
»Feri« a atasat urmatoarele fisiere:
  • phpLsUxduAM.jpg (124,76 kB - 96 ori coborit - ultima oara: 17. iunie 2018, 20:24)

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

17

marți, 12. septembrie 2017, 17:44

Rucsaci si cutii pentru pescuit

Alte variante, intre timp!? Niciodata nube prea tarziu...
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

MITA

Biban

Răspunsuri: 149

Membru din: 3. aprilie 2015

Locație: Timisoara

  • Scrie un mesaj privat

18

marți, 12. septembrie 2017, 19:47

Buna ideea cu husa transparentă de la prelata!! Acum ma pun să-mi fac și eu ca am prelata noua in husa de câțiva ani nefolosita!! Mulțam de idee !!
"Va pot spune cu precizie cind se termina sezonul clonc-ului : cind va ingheata mana cu care bateti apa ! "

Răspunsuri: 271

Membru din: 7. ianuarie 2014

Locație: Galati

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

19

marți, 12. septembrie 2017, 21:44

Unicat-ul are gama completa de bagajerie atat pentru spinning cat si pentru stationar iar pentru ce ofera nu sunt scumpe de loc
Eu personal folosesc asa ceva: (masuta pentru monturi este geniala)
»cristiGalati« a atasat urmatoarele fisiere:

Răspunsuri: 271

Membru din: 7. ianuarie 2014

Locație: Galati

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

20

marți, 12. septembrie 2017, 21:49

Si ca sa fim sinceri pana la capat, cea mai de calitate bagajerie si in general accesorii sunt cu adevarat cele de la FOX.