Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

21

miercuri, 13. septembrie 2017, 19:30

Mai putin, fermoarele de la husa pentru Sky-pod, am doua, si ambele au aceeasi problema, luate, noi.
De asemenea, calitatea materialelor nu mai este peate tot cum era, odata, am cumparat salteaua de cantarire Fox STR Float, iar materialele din care este confectionata, ce sa zic, imi amintesc de Dragon, dar, cu alt pret, bineinteles!
P.S. Nu am vazut sa aiba si ceva dedicat pentru somn, desi, nu e musai... :zambet:
P.P.S. Tot la geanta de la Unicat ma gandesc si eu, insa, se precizeaza ca are spatii pentru 8 cloncuri, poate nu am vazut eu, ca apar doar 4 spatii, in poza de pe site-ul romanesc respectiv!?
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 271

Membru din: 7. ianuarie 2014

Locație: Galati

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

22

miercuri, 13. septembrie 2017, 22:41

Salut
Locasurile pentru cloncuri sunt in oglinda, geanta avand 2 compartimente! Cate 4 cloncuri pe fiecare parte a gentii!
Ceea ce se vede in fotografie este doar o jumatate a gentii deschise fiind si compartimentul celalalt in oglinda!
O zi buna!

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »cristiGalati« (13. septembrie 2017, 22:59)


MITA

Biban

Răspunsuri: 149

Membru din: 3. aprilie 2015

Locație: Timisoara

  • Scrie un mesaj privat

23

vineri, 15. septembrie 2017, 01:17

Unicat-ul are gama completa de bagajerie atat pentru spinning cat si pentru stationar iar pentru ce ofera nu sunt scumpe de loc
Eu personal folosesc asa ceva: (masuta pentru monturi este geniala)
Geanta sub capac are cumva support pentru monturile de somn? sau din ce vad in poza cu ea deschisa e defapt plasticul de sub masuta? Masuta e pe exterior nu?
De altfel in interior am inteles ca o compartimentezi cum vrei cu niste arici scai , pereti despartitori? Intreb ca ma bate gandul la asa ceva.. :gandesc:
"Va pot spune cu precizie cind se termina sezonul clonc-ului : cind va ingheata mana cu care bateti apa ! "

Răspunsuri: 271

Membru din: 7. ianuarie 2014

Locație: Galati

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

24

vineri, 15. septembrie 2017, 07:24

Salut
Geanta este normala si se ataseaza masuta de monturi cu ajutorul unor clipsuri rapide.
Interiorul se compartimenteaza dupa preferinte cu pereti despartitori si velcro
O zi buna.....

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

25

vineri, 15. septembrie 2017, 14:41

Salut
Locasurile pentru cloncuri sunt in oglinda, geanta avand 2 compartimente! Cate 4 cloncuri pe fiecare parte a gentii!
Ceea ce se vede in fotografie este doar o jumatate a gentii deschise fiind si compartimentul celalalt in oglinda!
O zi buna!

Multumesc!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

26

vineri, 15. septembrie 2017, 14:43

Salut
Geanta este normala si se ataseaza masuta de monturi cu ajutorul unor clipsuri rapide.
Interiorul se compartimenteaza dupa preferinte cu pereti despartitori si velcro
O zi buna.....

Si geanta cu masuta are compartiment(e) pentru cloncuri?
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 271

Membru din: 7. ianuarie 2014

Locație: Galati

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

27

vineri, 15. septembrie 2017, 20:22

Geanta cu masuta nu are compartimente pentru cloncuri. Este geanta tip caryall al carei interior se poate compartimenta in toate modurile cu putinta.
Salutari

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

28

vineri, 15. septembrie 2017, 23:14

Multumesc! Se pare ca am ramas eu in urma cu informatiile, am gasit la voi produsele Fox pentru somn! :zambet:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

MITA

Biban

Răspunsuri: 149

Membru din: 3. aprilie 2015

Locație: Timisoara

  • Scrie un mesaj privat

29

miercuri, 20. septembrie 2017, 10:59

Ți-am trimis un PM ,CristiGalati
"Va pot spune cu precizie cind se termina sezonul clonc-ului : cind va ingheata mana cu care bateti apa ! "

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

30

joi, 30. noiembrie 2017, 00:33

Si ca sa fim sinceri pana la capat, cea mai de calitate bagajerie si in general accesorii sunt cu adevarat cele de la FOX.

Salutare, nu vreau sa deranjez pe nimeni, insa, acum cateva saptamani, pretul era 218 lei, pentru geanta Clonc – Unicat Rig And Clonk Wallet, acum, 297 lei, asta ce vrea sa insemne!?
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Nemo

Șalău

Răspunsuri: 223

Membru din: 6. noiembrie 2014

Locație: Le Cannet, France

  • Scrie un mesaj privat

31

joi, 30. noiembrie 2017, 08:28

Si ca sa fim sinceri pana la capat, cea mai de calitate bagajerie si in general accesorii sunt cu adevarat cele de la FOX.

Salutare, nu vreau sa deranjez pe nimeni, insa, acum cateva saptamani, pretul era 218 lei, pentru geanta Clonc – Unicat Rig And Clonk Wallet, acum, 297 lei, asta ce vrea sa insemne!?
Asta inseamna economie de piata. :ochi:
De regula, inainte de sarbatori, toate preturile cresc. Dupa, unele revin, altele nu. :rizi:
Iar in ianuarie sunt soldurile de iarna si arata mai bine o reducere de genul "redus de la 297 la 210" decat "redus de la 218 la 210". :rizi:
Asa e peste tot, nu are rost sa te enervezi, cand vrei sa cumperi intr-adevar ceva, faci o comparatie scurta, magazine/online, cumperi produsul si gata. Daca eziti prea mult, pina la urma produsul e scos din productie, apare varianta noua care poate nu-ti convine si care e si mai scump. :zambet:

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

32

joi, 30. noiembrie 2017, 13:54

Si ca sa fim sinceri pana la capat, cea mai de calitate bagajerie si in general accesorii sunt cu adevarat cele de la FOX.

Salutare, nu vreau sa deranjez pe nimeni, insa, acum cateva saptamani, pretul era 218 lei, pentru geanta Clonc – Unicat Rig And Clonk Wallet, acum, 297 lei, asta ce vrea sa insemne!?
Asta inseamna economie de piata. :ochi:
De regula, inainte de sarbatori, toate preturile cresc. Dupa, unele revin, altele nu. :rizi:
Iar in ianuarie sunt soldurile de iarna si arata mai bine o reducere de genul "redus de la 297 la 210" decat "redus de la 218 la 210". :rizi:
Asa e peste tot, nu are rost sa te enervezi, cand vrei sa cumperi intr-adevar ceva, faci o comparatie scurta, magazine/online, cumperi produsul si gata. Daca eziti prea mult, pina la urma produsul e scos din productie, apare varianta noua care poate nu-ti convine si care e si mai scump. :zambet:

...cu un amendament, E ECONOMIA DE PIATA DIN ROMÂNIA... :ochi:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Nemo

Șalău

Răspunsuri: 223

Membru din: 6. noiembrie 2014

Locație: Le Cannet, France

  • Scrie un mesaj privat

33

joi, 30. noiembrie 2017, 14:07



...cu un amendament, E ECONOMIA DE PIATA DIN ROMÂNIA... :ochi:
Cu riscul de a te dezamagi, si aici se face la fel. :rizi:
Din pacate.
Acum, inainte de Craciun, se prezinta zilnic reportaje privind piata jucariilor. Preturile cresc pina in data de 23-24 decembrie, pina la valori cu 40-50% mai mari decat in urma cu o luna. Apoi cad brusc. Si s-a ajuns la situatia paradoxala ca unele magazine sa fie mai ieftine decat piata online.

In ceea ce priveste articolele de pescuit, ele doar cresc usor si constant, nu au nici o cadere dupa sarbatori. :rizi:

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

34

joi, 30. noiembrie 2017, 15:26



...cu un amendament, E ECONOMIA DE PIATA DIN ROMÂNIA... :ochi:
Cu riscul de a te dezamagi, si aici se face la fel. :rizi:
Din pacate.
Acum, inainte de Craciun, se prezinta zilnic reportaje privind piata jucariilor. Preturile cresc pina in data de 23-24 decembrie, pina la valori cu 40-50% mai mari decat in urma cu o luna. Apoi cad brusc. Si s-a ajuns la situatia paradoxala ca unele magazine sa fie mai ieftine decat piata online.

In ceea ce priveste articolele de pescuit, ele doar cresc usor si constant, nu au nici o cadere dupa sarbatori. :rizi:

:rizi: ...nu ma dezamagesti, deloc, ba, din contra, ma bucur, e o consolare, asa, poate se mai trezesc si pupincuristii Occidentului...care cred ca umbla cainii cu covrigi in coada, care cred ca Apusul Demonic este imaculat, in vreme ce, de peste 2000 de ani, isi construieste bunastarea pe sangele, sudoarea si miliardele de vieti ale celorlalte popoare ale lumii...!! :nervos: :ochi:
P.S. Mai sunt, inca, multe diferente, ne-au "integrat" cu preturile si cu obligatiile, nu si cu veniturile si cu drepturile...!! :nervos:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

35

duminică, 3. decembrie 2017, 03:46

Zoran, pe la voi, se mai gaseste geanta respectiva, UniCat Rig & Clonk Wallet?
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

36

duminică, 3. decembrie 2017, 12:16

Zoran, pe la voi, se mai gaseste geanta respectiva, UniCat Rig & Clonk Wallet?

Cred ca da...
Si MadCat are gentuta f faina de cloncuri :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

37

duminică, 3. decembrie 2017, 14:28

Daca poti verifica(ca eu nu am vazut), si daca poti spune si un pret... :ochi:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 271

Membru din: 7. ianuarie 2014

Locație: Galati

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

38

luni, 4. decembrie 2017, 18:08

Draga Evergreen
Diferenta de pret vine dintr-o schimbare a materialului din care este confectionata geanta. Greseala este a mea pentru ca poate nu am specificat asta in mod expres. Ca dimensiuni geanta este identica cu mentiunea ca acum este confectionata dintr-un material cauciucat. Cam toata bagajeria de la Unicat a primit materiale noi 100 % impermeabile (cu mici exceptii). Depunem toate eforturile sa mentinem preturi cat se poate de mici pentru piata de la noi!
Daca mai sunt intrebari voi raspunde cu placere!

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

39

marți, 5. decembrie 2017, 10:20

Multumesc!
Cum se poate vedea care este modelul nou, si, care e cel vechi, la aceasta geanta? Ce diferente vizuale sunt!? Dar in descrierea produsului!?
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 193

Membru din: 25. iulie 2013

Locație: Sebeș/Alba

  • Scrie un mesaj privat

40

miercuri, 6. decembrie 2017, 12:09

:salut:

Pe lângă altele,o geanta de care sunt foarte mulțumit atâta pentru transportul hainelor cat și a accesorilor sau bunuri personale,este geanta Black Cat waterproof bag cu dimensiuni de 40x25x26.Este impermeabilă,dețin doua bucăți și sunt foarte mulțumit,am încercat mai multe tipuri și la asta m-am oprit.

:ciao:

Subiecte asemănătoare