Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

  • »bogdanbogdan« a fost blocat

Răspunsuri: 208

Membru din: 4. august 2013

Locație: giurgiu

  • Scrie un mesaj privat

41

duminică, 1. septembrie 2013, 23:00

corneleeee, te iei in gura cu femei?
pai abia incerc s-o impac si-i mai zisesi si tu vreo doua...
facem pe dracu ghem, chiar ca pleaca...

........................................................................................

in legatura cu inchiderea topicului. :idee:
eu am vazut pe un alt forum o sectiune care se numeste " polemici " unde au acces doar membrii forumului si acolo se poarta mai toate discutiile contradictorii. din cand in cand moderatorii muta subiestele fierbinti acolo. eu zic ca e chiar indicata o sectiune de-asta.

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

42

duminică, 1. septembrie 2013, 23:03

eu zic ca e chiar indicata o sectiune de-asta.
O sa facem... da` si maine-i o zi... :).
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

cornel.s

Șalău

Răspunsuri: 427

Membru din: 19. iunie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: policalificat

  • Scrie un mesaj privat

43

duminică, 1. septembrie 2013, 23:12

Pe rapitori exista un topic denumit foooooaaaaarrrtteeee sugestiv ARENA. Ce s-a intamplat odata cu aparitia topicului???????? S-a incurajat forumistul sa se "porcaiasca",iar ca rezultat, au fost banati cativa care aduceau un plus valoare forumului pentru ca erau nevoiti sa raspunda in consecinta.Eu as merge in continuare pe ideea ca sa nu dezvoltam astfel de platforme si sa lasam loc liber selectiei naturale, daca vreti sau liberului arbitru. Exista admini, exista moderatori, etica si bun simt.
Ca sa si exemplific cazul nostru, aduc aminte ca problema a plecat de la "cat mai multe lansete". Daca reusesc sa incarc o poza de pe Varsolt, lac devenit nepescuibil dintr-un punct de vedere, veti vedea ca nu numai Cosmin a avut o reactie fireasca, sa nu mai vorbim ca noi incurajam pescuitul sportiv aici.

Cine ma ajuta cu modul in care pot sa incarc o poza de pe calculatorul meu?
Restul e folclor ca istorie n-are cum :bucuros:

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

44

luni, 2. septembrie 2013, 05:06

vor fi multe ocazii, ca omul e varza dar se da mare, stii proverbul cu fudulul...).
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

45

luni, 2. septembrie 2013, 06:42

Cine ma ajuta cu modul in care pot sa incarc o poza de pe calculatorul meu?
Ai mesaj privat.
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

cornel.s

Șalău

Răspunsuri: 427

Membru din: 19. iunie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: policalificat

  • Scrie un mesaj privat

46

luni, 2. septembrie 2013, 12:40

legat de lansete cat si la ce distanta eu zic: cat mai multe :) si cat mai dispersate, de ce sa le ingramadesti ? maximizeaza-ti sansa !!
si le poti asigura cu o sfoara legata la un par de lemn (sau un suport metalic) bine infipt in pamant


:doaaamne: :doaaamne: :doaaamne:

Uite draga Alina cine pe care jigneste si cum, asa ca daca sustii astfel de metode de pescuit, iar pe deasupra ti-ai mai luat si jucariile si ai plecat, chiar bine ai facut.

@Bogdane sunt un om insurat si nu ma incanta, dar asta nu inseamna ca sunt mitocan. In momentul in care "te numesti" pescarita intri intre pescari ca sa faci echipa nu ca sa-i deranjezi, jignesti, dezbini.
Am cunoscut destule pescarite adevarate care nu se compara cu multi dintre noi. Pe de alta parte daca transformam forumul in chat ii fetisizam informatia. Il diluam.
»cornel.s« a atasat urmatoarele fisiere:
  • poza Varsolt.JPG (67,49 kB - 26 ori coborit - ultima oara: 5. septembrie 2014, 09:01)
Restul e folclor ca istorie n-are cum :bucuros:

  • »bogdanbogdan« a fost blocat

Răspunsuri: 208

Membru din: 4. august 2013

Locație: giurgiu

  • Scrie un mesaj privat

47

luni, 2. septembrie 2013, 12:53

hai mai cornele, termina....
nu e vorba de insuratoare sau chat, ideea e ca era si ea incepatoare incantata de pescuiala si singura fata de aici. in loc sa o protejam si sa-i explicam frumos, noi am taxat-o exact ca niste mitocani...

cornel.s

Șalău

Răspunsuri: 427

Membru din: 19. iunie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: policalificat

  • Scrie un mesaj privat

48

luni, 2. septembrie 2013, 12:57

Asta-i parerea ta, iar eu n-o pot agreea. Auzi tu incepatoare, dar da sfaturi anapoda!
Ca femeie tre sa sti ca daca intri intre barbati trebuie sa ai ce sa imparti cu ei. Daca intri si te dai rotunda s-ar putea sa iesi obtuza. Asa procedeaza si ele cu noi si nu le mai acuza nimeni de mitocanie.
Aici a fost vorba ca a redus la tacere un pescar cu capriciile ei. Ce scoala trebuie sa ai ca sa te sesizezi?!!!!
Restul e folclor ca istorie n-are cum :bucuros:

Alina P

Oblete

Răspunsuri: 57

Membru din: 26. august 2013

Locație: S

  • Scrie un mesaj privat

49

luni, 2. septembrie 2013, 13:11

@cornel.s, bogdanbogdan

am discutat cu adminii/moderatorii si am lamurit/calmat/clarificat lucrurile
raman in continuare pe forum

cornel s, decizia mea de a-mi inchide contul nu se bazeaza pe reactia ta, desi reply-ul meu a venit imediat dupa postul tau
bogdanbogdan: multumesc pentru spijin, continuam pe privat

Va multumesc amandurora pentru sfaturi/sustinere. Stiu unde am gresit si ce e de evitat pe viitor. Sper sa nu mai declansez astfel de dezbateri.
Cred ca discutia se poate incheia aici.
:prieteni:

  • »bogdanbogdan« a fost blocat

Răspunsuri: 208

Membru din: 4. august 2013

Locație: giurgiu

  • Scrie un mesaj privat

50

luni, 2. septembrie 2013, 13:14



am discutat cu adminii/moderatorii si am lamurit/calmat/clarificat lucrurile
raman in continuare pe forum


ma bucur ca te-ai razgandit alina :)

Alina P

Oblete

Răspunsuri: 57

Membru din: 26. august 2013

Locație: S

  • Scrie un mesaj privat

51

luni, 2. septembrie 2013, 13:21

Aici a fost vorba ca a redus la tacere un pescar cu capriciile ei.


n-am redus pe nimeni la tacere, pescarul se poate manifesta in continuare INDEPENDENT de mine, fara intersectii
de altfel, nu eu am mers spre el, a fost INVERS

PACE si PRIETENIE!

  • »bogdanbogdan« a fost blocat

Răspunsuri: 208

Membru din: 4. august 2013

Locație: giurgiu

  • Scrie un mesaj privat

52

luni, 2. septembrie 2013, 13:23

care dom'le? cine a fost redus la tacere? eu??? :soc: :soc: :soc:

cornel.s

Șalău

Răspunsuri: 427

Membru din: 19. iunie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: policalificat

  • Scrie un mesaj privat

53

luni, 2. septembrie 2013, 13:23

Ma bucur ca ti-ai reconsiderat pozitia. Eu am facut niste comentarii pe care le-am crezut corecte. Nici nu te-am incurajat, dar nici nu te-am sfatuit intr-un fel. Pot spune ca te-am certat, daca vrei ca ai avut o oarecare "viteza" fata de anumiti useri, ceea ce se cheama atac la persoana in limbaj forumistic si asta pentru ca se crea un precedent riscant.
Altfel, sa ai fire intinse si cand e cazul sa ne impartasesti si noua din experiente. Dar pastreaza-te echidistanta. :noroc:
Restul e folclor ca istorie n-are cum :bucuros:

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

54

luni, 2. septembrie 2013, 13:25

@cornel.s, bogdanbogdan

am discutat cu adminii/moderatorii si am lamurit/calmat/clarificat lucrurile
raman in continuare pe forum...


Multumesc Alina, din partea intregii Echipe.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

cornel.s

Șalău

Răspunsuri: 427

Membru din: 19. iunie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: policalificat

  • Scrie un mesaj privat

55

luni, 2. septembrie 2013, 13:26

Aici a fost vorba ca a redus la tacere un pescar cu capriciile ei.


n-am redus pe nimeni la tacere, pescarul se poate manifesta in continuare INDEPENDENT de mine, fara intersectii
de altfel, nu eu am mers spre el, a fost INVERS

PACE si PRIETENIE!

Da fata, dar el, pentru ca l-ai acuzat ca te-a jignit a luat decizia sa nu mai posteze, intelegi? Iar in cauza aia avea tot dreptul sa dea o replica. N-a facut altceva decat sa foloseasca niste emoticoane, nimic in plus si acum ca sa nu fie acuzat de mitocanie sau altceva nu mai vorbeste.
Sper sa-i treaca si lui ca-i un om corect.
Restul e folclor ca istorie n-are cum :bucuros:

  • »bogdanbogdan« a fost blocat

Răspunsuri: 208

Membru din: 4. august 2013

Locație: giurgiu

  • Scrie un mesaj privat

56

luni, 2. septembrie 2013, 13:36

mda... :pauza: :gandesc:
hai sa schimbam putin registrul. ca tot e topic cu jigniri as ridica si eu o intrebare:

sa presupunem, deci doar presupunem ca zic, nu inseamna ca zic, deci sa presupunem ca eu as zice (dar nu zic): "cea mai proasta cunostinta virtuala din viata mea EVER !!! e (si aici iau la intamplare un nume, absolut la aleator...) sa zicem ... eugen".


deci daca presupunem ca as spune asa (ceea ce n-am de gand sa spun), asta e considerata o jignire? :rizi: :rizi: :rizi: :rizi: :rizi: :rizi: :rizi:

Alina P

Oblete

Răspunsuri: 57

Membru din: 26. august 2013

Locație: S

  • Scrie un mesaj privat

57

luni, 2. septembrie 2013, 13:39


Altfel, sa ai fire intinse si cand e cazul sa ne impartasesti si noua din experiente. Dar pastreaza-te echidistanta. :noroc:


multumesc !! fire intinse!! :noroc:

N-a facut altceva sa foloseasca niste emoticoane, nimic altceva si acum ca sa nu fie acuzat de mitocanie sau altceva nu mai vorbeste.


...am si uitat ca totul a inceput cu diccosmin, credeam ca te referi la altul (nu. nu e vorba de tine bogdane :) )

@diccosmin, imi pare rau ca am inceput-o cu stangul, sper totusi sa depasim momentul, si astept cu drag postarile tale viitoare
:prieteni:


care dom'le? cine a fost redus la tacere? eu??? :soc: :soc: :soc:

bogdane pe tine nicio armata intreaga nu te-ar putea aduce la tacere :zambet:
nu era vorba de tine

cornel.s

Șalău

Răspunsuri: 427

Membru din: 19. iunie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: policalificat

  • Scrie un mesaj privat

58

luni, 2. septembrie 2013, 13:50

:zambet: . E tare bine cand totul se termina cu bine, dar si mai bine daca nu s-ar intampla nimic.
Fire intinse tuturor!
p.s. buna aia cu Bogdan :ochi:
Restul e folclor ca istorie n-are cum :bucuros:

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

59

luni, 2. septembrie 2013, 14:31

evit polemica, cedez, propun sa ne evitam reciproc (cea mai simpla solutie)
si ma trezesc cu atac din partea Dumnezeului Pestilor aka Zamfi pe rapitori.ro

Domnu' Zamfi,
cam cu tot respectul posibil, dar aveti o atitudine jenanta!



Deoarece vad ca nu-ti functioneaza butonul ignore o sa mai am un ultim post pentru tine aici...asta din respect pentru acest forum .In rest o sa te urmaresc cu interes dincolo, unde faci de asemenea afirmatii interesante...Atentie doar ca, pe aceste forumuri ,chiar ai ocazia sa inveti ceva daca vrei cu adevarat!De exemplu cum sa prinzi avat la artificiale nu la peste viu! Ca tot zi spus ca-si doreste tatal tau acest lucru... Daca stai insa cu coada pe sus nu cred ca vei reusii sa strangi decat niste atitudini ,binenteles, jenante :drac2: Chiar nu-mi face placere sa ma iau de persoane care au numele Alina ,poate si pentru ca am o domnisoara in familie cu acest nume.Majora. Insa ,personal , am niste vagi banuieli legate de acest nick al tau ,cat si de persoana ta . Foarte probabil sa ma insel insa ... Oricum era frumos daca respectai regulamentul forumului si te prezentai oficial . Poate ai facut-o ,dar asa cum am spus ,eu nu am reusit sa gasesc postul ...Crede-ma ca este prima data cand ma "contrez" cu cineva pe forum pe chestii care nu prea au treaba cu pescuitul .Mint,ca a mai fost unul care si-a facut cont doar sa-si vanda marfa si a disparut ... :rizi:

Desi eu chiar te voi ignora de aici inainte ,iti doresc totusi toate cele bune , fire intinse si capturi remarcabile!
Legat de cele spuse de colegi cu femei la pescuit si pe forum , in conditiile in care nick-ul tau ascunde intradevar o doamna/domnisoara ,imi cer scuze ,ca barbat , daca ti-am adus jigniri prin posturile mele.

Zoran ,de asemenea scuze daca crezi ca am sarit calul.

Soarele straluceste afara, caldura nu mai prea e , asa ca mergeti la pescuit! :prieteni:

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

60

luni, 2. septembrie 2013, 19:19

am discutat cu adminii/moderatorii si am lamurit/calmat/clarificat lucrurile
raman in continuare pe forum



bravo Alina!!! pentru decizie :apl: :apl: :ochi:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA