Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

81

duminică, 7. aprilie 2013, 21:22

................
Mai pot sa va spun ca atat in Germania cit si in Franta sunt destul de des intalnite aceste "restrictii" si regulamente pe forumuri, deoarece unii considera aceste forumuri ca schimb de experienta intre forumistii care au acelasi scop/tzel sau scopuri/ tzeluri.
..................
Deci, nu e singurul care gandeste astfel, sunt multi aici pe forum care sunt convinsi ca toata informatia de pe acest forum este folosita nu doar in scop de Hobby sau pescuit sportiv!....


eu sunt unul din cei care gandesc astfel si nu ma refer in special la 'toata" informatia
dar atata timp cat te inscrii pe un forum de specialitate, inseamna ca ori ai nevoie de informatii pertinente din experienta altora, ori cauti sa iti lamuresti anumite probleme, anumite lipsuri si pentru asta esti dispus sa intri intr-un dialog

Tyrael

Știucă

Răspunsuri: 601

Membru din: 10. decembrie 2012

Locație: Rm Valcea

  • Scrie un mesaj privat

82

miercuri, 26. februarie 2014, 15:54

Cred ca un chat live ar fi foarte util pentru acest forum, ca o sugestie

Tyrael

Știucă

Răspunsuri: 601

Membru din: 10. decembrie 2012

Locație: Rm Valcea

  • Scrie un mesaj privat

83

miercuri, 26. februarie 2014, 16:43

Imi imaginez ca daca vrei un sfat sau o explicatie e mult mai interactiv decat o discutie pe mp.

84

miercuri, 26. februarie 2014, 16:46

ca si pe MP-uri, informatia se pierde iar pentru forum chiar nu este benefic asa ceva (ma refer la pierderea informatiei)

Tyrael

Știucă

Răspunsuri: 601

Membru din: 10. decembrie 2012

Locație: Rm Valcea

  • Scrie un mesaj privat

85

miercuri, 26. februarie 2014, 16:51

Informatia nu trebuie sa fie de interes public obligatoriu, se pot discuta si alte lucruri. De exemplu acum sunt in niste discutii cu Zoran, in loc sa ne dam x mpuri, nu mai bine aveam o discutie live de 5 minute?

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

86

joi, 27. februarie 2014, 07:33

Informatia nu trebuie sa fie de interes public obligatoriu, se pot discuta si alte lucruri. De exemplu acum sunt in niste discutii cu Zoran, in loc sa ne dam x mpuri, nu mai bine aveam o discutie live de 5 minute?

Daca se pot clarifica in 5 min, da. Daca raspunsurile depinde si de a 3-a persoana, si de investigatii pe net, nu o poti face in 5 min live. In cazul care l-am avut noi, chiar imposibil!

Pt chat va recomand WhatsApp, care merge bestial ca chat si f usor de trimis si poze. Si, va asigur ca inca il primiti gratuit pt primul an, iar pt urmatorii ani doar 0,89 € per Ano, nu trebuie sa platiti 19 miliarde pe el ca sa-l aveti :drac:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 158

Membru din: 9. martie 2014

Locație: galati

  • Scrie un mesaj privat

87

marți, 11. martie 2014, 12:48

Zoran,am si eu o sugestie si anume aici pe forum nimeni nu spune nimic despre pescuitul pe Prut.Eu de exemplu merg in mod regulat la Prut si niciodata nu am de unde sa iau si eu o informatie despre cum merge ,daca e tulbure sau daca a inundat.Asa ca ar fi ceva daca ne-am gasi o gasca de pescari din zona sa schimbam si noi o vorba.Multumesc

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

88

marți, 11. martie 2014, 13:05

Merci Cristina de sugestie, dar ptr asta e nevoie de mai multi pescari activi pe Prut. Eu nu-i cunosc, sorry.
Aici avem un subiect ce se si intituleaza asa, sunt convins ca daca scri aici si intrebi despre nivelul Prutului cei care stiu, iti vor raspunde: Prut - România - Forum Pescuit la Somn :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 158

Membru din: 9. martie 2014

Locație: galati

  • Scrie un mesaj privat

89

miercuri, 12. martie 2014, 09:15

atasare poza

Buna Zoran,am si eu o problema cu atasarea la raspuns a pozelor si a videoclipurilor(nu prea ma pricep la calculatoare)Am vizionat filmuletul atasat de tine despre acest subiect dar nu prea mi-a iesit As vrea daca-mi poti spune toti pasii premergatori postarii ca sa pot si eu sa reusesc.Multumesc :salut:Mentionez ca pozele si filmuletele pe care as vrea sa le atasez sunt din calculatorul meu.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

90

miercuri, 12. martie 2014, 09:26

Buna Cristina,
e simplu, dar intr-un alt fel si complicat, stiu.

Poze
Se pot urca direct in raspuns, daca nu depasesc o anumita marime (parca 300 kb).
Cel mai simplu este insa sa le urci mai intai pe net intr-un album (image shacke, picasa, photobuchet…) dupa care introduci in raspuns doar link-ul pozelor.

Video
Acestea fiind prea mari, nu se prea urca direct pe forumuri, ci mai intai pe Youtube, sau Picasa, sau alte portaluri de acest gen, dupa care se incorporeaza in subiecte doar o “oglindire” a acestora.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 158

Membru din: 9. martie 2014

Locație: galati

  • Scrie un mesaj privat

91

miercuri, 12. martie 2014, 12:00

raspuns

Da,imi'' prind urechile'' mai bine ma rezum la mesaje scrise,sunt mai sigure.Oricum ,multumesc de informatii. :salut:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

92

miercuri, 12. martie 2014, 12:14

Eh, lasa ca nu-i asa greu.
Iti scriu cum sa urci poze pe photobuchet pas-cu-pas si gata.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

93

miercuri, 12. martie 2014, 12:49

Photobuchet pt poze si video

Photobuchet inregistrare -> Register for free at Photobucket.com | Photobucket

Introdu adresa de Email, numele de User, parola, data nasterii, trage de sageata albastra in dreapta …

Start -> continua cu 2Gb free (click in dreapta sus)

Trage cu mausul poze sau videouri, sau da klick pe butonul albastru sa alegi fisiere din calculator. Urca citeva poze si cind esti gata cu ele, facem mai departe...
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 158

Membru din: 9. martie 2014

Locație: galati

  • Scrie un mesaj privat

94

miercuri, 12. martie 2014, 15:16

raspuns

am sa incerc ,ueaza-mi noroc. :salut:

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

95

luni, 26. mai 2014, 10:57

Salut, Zoran, am auzit de curand cati vizitatori au fost intr-un an pe un anume site, ce-ar fi sa apara si aici o statistica? Cam pe ce loc ar fi? Dat fiind ca site-ul este foarte tanar, este un lucru foarte bun faptul ca sunt cateva zeci de vizitatori pe zi, adica concureaza pentru locul doi cu 2 site-uri destul de vechi, sper sa nu ma insel!?
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

96

vineri, 27. iunie 2014, 00:06

Dupa cum exista sectiunea "Pescuit la clonc" si "Spinning", ar suna bine sa apara si "Pescuit la stationar"!?
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

mihaigost

Șalău

Răspunsuri: 307

Membru din: 31. iulie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: inginer electrician

  • Scrie un mesaj privat

97

miercuri, 2. iulie 2014, 01:17

Cine vrea sa se inscrie. Eu sincer datorita serviciului si firii mai vulcanice , mai agitate, si abundentei de tantari de anul acesta, prefer un mod de pescuit mai agitat, si cred mai productiv in zona in care reusesc sa ajung, ca un salariat umil ce sunt, deci clonc si spining!!

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

98

luni, 7. iulie 2014, 07:27

Salut, Zoran, am auzit de curand cati vizitatori au fost intr-un an pe un anume site, ce-ar fi sa apara si aici o statistica? Cam pe ce loc ar fi? Dat fiind ca site-ul este foarte tanar, este un lucru foarte bun faptul ca sunt cateva zeci de vizitatori pe zi, adica concureaza pentru locul doi cu 2 site-uri destul de vechi, sper sa nu ma insel!?


Salut evergreen, dupa propunerea ta am incercat cu google analytics sa pun in aplicare, din pacate insa ceva nu functioneaza... voi incerca si in continuare sa vad ce si cum... :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

99

luni, 7. iulie 2014, 07:35

Dupa cum exista sectiunea "Pescuit la clonc" si "Spinning", ar suna bine sa apara si "Pescuit la stationar"!?


Salut evergreen,
multumesc ptr sugestie. Mi-am facut ganduri asupra unei posibile sectiuni "Pescuit la stationar", insa am ajuns la concluzia ca aceasta este defapt sectiunea "Monturi si tehnici".
"Pescuitul la stationar" cuprinde pescuitul pe fundul apei, la pluta de pe mal, la pluta din barca, la baliza, la copac tensionat, tensionat din barca ancorata...

Sa vedem cum o facem mai ok. :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

100

luni, 19. octombrie 2015, 22:24

O alta idee ar fi o rubrica cu parerile utilizatorilor in relatiile directe, vanzator-cumparator, un fel de oglinda a adevarului(ca sa nu-i spun feedback...:) )...cu bune si rele, mai ales pentru "rele"...desi...cred ca nu prea e cazul...:)...nu au ajuns si aici unii "concetateni"... :ochi: :zambet:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Subiecte asemănătoare