Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

21

duminică, 4. martie 2012, 11:12

ca de obicei Ilie, ca de obicei
daca o tinem in ritmul asta, desi suntem la inceput, prevad ca vom ajunge la acelasi schimb de informatii facut pe MP-uri sau mailuri


Corect Adi.Si mie mi-ar fi placut sa stiu ce clonc de al lui Tilo ii lipseste lui Tudor.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

22

duminică, 4. martie 2012, 11:36

:rizi: :rizi: ... ma asteptam la asa ceva.
Uite aici este mesajul complet ce l-am scris lui Tudor:
(Tudor, te rog sa confirmi autenticitatea textului de mai jos. Merci)
-----------------------------------

Cloncuri Tilo
Tudor, am fost ieri pe Rin si am filmat. Nu stiu cum a iesit, prelucrez azi. Bestiale toate!
Ebro2 si Ebro3 favoritele mele - 3 pina la 5 tonuri diferite, chiar si un copil poa sa bata bine cu ele (cu ebro 2 am luat in ultimii 2 ani peste 60 de somni...)
Apoi Woodoo... un BUMMM neauzit de mine pina acuma la nici un clonc
Apoi a mai scos unul nou, Cat Nightmare - intra in apa cu o usurinta fantastica, zici ca nici nu-i apa...cu un sunet atit de curat!
Semi-Luna: 2 tonuri perfecte...
Si clasicile lui: Somn 1, 2 si 3, si astea sunt beton. Nu dai nici un sunet fals cu ele...
Nu stiu, ti le-as recomanda pe toate... asteapta sa vezi daca mi-a iesit videoul.
-------------------------------------

:prieteni:

SVF, te-ai prins acuma cum merge cu abonarea?
Inca nu m-am prins ce trebuie sa fac ca sa primesc mesaje pe mail la topicurile la care particip
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

23

duminică, 4. martie 2012, 13:22

Am raspuns de prima oara ca da,am reusit .Apoi si la al doilea mesaj al tau am zis iarasi " da." :rizi: A treia oara intreb si eu:E o intrebare capcana cu subinteles?
Cat despre faza cu mp.a fost putin ciudat...Atat.

Acest răspuns a fost de 2 ori editat, ultima oară de »SVF« (4. martie 2012, 13:40)


Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

24

duminică, 4. martie 2012, 14:33

Nici o capcana, nu umblu eu cu din astea. Pur si simplu am omis raspunsul tau. imi cer scuze: scuze!
Cit despre raspunsul ciudat ce l-am trimis lui Tudor... efectiv nu stiu ce sa recomand... toate cloncurile sunt beton si se lasa f usor manevrate.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

25

duminică, 4. martie 2012, 19:35

Da Zoran mi-a scris mesajul ala. Voi alege probabil doua cloncuri. Poate trei ca sa fac unul cadou unui prieten. Site-ul cu cloncurile fiind in franceza nu am probleme cu comanda. :cafea:

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

26

joi, 8. martie 2012, 03:37

:rizi: :rizi: ... ma asteptam la asa ceva.
Uite aici este mesajul complet ce l-am scris lui Tudor:
(Tudor, te rog sa confirmi autenticitatea textului de mai jos. Merci)
-----------------------------------

Cloncuri Tilo
Tudor, am fost ieri pe Rin si am filmat. Nu stiu cum a iesit, prelucrez azi. Bestiale toate!
Ebro2 si Ebro3 favoritele mele - 3 pina la 5 tonuri diferite, chiar si un copil poa sa bata bine cu ele (cu ebro 2 am luat in ultimii 2 ani peste 60 de somni...)
Apoi Woodoo... un BUMMM neauzit de mine pina acuma la nici un clonc
Apoi a mai scos unul nou, Cat Nightmare - intra in apa cu o usurinta fantastica, zici ca nici nu-i apa...cu un sunet atit de curat!
Semi-Luna: 2 tonuri perfecte...
Si clasicile lui: Somn 1, 2 si 3, si astea sunt beton. Nu dai nici un sunet fals cu ele...
Nu stiu, ti le-as recomanda pe toate... asteapta sa vezi daca mi-a iesit videoul.
-------------------------------------

:prieteni:

SVF, te-ai prins acuma cum merge cu abonarea?
Inca nu m-am prins ce trebuie sa fac ca sa primesc mesaje pe mail la topicurile la care particip



Aha, deci asta este faimosul raspuns 22!!! :rizi: :limba: :noroc:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

galati

Șalău

Răspunsuri: 172

Membru din: 10. martie 2012

Locație: Galati

Profesia: Fotoreporter

  • Scrie un mesaj privat

27

luni, 12. martie 2012, 18:10

Felicitari oamenilor din spatele acestui site

FELICITARI! :prieteni:

fitter

Biban

Răspunsuri: 90

Membru din: 29. februarie 2012

Locație: Mangalia

Profesia: functionar public

  • Scrie un mesaj privat

28

luni, 19. martie 2012, 19:41

36 membrii,doar cativa activi...Restul nu au nimic de zis sau nu vor sa deconspire secretele :gandesc:


Eu unul abia gasesc timp sa citesc toate postarile, din care invat sau gasesc raspuns la multe intrebari, fara gluma, am inceput sa iau notite . :noroc:

Răspunsuri: 210

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: caprino veronese Italia

Profesia: constructii

  • Scrie un mesaj privat

29

joi, 19. aprilie 2012, 07:36

ar fi bun un topic nou, unde mergem la pescuit ? ca fiecare sa isi posteze intentiile in curs, poate este, eu nu am gasit, dar vroiam sa ma laud si eu ca sambata fac o iesire de 36 de ore, mi-am procurat niste anghile :)
Get Rich or Die Tryin'

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

30

joi, 19. aprilie 2012, 07:42

Unde faci iesirea?
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

31

joi, 19. aprilie 2012, 08:39

ar fi bun un topic nou, unde mergem la pescuit ? ca fiecare sa isi posteze intentiile in curs, poate este, eu nu am gasit, dar vroiam sa ma laud si eu ca sambata fac o iesire de 36 de ore, mi-am procurat niste anghile :)


vezi ca exista o sectiune cu Povestirile Utilizatorilor unde iti poti creea un topic unde povestesti ce vrei tu de la ultimele partide sau viitoare partide pe care intentionezi sa le faci ... aici e sectiunea ...

Povestirile noastre ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

32

joi, 19. aprilie 2012, 09:46

Sau daca pescuiesti de exemplu pe PO, deschide un subiect in forumul Italia, intitulat PO. Acolo poti scrie tot ce are legatura cu raul PO: pregatiri, iesiri, capturi...
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 210

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: caprino veronese Italia

Profesia: constructii

  • Scrie un mesaj privat

33

joi, 19. aprilie 2012, 12:29

ok mersi baieti!

caut eu, numa akuma sunt in pauza de masa si nu am timp:P
Get Rich or Die Tryin'

ovidiu

Știucă

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

34

joi, 28. martie 2013, 08:08

După ce am citit părerile mai multor colegi din diverse subiecte am următoarea propunere: pentru cei care nu au nici o postare timp de o lună să le fie desfinţat contul, dacă timp de două luni nu au nici un subiect interesant (doar saluturi la Prezintă-te şi în rest limbă de lemn) de asemenea să le fie desfinţat contul, asta pentru cei care se înscriu doar pentru "a culege", şi aici nu mă refer la începători.

Cred că ar fi bine ca cei care nu au cont să poată accesa doar subiectele cu caracter educativ nu şi cele privitoare la tehnicile de pescuit.
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

35

joi, 28. martie 2013, 08:29

După ce am citit părerile mai multor colegi din diverse subiecte am următoarea propunere: pentru cei care nu au nici o postare timp de o lună să le fie desfinţat contul, dacă timp de două luni nu au nici un subiect interesant (doar saluturi la Prezintă-te şi în rest limbă de lemn) de asemenea să le fie desfinţat contul, asta pentru cei care se înscriu doar pentru "a culege", şi aici nu mă refer la începători.


Interesanta propunere! :gandesc:
Cred ca multi dintre cei inscrisi ar scrie, dar din lipsa de experienta cu forumurile, sau poate din timiditate, se mai abtin. Altii chiar cu probleme de servici sau particulare mai iau cite o pauza.
Este destul de greu de urmarit printre sute de utilizatori daca au scris sau nu timp de 1 luna... vor aparea greseli si nemultumiri.

Cred că ar fi bine ca cei care nu au cont să poată accesa doar subiectele cu caracter educativ nu şi cele privitoare la tehnicile de pescuit.


Aceasta este deja programat, cei ce nu au cont si nu se prezinta, nu pot urmari nici subiectele despre tehnica!
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

ovidiu

Știucă

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

36

joi, 28. martie 2013, 09:00

Îi greu dar cred că ar trebui găsită o soluţie, în fond când te înscrii cu bună credinţă şi activezi. Cum ai spus se mai iau pauze, poate este şi timiditate deşi scrii pe calculator nu stai în faţa unei săli pline, câte odată nu ai timp dar într-o lună tot găseşti câteva zeci de minute, nu se poate să nu ai ceva de spus la cât de diversificate sunt subiectele. Mai greu îi cu urmăritul, nu ştiu cum s-ar putea face?
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

37

joi, 28. martie 2013, 09:04

Mai greu îi cu urmăritul, nu ştiu cum s-ar putea face?


Vom discuta in echipa sa vedem ce se poate face si daca este in interesul tuturor utilizatorilor :bravo:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

38

joi, 28. martie 2013, 09:05

Sincer nu cred ca este o propunere buna sa fie suspendati sau stersi cei care nu posteaza. Ma rog ,parerea mea .Asta doar daca site-ul in sine nu are ceva repercursiuni negative avand multi membrii si putine postari...Dar ma indoiesc de acest lucru .

In alta ordine de idei, acest forum se vrea unul ,sa spunem , educativ din mai multe puncte de vedere: pescuit la somn si la alte specii ,promovarea C&R , a naturii ,a relatiei dintre membrii ,etc. Sau asa il percep eu! :apl:
Si atunci de ce sa-i "izgonim " pe acei care au cont si nu posteaza ...Este mult mai usor de urmarit forumul din postura de membru decat de vizitator !

Si DA ,sunt de acord sa-i stergem pe cei care au cont doar pentru a posta anunturi de vanzare scule de pescuit sau altceva. :drac2: Dar asta am mai spus-o .
Asta este parerea mea ,care recunosc poate fi influentata de starea de raceala in care ma aflu la momentul postului :rizi: De aia si stau pe forum ... :ciao:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

39

joi, 28. martie 2013, 09:08

Sincer nu cred ca este o propunere buna sa fie suspendati sau stersi cei care nu posteaza. Ma rog ,parerea mea .Asta doar daca site-ul in sine nu are ceva repercursiuni negative avand multi membrii si putine postari...Dar ma indoiesc de acest lucru .

In alta ordine de idei, acest forum se vrea unul ,sa spunem , educativ din mai multe puncte de vedere: pescuit la somn si la alte specii ,promovarea C&R , a naturii ,a relatiei dintre membrii ,etc. Sau asa il percep eu! :apl:
Si atunci de ce sa-i "izgonim " pe acei care au cont si nu posteaza ...Este mult mai usor de urmarit forumul din postura de membru decat de vizitator !

Si DA ,sunt de acord sa-i stergem pe cei care au cont doar pentru a posta anunturi de vanzare scule de pescuit sau altceva. :drac2: Dar asta am mai spus-o .
Asta este parerea mea ,care recunosc poate fi influentata de starea de raceala in care ma aflu la momentul postului :rizi: De aia si stau pe forum ... :ciao:


Multumesc mult! Parerile si sugestiile voastre conteaza... :bravo:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

40

joi, 28. martie 2013, 09:53

După ce am citit părerile mai multor colegi din diverse subiecte am următoarea propunere: pentru cei care nu au nici o postare timp de o lună să le fie desfinţat contul, dacă timp de două luni nu au nici un subiect interesant (doar saluturi la Prezintă-te şi în rest limbă de lemn) de asemenea să le fie desfinţat contul, asta pentru cei care se înscriu doar pentru "a culege", şi aici nu mă refer la începători.

Cred că ar fi bine ca cei care nu au cont să poată accesa doar subiectele cu caracter educativ nu şi cele privitoare la tehnicile de pescuit.
Eu unul nu sint de acord cu asa ceva.. :gandesc:
Intru aici,in special pentru atmosfera speciala creata de Zoran,imi place optimismul lui si abordarea pozitiva a lucrurilor.. :noroc: Sint multe,multe subiecte unde nu am nimic de spus,pentru ca nu pescuiesc in stilurile respective..Iar in ceea ce priveste spiningul si artificialele-ceea ce ma intereseaza pe mine,s-au spus deja,cam toate cite ar putea fi spuse..nu zic ca nu ar mai fi.. :pauza:

Ipoteza da a-mi nota ultima data a postarii,si inregistrarea unei atentionari in memoria telefonului,pentru a posta inainte de data expirarii,mi se pare ridicola..si opresiva..

Asta e parerea mea,scuze daca am suparat cumva pe cineva ,nu a fost cu intentie si nici rautate..

Spun asta pentru ca ,de exemplu,asta iarna cred ca am avut perioade mai lungi,cind doar am citit,una, alta ,fara sa postez deloc..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

Subiecte asemănătoare