Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

21

luni, 12. august 2013, 12:40

Dane, nu-i asa ca tu ai motor Honda?


:zambet: as fi vrut eu ! :nervos: dar am gasit un zmeu Honda ! :buaaaah: :bucuros2: :rizi: :rizi:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

22

luni, 12. august 2013, 14:16

:salut: , rog un Mod sa mute subiectul, aici sunt doar anunturi din partea echpei.
Multumesc pt intelegere :prieteni:

TOHATSU si dupa aceea restu. De ce? pt ca i-o am asa unu'... :rizi:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

23

luni, 12. august 2013, 16:31

, rog un Mod sa mute subiectul, aici sunt doar anunturi din partea echpei.
Done, Sir. :ochi:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Adi

Șalău

Răspunsuri: 378

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Stuttgart

  • Scrie un mesaj privat

24

marți, 13. august 2013, 19:16

Cam 300 euro. Am gasit un motor in 2 T de 22 CP. Nu stiu marca. Problema e ca imi trebuie si permis pentru el . Ala unde-l fac?


Treci sub 10 CP, este mai mult decit necesar , ideal ar fi intre 6-8 CP , cu barca aia nu mergi la concursuri de viteza..bineinteles cu carnet

Fir intins!

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

25

marți, 13. august 2013, 20:08

La 6-8cp nu o va glisa si viteza situata intre 5 si 8Km/h. Consumul de benzina raportat la ora de mars va fi mare pentru o distanta modesta. Parca este pacat sa dai bani pe un motor si sa nu faci altceva decat sa tragi apa dupa tine... Pentru o barca de 3,6m nu are ce face cu un motor sub 15cp si asta o spun din experienta barcii de 3,10m pe care am avut-o.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

26

miercuri, 14. august 2013, 08:21

La 6-8cp nu o va glisa si viteza situata intre 5 si 8Km/h.

Cum am scris in alt subiect, eu am avut un Yamaha in 2T de 8cp. Functiona pe o barca pneumatica de 4,2 m, pe care se putea pune un motor de max. 25 cp. Barca avea 90 de kg, o duceam pe peridoc.
Motorul de 6 cp o scotea in glisaj fara probleme, cind eram singur. In 2, never.

Duta si-a luat acuma o barca de 2,7 m (cca 50 kg) si motor de 10 cp in 2T. Iese in glisaj si cu 2 persoane, dar cu 3 - nu.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

  • Autorul acestui subiect este »Lupishor«

Răspunsuri: 72

Membru din: 10. august 2013

Locație: Deva

  • Scrie un mesaj privat

27

joi, 15. august 2013, 12:49

Deja is incurcat la maxim. Deci, barca are chila gonflabila are 78 de kg si scrie ca duce pana la 700 de kg. Ok!
Mai scrie ca motorizarea sa fie de max. 16 kw. Nu mai inteleg nimic de ce imi spuneti toti.
Clar pe viitor imi va trebui permis sa imi iau un motor de min 15 cai mai vad de care in 2 sau 4 timpi!

Răspunsuri: 118

Membru din: 6. august 2012

Locație: Timisoara

Profesia: Tehnician

  • Scrie un mesaj privat

28

joi, 15. august 2013, 17:03

1kw = 1.34 cp .Nu cred ca e indicat sa iti iei un motor mai mare decat iti recomanda producatorul.

  • Autorul acestui subiect este »Lupishor«

Răspunsuri: 72

Membru din: 10. august 2013

Locație: Deva

  • Scrie un mesaj privat

29

joi, 15. august 2013, 17:24

Ok! Ms sorryy 24! Nu ai auzit de un vanzator de motoare second de prin Timisoara? E foarte cunoscut de cei de la Surduc dar nimeni nu mi-a dat nici un contact de-al lui.

Răspunsuri: 118

Membru din: 6. august 2012

Locație: Timisoara

Profesia: Tehnician

  • Scrie un mesaj privat

30

joi, 15. august 2013, 17:36

Conteaza foarte mult si barca,cat de bine "aluneca" pe apa.De exemplu am o barca gonflabila de 3m am cumparat-o din Austria sh si un motor mercury de 4,83cp.Gliseaza cu o persoana si cand e cu doua persoane merge cam greu.Un prieten si-a cumparat o barca Navigator ll de 2,70 (mai mica decat a mea) si am testat-o cu motorul meu.Nu glisa nici cu o persoana,parca tragea apa dupa ea iar cu doua .... :doarecapu: :nervos: .Deci cred ca cel mai indicat ar fi sa o testezi cu motoare de puteri diferite inainte de a cumpara unul.Asa vei sti exact de ceea ce ai nevoie!!

Răspunsuri: 118

Membru din: 6. august 2012

Locație: Timisoara

Profesia: Tehnician

  • Scrie un mesaj privat

31

joi, 15. august 2013, 17:42

Ok! Ms sorryy 24! Nu ai auzit de un vanzator de motoare second de prin Timisoara? E foarte cunoscut de cei de la Surduc dar nimeni nu mi-a dat nici un contact de-al lui.
nu cunosc,cel mai indicat ar fi daca vrei sh sa ai pe cineva in austria sau germania

  • Autorul acestui subiect este »Lupishor«

Răspunsuri: 72

Membru din: 10. august 2013

Locație: Deva

  • Scrie un mesaj privat

32

joi, 15. august 2013, 18:05

Ai cumva vreun site de pe Germania sau Austria inafara de Ebay? Merci!