Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

1

luni, 5. august 2013, 14:46

cel mai mare somn

deh...in lipsa de activitate pe garla, ne arde de discutii pe forumuri

Mi-ar parea interesant sa auzim, unii de la altii, care ar fi cel mai mare somn prins de fiecare pana acum, eventual si o scurta povestire. Nu conteaza ca s-a intamplat acum o luna sau pe vremea cand germina era la putere
Eventual experiente memorabile cu balauri care, dintr-un motiv sau altul, nu au ajuns pe mal

Dati drumul la povesti frumoase, avem nevoie sa ne hranim sperantele si cu altceva decat cu consecintele braconajului sau faptul ca nu ne permitem un echipament mai de Doamne-ajuta pentru pescuit la somn (ca sa nu mai vorbim de barca, motor, sonar etc)

Eu nu am prins mai mare de 8 kg, pe sf. Gheorghe, bucla de la Mahmudia, pescuit stationar lang un pom scufundat, tipar la carlig.
Evenimentul care m-a facut sa nu mai dorm noaptea s-a intamplat insa prin 2006, in deversorul barajului de la Dridu, pe raul Ialumita. Nu am putut sa-l tin din lanseta din fibra plina (cinezarie) mulineta okuma marimea 60 (printre cele mai ieftine) si fir mono de 0,50 mm (si asta printre cele mai ieftine). Deh...eram student si nu imi permiteam echipament adecvat. Oricum, a fost "punctabil", cum i-ati spune voi, cunoscatorii
Si de atunci, visez. Am scule potrivite, dar nu mai apare balaurul

leutu

Oblete

Răspunsuri: 16

Membru din: 24. septembrie 2012

Locație: Vatra Dornei

Profesia: medic

  • Scrie un mesaj privat

2

luni, 5. august 2013, 20:04

Salut bibanule!Daca din 2006 nu ai mai prins nici un "balaur",inseamna ca ceva trebuie sa schimbi, pentru ca si pe dunare ,unde s-a imputinat mult somnul mare,in atitia ani ,ar fi trebuit sa ai rezultate!

3

marți, 6. august 2013, 06:17

Da, dar de atunci nu am vazut Dunarea sau Delta (cumulat) decat de vreo 4 ori. Anul trecut a fost o exceptie ca am plecat de doua ori
Cred ca trebuie sa schimb in primul rand partenerii, sa plec cu aceia care cauta in primul rand aventura, nu siguranta unei cantitati capturate
Nu toata lumea are posibilitatea sa plece de cate ori si-ar dori, oricat ar incerca. Spre exemplu, eu ma dau peste cap si fac tot ceea ce imi sta in putinta sa plec o singura zi la clonc, adica duminica asta...daca s-o putea
Daca nu, plec de sambata seara la locul unde, in 2006, m-a imbolnavit "balaurul"

De-ati sti cati visatori intra pe forum in fiecare zi...

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

4

marți, 6. august 2013, 06:45



De-ati sti cati visatori intra pe forum in fiecare zi...


De fapt cu totii suntem niste visatori ... :bucuros2: :apl: Restul mint sau sunt exceptia!!! :drac2:

Subiecte asemănătoare