Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

1

sâmbătă, 25. februarie 2012, 09:03

Va salut pe toti cu bucurie

Va salut pe toti cu bucurie, mi-as dori ca Forumul sa se dezvolte frumos, initiativa este laudabila!
Sunt Iku, un pescar de somn de apa curgatoare si uneori de lac de acumulare...
Ma intereseaza orice este legat de mustacios, iar dv.sper sa-mi dati raspuns la intrebarile pe care la fiecare partida de pescuit le creeaza...pe masura ce pescuiesc mai mult, parca ma lovesc de alte necunoscute!
Si credeti-ma, cam 100 de zile din an stau pe malul apei!
Respect!

gigi

Oblete

Răspunsuri: 7

Membru din: 19. februarie 2012

  • Scrie un mesaj privat

2

sâmbătă, 25. februarie 2012, 10:19

La inceput oblete! Sper sa ajungi la cel mai mare grad in acest forum. Bun venit!

3

sâmbătă, 25. februarie 2012, 10:53

Multumesc, insa nu gradul iti da neaparat valoarea! Eu sunt in stare sa stau si-ntr-un picior in masina, numai s-ajung pe malul apei, asa ca...
Ma simt bine sa fac parte dintre dv., iubitorii de pescuit la somn! Atat!
Respect!

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

4

duminică, 26. februarie 2012, 06:56

Saalut Iku,
bine-ai venit pe forumul pescuit la somn! :bravo:

Pe ce ape pescuiești mai des?
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

5

duminică, 26. februarie 2012, 07:58

Multumesc din nou, Zoran! As dori ca prezenta mea pe acest "copilas " al tau, PESCUIT LA SOMN, sa fie constructiva!
In privinta locului de pescuit primar, ce sa-ti spun, as dori sa spun ca este Ebro, dar nu-i(nu ca n-as vrea), nu-i nici Po din Italia, sau Ili din Kazahstan, ci doar Batrana Doamna, DUNAREA, asa cum a ramas ea, cu cativa dinti in gura, dar cu o frumusete ancestrala evidenta!
Prefer Dunarea, pe curs sau bratele Deltei, unde cred ca nu-mi va ajunge viata aceasta pentru a definitiva efortul pescaresc!
Iti suntem recunoscatori(sper sa fiu in asentimentul confratilor) pentru aceasta punte pe care-ai realizat-o intre Romania, Germania, Italia, Spania ....si ...si!
Mi-ar surade sa particip si eu pe viitor la sedinte de pescuit interesante, prin intermediul acestui site, intre colegii de forum, ..cine stie?
Respect!

Răspunsuri: 48

Membru din: 20. februarie 2012

Locație: deta timis romania

Profesia: particular constructi

  • Scrie un mesaj privat

6

duminică, 26. februarie 2012, 10:17

bun venit!!sedere lunga !!fir intins!!!te rog o info...AKIKAI!!!?????

7

duminică, 26. februarie 2012, 19:09

Sigur, Daniel San!
Respect!

8

vineri, 2. martie 2012, 09:19

Frati pescari,
Acest forum este salutabil, este in general alocat rapitorului suprem, Somnul, cel putin pentru apele noastre, Mures, Siret, Prut, Dunare, Olt, ...
Avem posibilitatea de a face o benefica imbunatatire a cunostintelor in acest domeniu, poate a mentalitatii !
Pescuit facem toti, cred ca important este stilul in care o facem!

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

9

marți, 6. martie 2012, 23:19

Stilul in pescuit, si nu numai, spune multe despre fiecare!! :ochi: Poate schimband putin cate putin cate ceva in/prin pescuit, cine stie, poate se schimba ceva si in general, in Romania, tot pas cu pas!! :gandesc: Speranta ramane si moare ultima, daca mai poate scapa din cutie(a Pandorei)!!!! Bine ai venit!! :welcome:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

gabriel

Biban

Răspunsuri: 63

Membru din: 1. martie 2012

Locație: bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

11

sâmbătă, 10. martie 2012, 10:27

recunosc ca sunt un pik invidios...100 de zile :buaaaah: cat as vrea si eu macar jumate :inchinare: Doamne ajuta. :welcome: :welcome: :welcome: :welcome: :welcome:

12

luni, 12. martie 2012, 17:32

:salut: Multumesc, Gabriel! :zambet:

galati

Șalău

Răspunsuri: 172

Membru din: 10. martie 2012

Locație: Galati

Profesia: Fotoreporter

  • Scrie un mesaj privat

13

luni, 12. martie 2012, 17:53

Salut!

Salut si...:noroc: