Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

41

duminică, 25. ianuarie 2015, 20:20

Foarte faina... ti-ai luat-o Cata? :bravo:
Are suficient contrast pe lumina normala, afara?
(ma gandesc ca la soare sigur nu distingi... sau?)
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

42

duminică, 25. ianuarie 2015, 20:26

ti-ai luat-o Cata?
Cre' ca glumesti.... :rizi: ,sau?
:noroc:

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

43

duminică, 25. ianuarie 2015, 20:28

Pai am crezut ca d-aia zici "Danke Zoran", ca te-o fi ajutat cu comandatu` in Germania... :nunteleg: .
Treaba asta cu tastaturi proiectate exista de multa vreme... teoretic cel putin nu mi se pare imposibil sa faci un gadget d-asta... n-am cautat sa vad ce si cum si daca-i pe piata... :).
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

44

duminică, 25. ianuarie 2015, 20:34

Ahhh, scuze Zoran.
Scrisesem Danke Zoran, pt faptul ca nu-mi iesea postarea directa a clipului de pe youtube. :doarecapu: si el ma ajutase pe whatsapp :bravo:
A ramas acolo :zid: ...puteti sterge careva Danke Zoran?MS.
:noroc:

45

duminică, 25. ianuarie 2015, 21:46

Este doar un proiect, care are nevoie de sustinere financiara(din Israel sunt baietii :soc: ), adica de "cotizantzi". :pauza:
16% au facut-o deja.. :gandesc:
Ce credeti?Viabil?
:noroc:

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

46

duminică, 25. ianuarie 2015, 22:07

Pai io nu stiu... chiar is foarte curios cum functioneaza sistemu` asta gen kickstarter... platesti asa fara sa ai vreo garantie ca aia chiar or sa fac produsu` sau cum?!? (n-am avut rabdare sa caut sa citesc, precis exista "ceva" precizari in legatura cu asta) :)
Cum ziceam, teoretic nu-i imposibil sa faci ceva de genul asta, exista antecedente de multi ani in ce priveste interactiunea prin intermediul imaginilor proiectate... io doar am indoieli asupra contrastului pe care poti sa-l obtii proiectand pe piele in conditii normale de iluminare si de la o sursa de putere mica... la soare nici nu cred ca poate fi vorba.
Faptul ca aia-s din Israel, din Cuba, din USA sau din Madagascar, pt. mine n-are absolut nici o importanta. :)
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Răspunsuri: 29

Membru din: 25. ianuarie 2015

Locație: Harsova

Profesia: Music Promoter, SEO & SMM Freelancer

  • Scrie un mesaj privat

47

duminică, 25. ianuarie 2015, 22:17

N-a vazut nimeni ca interfata display-ului este de Samsung Galaxy? OMG! Nu-i reala bratara si inca n-a ajuns pe piata publicului larg tehnologia asta.

Acum referitor la topic: cumparati telefoane Water-proof/water-resistant, majoritatea producatorilor majori au astfel de telefoane. Eu personal le prefer pe cele de la Samsung (Galaxy S5, eventual si Galaxy S6 care va intra pe piata din RO pe la sfarsitul lui mai sau inceputului lui iunie, ca tot va trece prohibitia). Partea buna este ca pe un astfel de telefon poti pune multe filme si mii de melodii, sau poti chiar face streaming de pe SoundCloud in caz ca te tine netul. Pt cei ce au nevoie de mai multa baterie ce sa sustina o luminozitate ridicata pe display, pot sa caute "extended batteries" pe amazon ce tripleaza durata standard de viata a telefonului la o sg incarcare.

ps: toata vara am folosit un HTC HD2 pe post de player si daca am avut grija de el nu l-am udat sau scapat vreaodata, chiar daca aveam in lanseta cate o stiuca de la 2kg in sus.
Jurnalul meu de pescuit pe Dunare - observatii, pareri & review-uri produse

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

48

duminică, 25. ianuarie 2015, 22:30

N-a vazut nimeni ca interfata display-ului este de Samsung Galaxy? OMG!

"interfata display-ului" este cea a telefonului la care te conectezi, banuiesc... bratara aia, din ce-am inteles ca vrea sa fie, DACA o sa fie, si din ce se vede incepand cu minutul 2:21 in filmulet, este un "intermediar", NU un telefon... ceva de genul ceasurilor alora smart pe care-ti vezi sms-urile... :rizi: ... OMG! :rizi:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

larry

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

49

duminică, 25. ianuarie 2015, 22:42

Acum referitor la topic: cumparati telefoane Water-proof/water-resistant, majoritatea producatorilor majori au astfel de telefoane. Eu personal le prefer pe cele de la Samsung (Galaxy S5, eventual si Galaxy S6 care va intra pe piata din RO pe la sfarsitul lui mai sau inceputului lui iunie, ca tot va trece prohibitia). Partea buna este ca pe un astfel de telefon poti pune multe filme si mii de melodii, sau poti chiar face streaming de pe SoundCloud in caz ca te tine netul.


S5 S5 :bucuros2:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

Răspunsuri: 29

Membru din: 25. ianuarie 2015

Locație: Harsova

Profesia: Music Promoter, SEO & SMM Freelancer

  • Scrie un mesaj privat

50

duminică, 25. ianuarie 2015, 22:45

In fine nu mi se pare realizabila in zilele noastre (gandeste-te numai la cata energie mananaca microproiectorul bratarii - nici macar nu s-au dat pe piata acumulatorii mici de mare capacitate), iar daca ma gandesc ca majoritatea pescarilor avem mainile paroase... singura solutie ar fi sa ne radem parul din zona bratarii (in forma de smartphone).
Jurnalul meu de pescuit pe Dunare - observatii, pareri & review-uri produse

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

51

duminică, 25. ianuarie 2015, 22:45

S5 S5 :bucuros2:

Larry, tu sper ca vrei sa faci filme, nu sa downloadezi filme?!? :rizi:
:noroc:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

larry

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

52

duminică, 25. ianuarie 2015, 23:00

Larry, tu sper ca vrei sa faci filme, nu sa downloadezi filme?!?

Și să am galeria la purtător. :rizi:

S5 pus la treabă pe 2015.



Să văd care e câștigătoare.
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

53

luni, 26. ianuarie 2015, 11:03

N-a vazut nimeni ca interfata display-ului este de Samsung Galaxy? OMG! Nu-i reala bratara si inca n-a ajuns pe piata publicului larg tehnologia asta.

Acum referitor la topic: cumparati telefoane Water-proof/water-resistant, majoritatea producatorilor majori au astfel de telefoane. Eu personal le prefer pe cele de la Samsung (Galaxy S5, eventual si Galaxy S6 care va intra pe piata din RO pe la sfarsitul lui mai sau inceputului lui iunie, ca tot va trece prohibitia). Partea buna este ca pe un astfel de telefon poti pune multe filme si mii de melodii, sau poti chiar face streaming de pe SoundCloud in caz ca te tine netul. Pt cei ce au nevoie de mai multa baterie ce sa sustina o luminozitate ridicata pe display, pot sa caute "extended batteries" pe amazon ce tripleaza durata standard de viata a telefonului la o sg incarcare.

ps: toata vara am folosit un HTC HD2 pe post de player si daca am avut grija de el nu l-am udat sau scapat vreaodata, chiar daca aveam in lanseta cate o stiuca de la 2kg in sus.

Bine punctat, eu am de aproape 4 ani un iPhone 4, de nou, din magazin, si am avut probleme cu condensul si cu transpiratia, mi-au oxidar si mufa de incarcare, si difuzorul, iar daca intreb pe cineva de la service-ul lor, "utilizare necorespunzatoare"..., ar trebui sa si le bage in c.., desi, se pare, a fost unul dintre cele mai reusite iPhone-uri, acum ma gandesc serios sa trec la alt producator, ma intereseaza, pe langa perioada acumulatorului in conditii de navigare extrema pe net, sa reziste si in mediu umed, ba chiar si in apa... :zambet: ...S6 cum o fi? Sau, alte sugestii?
Apropo, Larry, la ce solicitari "acvatice"(si nu numai... :zambet: ...) ai supus S5-ul pana acum?
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

larry

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

54

luni, 26. ianuarie 2015, 12:52

Apropo, Larry, la ce solicitari "acvatice"(si nu numai... ...) ai supus S5-ul pana acum?

Ploaie, șocuri termice de la +35 grade celsius la -15 grade, fără probleme. :bucuros2:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

Răspunsuri: 98

Membru din: 8. iulie 2014

Locație: Galati

Profesia: Economist

  • Scrie un mesaj privat

55

luni, 26. ianuarie 2015, 13:17

Si eu sunt pe punctul de a a-mi achizitiona un smartphone...si am inceput sa citesc in lung si-n lat. Au ramas trei in top ! Samsung S5, Sony Xperia Z3 si Iphone 6 !
Cel putin pt mine, am nevoie pt. : poze, internet, jocuri, diferite aplicatii. Am eu ceva cu S5 de la Samsung...toate arata la fel iar samsung e un brand care stie si face de toate..mai putina experienta pe partea de ''celular'' si pe altele la fel...e un marketing agresiv..si cam atat. Iphone-ul...hmm..is legat de aplicatiile lor iar treaba asta nu imi place...la fel au materiale de calitate ...si uite asa am ramas pe Z3..V-am scris doar in mare...daca ar fi sa intram in detalii...scriu doua pagini..

Iar un telefon ti-l iei pt ce ai nevoie ...ce faci cu el, sa fie practic, si la birou si pe balta...cum e in cazul meu...oricum peste un an o sa fie la coada cele mentionate mai sus...tehnologia tot avanseaza..
'' Carpe diem ! ''

Răspunsuri: 29

Membru din: 25. ianuarie 2015

Locație: Harsova

Profesia: Music Promoter, SEO & SMM Freelancer

  • Scrie un mesaj privat

56

joi, 29. ianuarie 2015, 01:44

Si eu sunt pe punctul de a a-mi achizitiona un smartphone...si am inceput sa citesc in lung si-n lat. Au ramas trei in top ! Samsung S5, Sony Xperia Z3 si Iphone 6 !

Xperia Z3 este f bun, dar mai asteapta putin pana apare la noi Samsung Galaxy S6: o sa aiba cel putin 3GB de RAM, o sa fie watter-resistant, iar procesorul o sa fie cu mult mai rapid: Z3 are Snapdragon 801, dar S5 o sa aiba in cel mai rau caz un Snapdragon 805, poate chiar 808 sau 810 (810 e pe 64 biti, nu 32). Puterea de procesare si economia de energie adusa de noile procesoare pot face Z3-ul sa para pe langa S6 precum un Logan pe langa un Ferarri.
Jurnalul meu de pescuit pe Dunare - observatii, pareri & review-uri produse

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

57

joi, 29. ianuarie 2015, 02:34

Si eu sunt pe punctul de a a-mi achizitiona un smartphone...si am inceput sa citesc in lung si-n lat. Au ramas trei in top ! Samsung S5, Sony Xperia Z3 si Iphone 6 !

Xperia Z3 este f bun, dar mai asteapta putin pana apare la noi Samsung Galaxy S6: o sa aiba cel putin 3GB de RAM, o sa fie watter-resistant, iar procesorul o sa fie cu mult mai rapid: Z3 are Snapdragon 801, dar S5 o sa aiba in cel mai rau caz un Snapdragon 805, poate chiar 808 sau 810 (810 e pe 64 biti, nu 32). Puterea de procesare si economia de energie adusa de noile procesoare pot face Z3-ul sa para pe langa S6 precum un Logan pe langa un Ferarri.

Cam la ce pret se estimeaza ca apare S6? Mie, cei de la Vodafone mi-au spus ca prin martie ar trebui sa apara, insa, nimic despre pret, deocamdata! Tot catre el se pare ca m-as orienta si eu, oricum, sunt sanse sa "iasa" mai bine decat iPhone 6 pentru buzunar, iar "treaba" rezisten la apa chiar devine o conditie obligatorie, ceea ce la iPhone n-am avut pana acum...ba din contra...a fost...alergic si la aer umed... :zambet: ...
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 29

Membru din: 25. ianuarie 2015

Locație: Harsova

Profesia: Music Promoter, SEO & SMM Freelancer

  • Scrie un mesaj privat

58

joi, 29. ianuarie 2015, 03:04

Cam la ce pret se estimeaza ca apare S6?
Ca de obicei, la fiecare noua editie din clasa S, diferenta va fi in jur de cateva milioane. Deci, daca acum S5 este 2.000 de lei unlocked pe emag, in primavara (cred ca va ajunge in RO pe la sfarsitul lui mai sau inceputul lui iunie), pretul la S5 poate va mai scadea cu 100-200 lei, iar noul S6 va fi undeva intre 2500-2800 lei. In prima saptamana s-ar putea sa avem preturi ce sar de 3000 de lei la principalii operatori de telefonie mobila (de aceea iti recomand sa-i si eviti si sa-ti iei telefon necodat de pe online-ul romanesc - smecheria este ca poti sa-ti cumperi apoi un plan de date, adica de internet, mult mai ieftin cu su multi GB de trafic inclusi = 10-20GB traffic de date ar parea rezonabil pt un pescar rabdator)...

Succes!
Jurnalul meu de pescuit pe Dunare - observatii, pareri & review-uri produse

Nemo

Șalău

Răspunsuri: 223

Membru din: 6. noiembrie 2014

Locație: Le Cannet, France

  • Scrie un mesaj privat

59

joi, 29. ianuarie 2015, 08:58

Si eu sunt pe punctul de a a-mi achizitiona un smartphone...si am inceput sa citesc in lung si-n lat. Au ramas trei in top ! Samsung S5, Sony Xperia Z3 si Iphone 6 !

Xperia Z3 este f bun, dar mai asteapta putin pana apare la noi Samsung Galaxy S6: o sa aiba cel putin 3GB de RAM, o sa fie watter-resistant, iar procesorul o sa fie cu mult mai rapid: Z3 are Snapdragon 801, dar S5 o sa aiba in cel mai rau caz un Snapdragon 805, poate chiar 808 sau 810 (810 e pe 64 biti, nu 32). Puterea de procesare si economia de energie adusa de noile procesoare pot face Z3-ul sa para pe langa S6 precum un Logan pe langa un Ferarri.
Se pare ca nu se va merge pe Snapdragon, ci pe un procesor octo-core, 64 biti Exynos 7420. Si 4 GB de RAM.
In schimb, nu va fi watter-proof, doar o varianta (Samsung Galaxy S6 Active)
In rest - ecran QHD de 5,5 cu rezolutie 2560x1440, protejat de sticla Gorilla Glass 4 si 64 sau 128 GB de memorie, dar mai mult ca sigur fara slot SD.

Răspunsuri: 29

Membru din: 25. ianuarie 2015

Locație: Harsova

Profesia: Music Promoter, SEO & SMM Freelancer

  • Scrie un mesaj privat

60

joi, 29. ianuarie 2015, 09:09

Zvonuri (inclusiv ecran 3d sau ca ar fi si flexibil, ori holograme, ba ca e transparent, ba ca nush tu ce). Stai sa apara intai.

Ca si istoric, S-urile au avut 2 tipuri de procesoare (Snapdragon pt americani si Exynos pt restul lumii).
Jurnalul meu de pescuit pe Dunare - observatii, pareri & review-uri produse

Subiecte asemănătoare