Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

cornel.s

Șalău

  • Autorul acestui subiect este »cornel.s«

Răspunsuri: 427

Membru din: 19. iunie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: policalificat

  • Scrie un mesaj privat

1

sâmbătă, 13. iulie 2013, 10:53

Permisul pentru barca

Stiu ca este un subiect care suscita interes, dar am sa fiu franc si am sa recunosc ca sunt in culpa. Vineri se va tine urmatoarea sesiune de examen la Giurgiu si n-as vrea sa-l ratez ca aflandu-te in "drepturi depline" iti confera liniste si confortul necesar concentrarii strict asupra pescuitului.
Daca sunt doritori sa dezvoltam acest subiect v-as fi recunoscator cu niste aprecieri in cauza.
Cu respect, Cornel.S.
Restul e folclor ca istorie n-are cum :bucuros:

cornel.s

Șalău

  • Autorul acestui subiect este »cornel.s«

Răspunsuri: 427

Membru din: 19. iunie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: policalificat

  • Scrie un mesaj privat

2

sâmbătă, 13. iulie 2013, 18:56

N-a sustinut nimeni recent examenul asta?! :gandesc:
Restul e folclor ca istorie n-are cum :bucuros:

3

sâmbătă, 13. iulie 2013, 19:11

Draga cornel.
Cu siguranta nimeni n-a sustinut examenul.Poate te refereai la "permis conducator ambarcatiune de agrement"? Dupa cum stii, userii acestui forum sunt foarte rigurosi.....nu raspund la provocari:zambet: .Daca vrei sa inmatriculezi o ambarcatiune(sa o ai cu permis), trebuie sa duci la capitanie o serie de acte, nicidecum sa sustii un examen :rizi:
Sper sa nu supar pe nimeni :nunteleg:
:noroc:

cornel.s

Șalău

  • Autorul acestui subiect este »cornel.s«

Răspunsuri: 427

Membru din: 19. iunie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: policalificat

  • Scrie un mesaj privat

4

sâmbătă, 13. iulie 2013, 19:15

Nu Cata. Despre examenul pentru conducatori de ambarcatiuni e vorba. N-am barca de inmatriculat.
Buna aia cu provocarea riguroasa :zambet:
Restul e folclor ca istorie n-are cum :bucuros:

Răspunsuri: 396

Membru din: 24. iunie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: economist

  • Scrie un mesaj privat

5

duminică, 14. iulie 2013, 09:33

salut Cornel,

eu am " permis conducator ambarcatiune" cu ce pot sa te ajut?
:salut:

pasek

Oblete

Răspunsuri: 32

Membru din: 14. septembrie 2012

Locație: Targu Jiu

  • Scrie un mesaj privat

6

duminică, 14. iulie 2013, 09:45

Cornel, din cite am auzit, mai nou examenul se da pe calculator. Sfatul meu este sa te interesezi inainte si sa inveti temeinic pentru ca nu este usor deloc. Cind am dat eu examenul unele intrebari nici nu se regaseau in cartea recomandata de ei.
Bafta !

cornel.s

Șalău

  • Autorul acestui subiect este »cornel.s«

Răspunsuri: 427

Membru din: 19. iunie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: policalificat

  • Scrie un mesaj privat

7

luni, 15. iulie 2013, 01:26

salut Cornel,

eu am " permis conducator ambarcatiune" cu ce pot sa te ajut?
:salut:
Te salut si eu Adi.
Daca sti ceva din culise. Intrebari, gen din chestionare.
Restul e folclor ca istorie n-are cum :bucuros:

cornel.s

Șalău

  • Autorul acestui subiect este »cornel.s«

Răspunsuri: 427

Membru din: 19. iunie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: policalificat

  • Scrie un mesaj privat

8

luni, 15. iulie 2013, 01:29

Cornel, din cite am auzit, mai nou examenul se da pe calculator. Sfatul meu este sa te interesezi inainte si sa inveti temeinic pentru ca nu este usor deloc. Cind am dat eu examenul unele intrebari nici nu se regaseau in cartea recomandata de ei.
Bafta !
Am auzit si eu ca acum s-ar da pe calculator, dar iti mai amintesti cam ce n-ai gasit atunci in manual? Sau cam despre ce ar fi putut fi vorba?
Sunt la a treia oara cu cititul acelui manual al conducatorului de ambarcatiui. Am prins constructia de ambarcatiuni, accesoriile barcilor (mai putin velele ca nu ma intereseaza), paramele din matelotaj, cu manevrarea m-ai am retinut cateceva, din primul ajutor, chestia aia cu ecluzatul, iar acum trag pe lumini. Pana Vineri vreau sa invat si restul, dar mi-ar fi bune si niste intrebari din chestionare.
Restul e folclor ca istorie n-are cum :bucuros:

Răspunsuri: 118

Membru din: 6. august 2012

Locație: Timisoara

Profesia: Tehnician

  • Scrie un mesaj privat

9

vineri, 30. august 2013, 17:12

Poate cineva sa dea informatii mai clare despre obtinerea permisului de navigatie clasa D,daca la obtinut cineva recent.Se sustin examene si in Timisoara?`Exista la aceasta clasa si o limita de cp? `

10

vineri, 30. august 2013, 18:00

Cea mai buna informatie o obtii de la Oficiul de Capitanie Timisoara al carui sef este dl. cpt.Barboi.
:noroc:

Răspunsuri: 118

Membru din: 6. august 2012

Locație: Timisoara

Profesia: Tehnician

  • Scrie un mesaj privat

11

vineri, 30. august 2013, 18:16

Sti cumva adresa exacta,pe net am gasit doua si la numarul de telefon nu raspunde nimeni

12

vineri, 30. august 2013, 18:26

Ultima oara era in cladirea cu regionala CFR din Maria.

Răspunsuri: 118

Membru din: 6. august 2012

Locație: Timisoara

Profesia: Tehnician

  • Scrie un mesaj privat

13

vineri, 30. august 2013, 18:29

mersi,o sa dau o fuga! :prieteni:

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

14

vineri, 30. august 2013, 18:31

Capitania in Timisoara este la intersectia strazilor Splaiul Tudor Vladimirescu (strada paralela cu Bega) si B-dul 16 Decembrie 1989 (strada principala din P-ta Maria).
Cladirea este chiar pe colt, acolo la semafoare, cred c-a apartinut mai demult de CFR. (vezi atasament)
Capitania-i la primul etaj.

Examene s-au sustinut pana anul trecut dar am auzi acu` vreo 4 luni ca s-au sistat pentru moment... poate intre timp s-au reluat, habar n-am, mergi pana acolo si intreaba.
Ce te mai intereseaza in legatura cu examenul?
»informer« a atasat urmatoarele fisiere:
  • capitanie.jpg (147,19 kB - 18 ori coborit - ultima oara: 13. februarie 2016, 15:22)
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Răspunsuri: 118

Membru din: 6. august 2012

Locație: Timisoara

Profesia: Tehnician

  • Scrie un mesaj privat

15

vineri, 30. august 2013, 18:52

O sa ma interesez acolo(acte necesare,taxa,bibliografie...),mersi!!!!

Răspunsuri: 496

Membru din: 27. noiembrie 2013

Locație: Timisoara

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

16

sâmbătă, 29. martie 2014, 00:47

:salut: pentru cei interesati de permisul de barca ..examenul se tine in 11 aprilie 2014 la timisoara.. :pauza:
"Prostul întâi o croieşte, apoi o gândeşte."

Răspunsuri: 496

Membru din: 27. noiembrie 2013

Locație: Timisoara

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

17

marți, 24. iunie 2014, 16:21

:salut: Cei care au luat permisul in Timisoara pe data de 11 Aprilie se pot prezenta maine dimineata la Capitanie pentru a le ridica.. :relax:
"Prostul întâi o croieşte, apoi o gândeşte."

Subiecte asemănătoare