Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

coste81

Biban

  • Autorul acestui subiect este »coste81«

Răspunsuri: 173

Membru din: 12. ianuarie 2013

Locație: Alba Iulia

  • Scrie un mesaj privat

1

marți, 9. iulie 2013, 06:20

Mulineta Crap - Somn

Deoarece mai trebuie sa achizitionez ceva mulineta pentru a intregii arsenalul apelez la experienta voastra.

Credeti ca pot sa gasesc o mulineta buna atat la somn cat si la crap fara prea mari compromisuri intr-o parte sau alta? bineinteles cu tambur de rezerva.

Ma gandesc in felul urmator: daca gasesc una buna la toate imi permit sa dau mai mult pe ea, daca nu trebuie sa iau 2 mai ieftine.

Merci.

Adrian S

Șalău

Răspunsuri: 220

Membru din: 25. iulie 2012

Locație: SEBES-ALBA

  • Scrie un mesaj privat

2

marți, 9. iulie 2013, 09:50

Banax poseidon 5600, culoare gri(koreea) sau okuma orix 65, culoare verde, pe tamburul fiecareia dintre ele intra 100m fir de 0,80mm koos, amandoua au tambur de rezerva.

3

marți, 9. iulie 2013, 11:33

doua intrebari:
1. buget
2. pescuiti la crap si pe balta, sau numai pe Dunare/Delta
?

coste81

Biban

  • Autorul acestui subiect este »coste81«

Răspunsuri: 173

Membru din: 12. ianuarie 2013

Locație: Alba Iulia

  • Scrie un mesaj privat

4

marți, 9. iulie 2013, 14:20

1. Daca reusesc sa le combin in una singura pentru somn-crap 500-700 Lei / buc 2. Pescuit la crap pe balta si uneori pe Mures

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

5

marți, 9. iulie 2013, 14:34

1. Daca reusesc sa le combin in una singura pentru somn-crap 500-700 Lei / buc
Cum am mai scris intr-un topic, ia Shimano BBRLC, daca gasesti modelul vechi. Oricum indiferent de model te incadrezi in pret si-s mulinete fiabile (dar prea grele la crap pt. gustul meu).
Alternativ, poti sa iei Penn Slammer Live Liner + tambur de rezerva extra (~ 30 euro din ce am inteles). Astea is sigur niste fierotanii rezistente da` n-ai tambur long cast.
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

6

marți, 9. iulie 2013, 15:28

poti gasi bblc in 800 de lei doua bucati
dar se merita sa cauti si pe alte site-uri shimano navy, in 700 de lei stiu ca se gaseau. ba chiar modelul superior, biomaster
vindea cineva (dar azi le-a retras de la vanzare) 4 daiwa emblem 5000 z, in stare foarte buna, made in japan. cerea 1300 de lei, cu tot cu huse individuale. era o ocazie cu care nu te mai intalnesti
eu am vandut acum o luna o daiwa emcast 5500 plus (varianta de top, cu 10 rulmenti si 2 tamburi metalici) cu 200 de lei, era folosita 4 partide
daca vreti neaparat noi, okuma sau spro
altfel, shimano sau daiwa. strict pentru somn, penn sau shimano. dar mai repede penn

coste81

Biban

  • Autorul acestui subiect este »coste81«

Răspunsuri: 173

Membru din: 12. ianuarie 2013

Locație: Alba Iulia

  • Scrie un mesaj privat

7

miercuri, 10. iulie 2013, 07:02


Cum am mai scris intr-un topic, ia Shimano BBRLC, daca gasesti modelul vechi. Oricum indiferent de model te incadrezi in pret si-s mulinete fiabile (dar prea grele la crap pt. gustul meu).
Alternativ, poti sa iei Penn Slammer Live Liner + tambur de rezerva extra (~ 30 euro din ce am inteles). Astea is sigur niste fierotanii rezistente da` n-ai tambur long cast.
Intradevar cu Penn Slammer nu m-as incumeta la crap.

BBRLC cred ca ar fi ceea mai buna varianta de pana acum cu tot ca am citit pe ceva forumuri ca nu s-ar potrivi intrutotul pescuitului la somn.

poti gasi bblc in 800 de lei doua bucati

Marian am asa o retinere sa cumpar second avand in vedere ca nu ma prea pricep la ele ..... nu imi place sa le desfac sa le ung si mai ales sa ma uit pe schemele care vin cu ele :doarecapu: . Bineinteles daca ar fi un user cat de cat credibil as lua.

Adi

Șalău

Răspunsuri: 378

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Stuttgart

  • Scrie un mesaj privat

8

miercuri, 10. iulie 2013, 07:51

800 de roni pentru Shimano BBLRC este mult, le gasesti deja la ca. 140 €, cauta in net , este un magazin online in Austria.

Fir intins!

9

miercuri, 10. iulie 2013, 12:00

bugetul asta e pentru doua mulinete, cum a specificat persoana interesata

10

miercuri, 10. iulie 2013, 12:56

e un anunt recent pe un site de licitatii cu doua shimano navy in 500 de lei

cornel.s

Șalău

Răspunsuri: 427

Membru din: 19. iunie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: policalificat

  • Scrie un mesaj privat

11

miercuri, 10. iulie 2013, 12:57

Daca ramai pe BBRLC-uri am eu 5 la vanzare cu 450 buc. si ti le si garantez. Eu imi vand echipamentul pentru crap de concurs ca sa-mi iau un sonar.
Mulinetele nu prea au fost pescuite si nu prezinta nici cea mai mica urma de uzura.
Restul e folclor ca istorie n-are cum :bucuros:

12

miercuri, 10. iulie 2013, 13:21

si pe ce forumuri ai citit ca bblc n-ar fi bune la somn?
cred ca nu exista mai potrivite pentru ambele specii/stiluri de pescuit
poate decat daiwa infinity, dar aici vorbim de alt buget

cornel.s

Șalău

Răspunsuri: 427

Membru din: 19. iunie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: policalificat

  • Scrie un mesaj privat

13

miercuri, 10. iulie 2013, 15:29

cel mai ieftin Infyniti l-am vazut la 800 la mana a doua.
Restul e folclor ca istorie n-are cum :bucuros:

coste81

Biban

  • Autorul acestui subiect este »coste81«

Răspunsuri: 173

Membru din: 12. ianuarie 2013

Locație: Alba Iulia

  • Scrie un mesaj privat

14

miercuri, 10. iulie 2013, 19:52

Pai in cazul acesta o sa raman la BBRLC.






Cornel poti sa imi trimiti ceva poze? detalii? cand au fost achizitionate? etc.




Multumesc baieti pentru raspunsuri.

cornel.s

Șalău

Răspunsuri: 427

Membru din: 19. iunie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: policalificat

  • Scrie un mesaj privat

15

miercuri, 10. iulie 2013, 21:08

Eu mai am doar 3. Doua le-am vandut mai devreme.
Restul e folclor ca istorie n-are cum :bucuros:

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

16

joi, 11. iulie 2013, 21:44

Uite aici 4 bucati la 1800, dintre care una noua... poate mai negociezi....
forum.banatul.eu • Vezi subiect - Vand tot !
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

coste81

Biban

  • Autorul acestui subiect este »coste81«

Răspunsuri: 173

Membru din: 12. ianuarie 2013

Locație: Alba Iulia

  • Scrie un mesaj privat

17

vineri, 12. iulie 2013, 21:29

Uite aici 4 bucati la 1800, dintre care una noua... poate mai negociezi....
forum.banatul.eu • Vezi subiect - Vand tot !
Multumesc informer ... am luat legatura sa vedem ce iasa.

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

18

marți, 29. iulie 2014, 12:23

cel mai ieftin Infyniti l-am vazut la 800 la mana a doua.

Chiar daca ultimul raspuns la acest subiect a fost postat cu ma mult de un an inainte, tin sa te contrazic, acum ateva luni, in iarna trecuta, a vandut cineva 4 Daiwa Infinity 5000(parca, nu mai retin, sau 5500), dintre care una avea o bucata de talpa sparta, fara a-i afecta functionalitatea, se vedea in poza, cu aproximativ 1.300 lei toate 4, ceea ce a fost o super pomana, imi vine sa ma zgarii pe ochi ca n-am avut cum sa le iau, pentru unul din baietii mei - peste o luna mai urmeaza unul sa se nasca - ca eu am deja un set, dar ocazie ca aceea nu mai apare... :doarecapu:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Subiecte asemănătoare

Tag-uri folosite

Mulineta Crap Somn