Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

spinning

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »spinning«

Răspunsuri: 38

Membru din: 19. iunie 2013

Locație: Ploiesti

  • Scrie un mesaj privat

1

duminică, 30. iunie 2013, 16:33

Pareri Lanseta EnergoTeam Silver Solid Dominant 2.40m/100-200gr

Salut baieti

Ce parere aveti de lanseta EnergoTeam Silver Solid Dominant 2.40/100-200gr. si de mulineta Okuma longbow lb 80, credeti ca face fata la pescuitul somnului,sau ce imi recomandati ? (le folosesc 90% pt pescuitul la clonc si 10% de pe mal). multumesc
Cand esti mort nu stii ca esti mort, e greu doar pt ceilalti, la fel si cand esti prost...

2

luni, 1. iulie 2013, 07:00

pentru aia 90% sigur sunt bune

spinning

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »spinning«

Răspunsuri: 38

Membru din: 19. iunie 2013

Locație: Ploiesti

  • Scrie un mesaj privat

3

vineri, 12. iulie 2013, 21:12

Mersi mult
Daca stau sa ma gandesc mai bine cred ca 99% o folosesc pt. clonc.
Credeti ca inelele rezista la firul textil ? :gandesc:
Cand esti mort nu stii ca esti mort, e greu doar pt ceilalti, la fel si cand esti prost...

BruMareL

Oblete

Răspunsuri: 25

Membru din: 2. iunie 2013

Locație: loc. Onesti jud. Bacau

  • Scrie un mesaj privat

4

sâmbătă, 13. iulie 2013, 21:17

Din cate stiu aceasta lanset aare inele SIC si atunci face fata la firul textil.

spinning

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »spinning«

Răspunsuri: 38

Membru din: 19. iunie 2013

Locație: Ploiesti

  • Scrie un mesaj privat

5

duminică, 14. iulie 2013, 17:38

:bravo: mersi mult de tot :prieteni:
Cand esti mort nu stii ca esti mort, e greu doar pt ceilalti, la fel si cand esti prost...

rooney

Biban

Răspunsuri: 139

Membru din: 22. aprilie 2012

Locație: satu mare

  • Scrie un mesaj privat

6

duminică, 14. iulie 2013, 18:44

am si eu modelul asta dar cel de2,7 mt.sunt multumit de ea si am tras de ea cu toate puterile si a facut fata cu brio dar am folosito doar cu mono asa ca nu stiu daca face fata firului textil dar am sa incerc.toate cele bune.

ovidiu

Știucă

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

7

luni, 15. iulie 2013, 07:13

Să ai grijă la Okuma longbow lb 80, dacă pui textil şi strângi frâna la maxim s-ar putea să-ţi rupă piciorul mulinetei. Eu am făcut un test cu mono de 0,5mm şi s-a îndoit din picior, mi-a fost teamă că se rupe, eu n-aş pune textil pe ea.

Nu recomand punerea de textil mai gros de 0,30 mm pe nici o mulinetă cu corp din compozit pe bază de grafit.
Salut şi bucuraţi-vă de natură.