Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

21

marți, 2. iulie 2013, 13:11

Feri multumesc frumos. :prieteni:

Insa sa stii ca pentru mine este ...mai mult decat o semnatura! Cam asa( imi place cel putin sa cred asta... ) sunt! :ciao:

Zamfi, î-mi pare bine de cunoştinţă !
:prieteni:



Si eu ma bucur de cunostiinta! Daca te regasesti in aceste versuri ma bucur chiar de doua ori! :ochi: :noroc:

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

22

marți, 2. iulie 2013, 13:18

[.....]

Ps: observa colegul ca eu nu mi-am ascuns nici macar locul in care pescuiesc ,fatza,sau orice altceva ! Si atunci? :gandesc:


:rizi: ... asta a vrut sa fie una cu ricoseu Zamfi :rizi: ... :noroc:

motivele le-am mai spus si cam toti cei cu care am mai avut de-a face pe privat sau pe care ii cunosc de mai multa vreme chiar daca doar din mediul virtual (din pacate) imi stiu mutra :prieteni: ... si aici te includ si pe tine :noroc:



:rizi: Mai anem ,ca sa citez un antevorbitor ...nu ma refeream in mod special la tine :rizi: Serios vorbind acuma ,nu ma prea ocup de ricosee ,eu merg mai de-a dreptul asa cand e cazul :ochi: Dar daca tot ne legam de orice nimic numai de pescuit nu ...Nu stiu de ce nu punem fiecare membru cate o poza in baza de date sa stim si noi cu cine vorbim,nu? :bucuros2: Cred ca e mai important dacat locatia :limba: Ca eu pot sa scriu Aiud si sa stau in Mures...Pana la urma ,pe celalalt forum drag mie nu mi-a cerut nimeni ...nimic! :apl: Aici insa am zis sa fim mai apropiati ,mai civilizati ,mai asertivi (ce-mi place asta! :rizi: ) si atunci de ce sa nu facem o baza de date completa! Punem si amantele :rizi:
Hai ca eu glumesc si tu o sa o iei in serios ...
O zi buna ! :noroc:

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

23

marți, 2. iulie 2013, 13:24

salut zamfi,
nu faceam referire la tine in mod special si m-am referit la modul general doar ca postarea mea a venit dupa a ta.
vad ca te-ai ofensat foarte tare.........parerea mea este ca mai mediteaza putin si o sa vezi ca am dreptate in ceea ce am afirmat.
:salut:


O sa meditez colegu...Iar daca un om iti cere niste lamuriri nu te grabi sa tragi concluzii privind atitudinea lui. S-ar putea ,totusi , sa gresesti ...
O zi buna.

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

24

marți, 2. iulie 2013, 13:27

Zamfi, ne "cunoastem" deja de ceva timp si de la bun inceput totul a fost o gluma (mesajul cu ricoseul :rizi: ) si la fel am luat si raspunsul tau.

tot este ok.
numai ca asa este "civilizat" nu ??? (informer,anem)
:salut:


adrian.nazarcu ... partea aia cu civilizatia implica ceva mai mult decat afisarea locatiei sau pozei din buletin :rizi: ... dar mai bine vorbim despre pescuit decat despre alte subiecte ce pot isca polemici inutile. da, pentru mine e la liber daca cineva isi scrie sau nu locatia la fel cum e la liber daca cineva vrea sa isi puna mutra pe internet sau alege sa o tina doar pentru cunoscuti ... nu judec pe nimeni si fiecare stie ce alege. eu am motivele mele sa nu o pun si locatia am scris-o doar pentru a evita intrebari ulterioare (locuri de pescuit de ex.)

mai bine mergem la pescuit ca maine-poimaine vine toamna si anul asta inca nu am vazut atacurile furibunde ale somnilor la suprafata apei, sau ce am vazut a fost pur si simplu incomparabil cu ceea ce am vazut anul trecut sau acum doi ani. apa a inceput sa se duca putin in jos, s-a incalzit bine si incet incet poate incep si mustaciosii sa se arata pentru o poza.
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

25

marți, 2. iulie 2013, 14:01

Deci anem (era sa-ti zic pe nume si sa te deconspir :rizi: ) ma bucur ca gandesti asa! Singurul motiv pentru care stau pe forumuri este dorinta de a schimba cateva vorbe cu colegi de "suferinta" .Plus aceea de a invata lucruri care nu le stiu! Si sunt multe...Aici ,ca si pe alte forumuri ,am cativa oameni pe care-i cunosc personal (oare de ce nu-i mai vad pe unii ?Or fi la peste!),pe unii doar virtual dar ii stimez si tot asa . Niciodata nu m-am lovit de probleme de "intimitate" in discutii deoarece, pana la urma, aici sunt doar discutii! Contactele "fizice" se organizeaza in alta parte ,unde se vizualizeaza filmul "Operatiunea Monstru" s.a.m.d. :rizi: :rizi: :rizi:

Hai ! La pesti cu voi! :prieteni:

26

marți, 2. iulie 2013, 18:34

........ Punem si amantele :rizi:


pritene,
incepe tu primul.
(nu de alta, dar sa ne orientam si noi :bucuros: )

ce ma distreaza, discutiile si polemicile astea,
se vede ca duceti lipsa
cum de ce?!!
de amante si de pescuit :pauza: