Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

johnnie

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »johnnie«

Răspunsuri: 30

Membru din: 4. februarie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: stresanta

  • Scrie un mesaj privat

1

miercuri, 26. iunie 2013, 16:07

la pescuit cu cel mai bun prieten

Vreau sa stiu daca merge cineva la pescuit cu cainele si cum se comporta acesta. De fapt, pe Zoran as vrea sa-l intreb cum se comporta labradorul negru (l-am vazut intr-un videoclip) in barca, la pescuit.
Am o femela labrador, o iau cu mine aproape peste tot in natura, mai ales la apa. Am incercat o singura data sa pescuiesc cu ea in barca, insa era tensionata ca un arc de fiecare data cand lansam. Nu vreau sa-mi imaginez cum se va comporta cand va vedea un mustacios scoatand capul din apa...
Mai merge cineva cu cainele la pescuit? Cum va descurcati?
Daca iti ajung banii, inseamana ca nu ai suficienta imaginatie

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

2

miercuri, 26. iunie 2013, 19:24

Salut Johnnie,
labradorul este al lui Thomas si, extrem de nesuferit :rizi: Sta in barca si plinge la apa, se bucura si latra la plutele din apa, bea apa din rau si pisa in barca tot la 10 minute.

Al meu, un Jack Russel dragalas, fuge prin toata barca si latra la vapoare, la lumea de pe mal, la rate si lebede. Si nu suporta valurile care le face barca in mers, le latra ca un descreierat, incearca sa le muste fioros, si odata a si sarit la ele. Nu am observat si a facut vreo 2 minute sky nautic cu lesa la gat. Era martie. L-am scos din apa jumate lesinat, l-am sters si am plecat spre casa, ca era un frig!!! Si ce crezi, a inceput iar sa latre si sa muste din valuri. Stres, domnule, stres...

Cind am fost cu cortu peste noapte, nu m-a lasat sa inchid ochii nici o clipa! Din 5 in 5 minute latra si iesea afara sa vada de ce se misaca crengile, frunzele sau apa... :doarecapu:
Stres pur. :zambet:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com