Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

21

marți, 29. noiembrie 2016, 08:48

Mai merge cineva dintre voi cu cloncul in barca? Mai incercati sa vedeti daca reactioneaza? :gandesc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Frodo

Biban

Răspunsuri: 70

Membru din: 24. septembrie 2015

Locație: Resita

  • Scrie un mesaj privat

22

marți, 29. noiembrie 2016, 17:41

Eu unul am intrat in greva..de.. :craciun: ....pana nu ... :poza: ...dau jos izmenele nu mai incerc.... :clonk .... :prieteni:
:salut: :prieteni: :pescuit: :pescuit: :pescuit:

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

23

marți, 29. noiembrie 2016, 21:55

Nu am mai iesit dupa somn pentru ca s-a rupt peridocul (nu de tot) si nu ies cu barca mea. Am comandat altul, dar oricum s-a facut frig, noaptea ingheata tot, asa ca bag barcazul la iernat, fac revizia, il pun pe peridocul nou, si vom vedea la primavara. Pana atunci ori ies cu barca clubului de rapitoristi (mai mult la salau si biban) ori cu barca plianta pe lacul unde ma duc la stiuca.

momaul

Șalău

Răspunsuri: 332

Membru din: 29. decembrie 2013

Locație: buzau

Profesia: elecronist

  • Scrie un mesaj privat

24

marți, 29. noiembrie 2016, 22:01

Salut.Ultima data am incercat acum 3 saptamani,s-au ridicat foarte multi dar doar au verificat foarte amanuntit momelile .Am avut unul care s-a tinut dupa noi mai bine de 5 minute,a verificar toate lansetele de mai multe ori dar nici macar un ciup.Eu am bagat barca la iernat.

Răspunsuri: 271

Membru din: 7. ianuarie 2014

Locație: Galati

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

25

joi, 8. decembrie 2016, 20:55

Mai merge cineva dintre voi cu cloncul in barca? Mai incercati sa vedeti daca reactioneaza? :gandesc:

am batut eu Duminica de cateva ori. Am vazut vreo 2 ridicandu-se vreun metru din acelasi loc :zambet: Port in masina cloncul unui prieten ca sa i-l returnez si l-am luat cu mine!

kamasan

Sunt nou și mă prezint!

Răspunsuri: 3

Membru din: 4. august 2017

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

26

duminică, 6. august 2017, 20:24

De vreo doua saptamani tot cochetam cu pescuitul la clonc. Fiind pescar de feeder, nu am avut ocazia sa ma intilnesc cu mustaciosi mai mari de 1kg. Pescuiesc pe mures, in zona aradului. In urma ridicariiadultilor de rusalii, am iesit la pescuit simplu cu montura clasica la grund. Ca si in anii trecuti, am avut parte de mrene si citeva bucati de cega, dar si de doua trasaturi foarte violente, soldate cu pierderea pestilor in drill, deoarece echipamentul nu era pt ceea ce ma pindea de la 4m adincime. Trecind peste toate astea, am hotarat sa incerc un echipament pe masura. Fara sa vreau sa investesc...deocamdata prea mult, iau un echipament mai ieftin dar care sigur ar face fata provocarii. Citesc zilnic una alta pe acest forum, iar azi de dimineata merg sa testez ceea ce am citit pe aici...si ce credeam eu ca mai stiu. Pe sonar aveam o apa de 3.8-4m...in conditiile in care muresul e extrem de scazut. Pregatesc batul, il armez cu 3 lipitori si incep sa lovesc apa. Dupa vreo juma de ora, vad doi pesti care se ridica...iar batul mai mai ca da sa plece din barca. Intep vehement...si incep drilul cu primul meu mustacios. Il aduc la barca...am prins primul meu somn la metru. Cintarul se opreste la 6.41kg. Mai incerc vreo juma de ora, dar caldura extrema ma alunga spre casa. Se pare ca am fost virusat...si abia astept zilele urmatoare, sa vin de la servici si sa ies pe apa....poate reusesc si ceva mai mare. Toate bune si fire intinse tuturor