Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Laurul

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »Laurul«

Răspunsuri: 4

Membru din: 17. iunie 2013

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

1

vineri, 21. iunie 2013, 14:15

Intrebare Okuma PL865

Galetul permite folosirea textilelor la mulineta din titlu?

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

2

vineri, 21. iunie 2013, 14:46

Sigur că merge......e ok. :pescuit:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

Feri

Șalău

Răspunsuri: 348

Membru din: 4. martie 2013

Locație: Cluj-Napoca

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

3

vineri, 21. iunie 2013, 15:27

Eu printre altele am un Okuma Epix LB65, super multumit de ea. Despre Powerlinere am numai informatii si feedback-uri de bine. E o mulineta super ok raport calitate\pret, merge FB si cu multifilament (textil). :zambet:

Laurul

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »Laurul«

Răspunsuri: 4

Membru din: 17. iunie 2013

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

4

vineri, 21. iunie 2013, 20:06

Multumesc.
Se preteaza pescuitului la somn acest model?

mark

Biban

Răspunsuri: 140

Membru din: 13. mai 2012

Locație: Lugoj

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

5

sâmbătă, 22. iunie 2013, 20:12

O folosesc pe o lanseta si zic ca este ok avand un foarte bun raport pret/calitate dar prefer totusi Penn-ul pentru ca iti da mai multa incredere.

tatuc

Șalău

Răspunsuri: 430

Membru din: 27. mai 2012

Locație: TULCEA

  • Scrie un mesaj privat

6

marți, 25. iunie 2013, 10:15

Am una de vreo 2 ani si o folosesc la crap, a functionat impecabil. Nu vad niciun motiv sa nu functioneze la somn, e solida te poti baza pe ea.
:pescuit:

Pescarii stiu cat de periculoasa este marea si cat de infioratoare e furtuna , dar ei nu au considerat vreodata aceste lucruri ca fiind indeajuns pentru a-i face sa ramana la tarm."
Vincent Van Gogh

mustatza

Șalău

Răspunsuri: 198

Membru din: 12. martie 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

7

marți, 25. iunie 2013, 12:46

Eu am 4 PL860 si le tavalesc de cca 5 ani la Dunare. Diferenta intre 860 si 865 este la capacitatea tamburului care este mai mare la 865,in rest numai de bine despre PL-uri. La plus poti nota robustetea,fiabilitatea,frana lucreaza f bine,sunt emertice si au un raport pretz/calitate excelent.
Galetul la PL-uri are doi rulmenti si lucreaza f bine si cu fir textil

Singurul minus este dat de asezarea firului pe tambur care este deficitara si anume nu aseaza uniform firul pe tambur.Pt pescuitul pe rauri unde nu este necesara plantarea monturii la peste 100/150m,acest lucru nu este deranjant.
FIRE CRETE SI FUM DIN FRANE !!!!! :bravo:

8

joi, 27. iunie 2013, 07:01

am pescuit si eu un set de PL 65 vreo doi ani la crap, au scos si de 20 de kg pe Dunare fara probleme
firul este asezat uniform, problema e ca spirele sunt asezata la o distanta destul de mare una de cealalta, adica sistemul de oscilatie nu e tocmai cel mai bun
fiabile, n-am ce zice. dar, in speranta ca vei fi lovit vreodata de un exemplar adevarat, mai bine ia ceva cu adevarat de incredere.
daca vrei ceva low cost care sa faca mai bine fata la somn, ia tot okuma, dar longbow, modelele de la 65 in sus