Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

1

joi, 13. iunie 2013, 14:10

Despre Dunare si altele...

Imagini senzationale din natura Ungariei de pe si pe langa Dunare, printre altele somnii iarna sub gheata, somnii si avatii la imperecheat, larvele de rusalii in transformarea lor in muste si desfatzul asupra lor...

Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Feri

Șalău

Răspunsuri: 348

Membru din: 4. martie 2013

Locație: Cluj-Napoca

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

2

joi, 13. iunie 2013, 15:46

Super imagini, super filmare dar mai presus decat technica ce tine de partea umana super Natura, eu n-am nevoie de cunostinte de lb. germana sau de traducere. Cred ca am vizionat sute de asemenea filmari, dar de fiecare data, la fiecare vizionare sunt fascinat, raman vrajit de Natura, de frumusetile ei, de puterea ei de viata, de regenerare, de ciclurile ei. Revenind la un subiect anterior foarte interesant: cum as putea sa vand un hobby care se petrece intr-un asemenea cadru fascinant ? NU, Niciodata, pentru nimica-n lumea asta.
Acum in atentia voastra, a tuturor prietenilor, colegi pescari de pe forum si nu numai va propun sa incercam sa pastram natura si splendorile ei asa cum sunt ele, sa incercam sa nu distrugem tot in jurul nostru pe unde pasim ca sa avem si noi cu ce ne mandri atat in interiorul cat si peste hotarele acestei tari. Pentru ca avem o tara cu mare, cu munti, cu Delta Dunarii, si alte minuni, oameni sa fie...

kingsize06

Sunt nou și mă prezint!

Răspunsuri: 3

Membru din: 13. iunie 2013

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

3

vineri, 14. iunie 2013, 13:37

Intradevar superbe imagini.
De acord cu Feri.Una dintre preocuparile noastre majore trebuie sa se indrepte catre prezervarea frumusetilor naturii de care din fericire nu ducem lipsa.
Iar pentru asta, nu trebuie sa ne limitam doar la a discuta despre aceste lucruri ci si a organiza actiuni concrete.
Stiu ca este dificil, stiu ca pentru asta este nevoie atat de resurse materiale cat si de timp, dar solutii exista.
Si mai stiu sigur ca fara a gasi si aplica aceste solutii, intr-un rastimp foarte scurt, nu vom avea decat pescuit virtual pe computer.
Fir intins tuturor

Răspunsuri: 45

Membru din: 20. aprilie 2013

Locație: Varsi(PR) Italia, Piatra Neamt-Romania

Profesia: lucrez cu niste oameni minunati

  • Scrie un mesaj privat

4

vineri, 14. iunie 2013, 20:34

Ungarn - Wildnis zwischen Donau und Theiss - YouTube
Da e foarte frumos documentarul. Bravo lor ca stiu sa-si promoveze locurile. Pacat ca noi avem locuri cu adevarat mirifice dar nu am vazut ceva asemanator (ca material filmat ma refer).
"Natura ne aseamana iar educatia ne deosebeste"

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

5

vineri, 26. iulie 2013, 18:03

Curiozitati din ocean - YouTube daca tot e canicula in Banat :ochi: macar privim stind la o :noroc: rece :bravo:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

6

duminică, 28. iulie 2013, 14:06

Curiozitati Invizibil - YouTube ma gaseste ?nu ma gaseste? :gandesc:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA