Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Răspunsuri: 30

Membru din: 7. ianuarie 2014

Locație: madrid

  • Scrie un mesaj privat

21

duminică, 19. ianuarie 2014, 14:54

Salut Binco chiar daca intrebarea nu i mi este adresata te informez ca pescuitul noapte si montarea cortului pe marginea raului este interzisa in comunitatea de Aragon.DAR sunt locuri mai ferite unde nu prea trece guardia(nu vreau sa credeti ca instig la faradelegi :drac: )Mare grija cu cotele Ebrolui in luna martie, au fost ani cind la inceputul acestei luni practic nu s-a putut pescui in zona Caspelui.Daca vrei mai multe informatii nu ezita sa ma intrebi.
Fire intinse!

binco

Oblete

Răspunsuri: 27

Membru din: 20. aprilie 2013

Locație: düren

Profesia: electricean

  • Scrie un mesaj privat

22

duminică, 19. ianuarie 2014, 18:00

Cris iti multumesc pentru informati ,am inteles ca sint tot felul de campinguri pe tot cursul riului unde am putea sa ne punem corturile sau sa inchiriem o camera

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

23

luni, 20. ianuarie 2014, 06:38

Salut Binco chiar daca intrebarea nu i mi este adresata...

Cristi! :bravo: merci mult, oricum nu puteam raspunde la intrebare, nu cunosc legile in acea zona.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 30

Membru din: 7. ianuarie 2014

Locație: madrid

  • Scrie un mesaj privat

24

luni, 20. ianuarie 2014, 21:04

Salut Binco stiu un camping aproape de Ebro si aproape de Caspe,nu am fost niciodata in acest camping dar pare bun uitate aici Lake Caspe Camping - Bienvenido a Lake Caspe - Un lugar ideal y un ambiente tranquilo para disfrutar en familia (am citit regulamentul acestui fórum si nu cred ca o sa interpretati ca fac reclama acestui camping prin faptul ca am pus adresa lui,doresc duar sa ajut 3 pescari care vin de departe la Ebro). Daca te uiti pe google maps pe urmatoarea iesire (de dupa camping) in directia Fraga/Lleida (pe partea stanga binenteles) ajungi direct la Ebro.De la camping la rau faci 5 min maxim cu masina.E o zona cu livezi de ciresi ,paraguaias si piersici , se pescuieste bine la crap iar la somn ai ceva sanse (dar nu e preferat... de mine cel putin ) Daca vrei sa prinzi crap ti-l recomand :pescuit:
Daca va hotarati sa mergeti in acest loc nu ezita sa ma intrebi mai multe detalii.
Sanatate si fire intinse!
PS. De la campig i-ti poti scuate licenta de pescuit (cel putin asa spune pe site-ul lor)si au un fel de vilisoare si locuri ptr amplasat cort.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

25

marți, 21. ianuarie 2014, 06:50

Off topic cu scuzele de rigoare:

...am citit regulamentul acestui fórum si nu cred ca o sa interpretati ca fac reclama acestui camping prin faptul ca am pus adresa lui,doresc duar sa ajut 3 pescari care vin de departe la Ebro...

Nu Cristi, exista chiar posibilitatea ca cineva sa faca reclama gratuita pe forum, nu aceasta e problema care o putem avea, ci asta:


6.3. Este descurajata postarea in topicurile acestui forum a link-urilor cu caracter comercial respectiv catre marfuri comercializate in magazine virtuale altele decat cele cu care exista acorduri de colaborare si ale caror bannere apar in partea superioara a paginii pricipale a forumului.
Dorim acest lucru pentru a evita implicarea acestui forum si a echipei in orice fel de tranzactii comerciale cu parteneri despre a caror seriozitate si profesionalism nu avem informatii clare.


Ca exemplu: cineva cauta pe un forum German ceva carlige speciale pt somn. Pretul in Germania era 3 euro carligul. Asa ca, i-am recomandat un shop din Japonia de unde am luat eu, la jumatate de pret cu tot cu transport si vama. In fine, dupa 4 saptamani mi-a scris ca nu i-au ajuns, daca pot lua legatura eu cu shopul. (cu toate ca nu aveam absolut nimica cu acel shop!). Si ca s-o fac scurta: dupa 3 luni, dupa zeci de mailuri, dupa ce a venit din concediul unde voia sa foloseasca carligele, a ajuns si coletul din Japonia. Surpriza: erau alte carlige decit cele comandate! In descriere statea ca nu mai erau pe stoc, dar se puteau comanda imediat, si cind vin - vin. Cind revin in stoc nu statea scris. Asa ca, samuraiu' fiind satul de mailurile lui neamtzu, i-a trimis altceva, ce a avut el pe stoc.
Sti cine a fost facut vinovat? Eu! Si m-a rugat neamtzu sa nu mai fac niciodata recomandari pe forumul german...

Deasemenea este chiar dorit sa punem link-uri direct catre producator, cu poze si descrieri, dar fara a mentiona zeci de shopuri din toata lumea. Pe privat le poti cere si atunci ramane in totalitate in responsabilitatea ta daca comanzi sau nu de acolo. :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

binco

Oblete

Răspunsuri: 27

Membru din: 20. aprilie 2013

Locație: düren

Profesia: electricean

  • Scrie un mesaj privat

26

marți, 21. ianuarie 2014, 18:33

multumesc Cristi arata chiar foarte bine sa vb cu tovarasi mei sa vad ce spun si ei OK.

binco

Oblete

Răspunsuri: 27

Membru din: 20. aprilie 2013

Locație: düren

Profesia: electricean

  • Scrie un mesaj privat

27

duminică, 2. martie 2014, 17:55

ce parere aveti de lawrance Elite 5x am hotarit sa cumpar unul :nunteleg: nu am lucrat inca cu asa ceva acuma am decis sa merg in spania (AM NEVOIE NEAPARAT DACA PESCUIESC DE PE MAL)sau sa duc montura la intimplare :gandesc:

nelutu25

Șalău

Răspunsuri: 256

Membru din: 11. august 2012

Locație: Tg. Mures

  • Scrie un mesaj privat

28

duminică, 2. martie 2014, 18:43

Elite 5x? Sau elite 5x HDI? La aproximativ aceeasi bani iei HDI. Doar pentru plantat vrei sa-l folosesti?

binco

Oblete

Răspunsuri: 27

Membru din: 20. aprilie 2013

Locație: düren

Profesia: electricean

  • Scrie un mesaj privat

29

duminică, 2. martie 2014, 19:09

plantat sa vad adincimea structura de pe fundul apei

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

30

duminică, 2. martie 2014, 19:20

plantat sa vad adincimea structura de pe fundul apei
.....si la ce disatnta de mal...... pescuiesti ??? :nunteleg:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

31

duminică, 2. martie 2014, 19:23

...acuma am decis sa merg in spania...


Super, cind mergi si unde? :gandesc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

binco

Oblete

Răspunsuri: 27

Membru din: 20. aprilie 2013

Locație: düren

Profesia: electricean

  • Scrie un mesaj privat

32

duminică, 2. martie 2014, 19:32

in zona Caspe la somn si la crap sa vedem ce merge

binco

Oblete

Răspunsuri: 27

Membru din: 20. aprilie 2013

Locație: düren

Profesia: electricean

  • Scrie un mesaj privat

33

duminică, 2. martie 2014, 19:34

plantat sa vad adincimea structura de pe fundul apei
.....si la ce disatnta de mal...... pescuiesti ??? :nunteleg:

merg :nunteleg: pt prima data sa vad ce si cum merge

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

34

duminică, 2. martie 2014, 19:39

in zona Caspe la somn si la crap sa vedem ce merge

Si asta cind? :bravo:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

binco

Oblete

Răspunsuri: 27

Membru din: 20. aprilie 2013

Locație: düren

Profesia: electricean

  • Scrie un mesaj privat

35

duminică, 2. martie 2014, 19:47

ultima saptamina din Luna martie

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

36

duminică, 2. martie 2014, 19:49

Citat de la »danmiclau56«
Citat de la »binco«
plantat sa vad adincimea structura de pe fundul apei
.....si la ce disatnta de mal...... pescuiesti ???

merg pt prima data sa vad ce si cum merge
..... :idee: o solutie destul de scumpa !!! :nunteleg: dar care te va ajuta sa vezi totul sub apa !!!! :bucuros: si sa duci si montuta :bravo: .
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

binco

Oblete

Răspunsuri: 27

Membru din: 20. aprilie 2013

Locație: düren

Profesia: electricean

  • Scrie un mesaj privat

37

sâmbătă, 15. martie 2014, 19:37

stie cineva ce reguli sint pt barca pe Ebro in zona Caspe ,am o barca gonflabila cu Motor de 8 cai

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

38

sâmbătă, 15. martie 2014, 20:52

Trebuie sa fie inmatriculata acolo. Altfel ramai fara. Nu o lua. Trebuie sa inchiriezi pe loc.

binco

Oblete

Răspunsuri: 27

Membru din: 20. aprilie 2013

Locație: düren

Profesia: electricean

  • Scrie un mesaj privat

39

marți, 18. martie 2014, 18:55

multumesc pentru informatie Tudor. simbata dimineata ora 5" plecarea directia spania :bucuros2:

Răspunsuri: 244

Membru din: 26. decembrie 2013

Locație: Karlsruhe / Germania

Profesia: Techniker

  • Scrie un mesaj privat

40

joi, 10. aprilie 2014, 15:16

Servus

multumesc pentru informatie Tudor. simbata dimineata ora 5" plecarea directia spania :bucuros2:

Mai stai ? Gruß aus Karlsruhe