Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

21

sâmbătă, 22. februarie 2014, 21:07

kingofbeasts, junior9007,
:bravo:

Toti avem dreptul sa ne expunem punctul de vedere, si asta gasesc f ok! Ne caracterizeaza. Ceea ce nu inseamna ca trebuie neaparat si aplicat, acest punct de vedere...
Ca info, cunosc multi forumisti care nu au raspuns sau nu au deschis subiecte, dar m-au bombardat cu MP. Recunosc si o oarecare retinere, dintr-un motiv sau altul, care probabil a ramas ori mostenit de pe vremea lui NC, sau au facut cunostiinta cu situatii neplacute pe alte forumuri.

Si, sa nu uitam ca pescari sunt multi! De crap, (%?) o droaie, de stiuca (%?) o multime, de salau (%?) pfuuu, albitura feeder si plutarit, cu duiumu'... (%?)... dar de somn? Cine sta la pescuit 7 zile-ntruna pe apa pt 1 captura de +2m??? Putini... Cine merge special la spinning de somn sa ia pe luna 2 bucati, dupa mii de lansari? Putini... Cine are necesarul minim sa investeasca in accesorii de cloncanit? Putini... si de aceea, multi care se inscriu si citesc, renunta inca inainte de a se apuca de un pescuit la somn serios. :pescuit:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 616

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: sibiu

  • Scrie un mesaj privat

22

sâmbătă, 22. februarie 2014, 22:21

Chiar nu inteleg cine va da dreptul sa va exprimati astfel.


Dreptul de exprimare ti-l da muma natura in momentul in care te-a inzestrat cu gura . Ce nu ti-a dat muma natura mai poa' sa-ti dea cartea dupa ce-ai invatat literele si modul in care se insiruiesc ele :ochi:

N-as vrea sa cred ca apari ca junior9007 in buletin (caz in care chiar as fi curios care din ele e numele de familie ) asa ca lasa balta partea cu lupu moralist :bravo: cat despre perechile de oo pe care le are fiecare sa zicem doar ca-s sub centura si deci nu la vedere (aerul capitalist vazut de capitalisti ca uragan pe la munte si pe la mare poate fi doar o briza :noroc: )
daca au ceva de comentat si se simt atacati personal cei cu ZERO postari n-au decat sa iasa la expplicatii , avocatii trebuie sa prezinte mandat de imputernicire sa vedem in numele cui si in limita caror competente posteaza. :drac2:
Daca esti sef pe mosia ta poti impune oricui orice regula , si daca cineva vrea doar sa citeasca are la indemana biblioteca sau "google" . Forumul, prin natura lui de "adunare " se bazeaza pe discutii ca nu-i adunarea calugaritelor purtatoare de Biblie in care fiecare citeste psalmul care-i place. Discutia inseamna dialog, adica schimb de replici (cam cum fac eu cu tine acum).
Vorba lui Zoran, unii au retineri dar, ma intreb, cand merg la femei asteapta sa vina ele cu piersica pe tava si sa spuna unde trebuie dat puful la o parte , unde tasneste daca e prea coapta si unde dai de simbure? Sa ne fie cu pardon vorbim de pescuit aici deci jena si pudoarea nu-si au locul.
ps. treaba aia cu daca -i ordin cu placere merge doar la armata sau in vremuri dictatoriale (aici nu se aplica niciuna din variante) nu da nimeni ordine ci, dimpotriva, toti suntem colegi pescari care impartasim din experienta proprie sau presupunerile personale. :prieteni:

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

23

sâmbătă, 22. februarie 2014, 22:42

Au fost mai multe propuneri, in timp, despre atitudinea ce ar trebui luata (sau nu :) ) fata de userii inscrisi care nu posteaza nimic un interval lung de timp.
Adevaru-i ca orice atitudine ai lua, au sa fie critici vehemente dintr-o parte sau din alta... asa ca am mers pe cea mai neutra varianta, am lasat apa sa curga... :).
Parerea mea personala ar fi sa dezactivam doar conturile pe care nu s-a logat nimeni un timp foarte indelungat... dar asta numai pt. faptul ca sunt intr-adevar inutile in acest caz.
Banuiesc ca un user care nu scrie nimic se "ascunde" la fel ca un user care-i in majoritatea timpului prezent dar "invizibil"... iata o optiune la care eu as renunta, mi se pare ca "ori esti, ori nu esti"... no offence! :rizi: :noroc:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

24

duminică, 23. februarie 2014, 01:50

Din punctu meu de vedere forumul este in regula.(cu 2 mici exceptii)
Regulamentul foarte bun spre deosebire de alte forumuri.
Este singurul forum unde postarile mele nu predomina, in numar mare, la rubrica vanzari/cumparari!(oare de ce?.......... :bravo: )
Calitate si cantitate.....,calitatea informatiei si felul in care este elaborata e foarte :bravo: !
De cand am cont ,am incercat,pe cat posibil sa ascund existenta acestui forum(motive gasiti in postarile mele),cu 2 excepti,prieteni de incredere,din discutiile avut cu ei despre forum ,respectivi erau foarte incantati de calitatea informatilor,dar aveau o retinere la ,a obtine mai multa informatie prin mesaje,postari,intrebari etc pe forum.
iam intrebat care e motivul ptr. care refuza sa posteze si mi s-a raspuns asa "Pai las ca le scrii tu acol,ce sa ii mai scriu si eu,
formuleaza tu ceva fain"etc.. :pauza:
Trebuie gasita o solutie ,trebuie selectati "utilizatori trantori"' ,care doar culeg informatie ,de cei ce seamana informatie.
O alta chestie ce as schimba in regulament ar fi informatiile despre identitatea utilizatorilor.Mi se pare normal ca online sa ai ce nickname doresti,dar cu o conditie,la semnatura/info profil sa fie trecut numele adevarat al utilizatorului!(si asa vom scapa de tzepari la rubrica vanzari/cumparari, etc...)

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Trif Florin« (23. februarie 2014, 02:06)


informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

25

duminică, 23. februarie 2014, 08:26

Trebuie gasita o solutie ,trebuie selectati "utilizatori trantori"' ,care doar culeg informatie ,de cei ce seamana informatie

Florine, asta este, spus cu alte cuvinte, ceea ce s-a spus cu doar cateva postari mai devreme iar reactia nu s-a lasat asteptata... si iti garantez ca n-ar fi singura daca s-ar lua o astfel de decizie :).
Din pacate nu stim ce masuri s-ar putea lua in aceasta directie care sa nu starneasca un "razboi civil"... toata lumea are dreptate daca vrei sa te pui in locul lor... :rizi: .

O alta chestie ce as schimba in regulament ar fi informatiile despre identitatea utilizatorilor.Mi se pare normal ca online sa ai ce nickname doresti,dar cu o conditie,la semnatura/info profil sa fie trecut numele adevarat al utilizatorului!(si asa vom scapa de tzepari la rubrica vanzari/cumparari, etc...)

Asta nu cred ca se poate face, nu poti obliga pe cineva sa dea date reale daca nu doreste... asta de fapt este unul dintre principalele scopuri ale unui ID, nick sau cum i-o zice.
Dealtfel chiar daca, sa presupunem, ai introduce asta in regulament, ce te face sa crezi ca daca cineva este rau intentionat n-ar putea sa dea o identitate falsa? :zambet:
Sa ne apucam sa verificam aceste date deja ar depasi cu mult scopul forumului.
INSA avem o rubrica obligatorie de prezentari unde fiecare poate sa dea ce date doreste... si multi si-au spus numele, localitatea de domiciliu etc.
Cat priveste "țepele", intotdeauna e bine sa incerci sa vezi cine-i in spatele unui ID inainte de a da bani... asta daca ai cum. Daca nu ai si-i vorba de "sume", parerea mea este ca sunt locuri mai sigure pt. cumparaturi decat un forum, oricare ar fi el. :ochi:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Răspunsuri: 147

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

26

duminică, 23. februarie 2014, 16:17

In plus am avut un profesor in facultate

Tocmai aici e problema,ca mai sunt(em) din cei ce n-am avut profesori in plus.Si nici la facultate.Libertatea de exprimare nu inseamna neaparat sa instigi ,sa fi radicalist.Nu este nimeni in masura sa clasifice membrii forumului in afara de proprietarul acestuia.Restul sunt atacuri de cea mai joasa speta pe care nu vreau sa le mai comentez.V-ati gandit vreodata ca un simplu vizitator al forumului,cititor,nepostator,poate aduce beneficii forumului fie si numai citandu-l in discutiile cu prieteni pescari?Sunt foarte multe de discutat,dar un lucru e cert:capra doar de Anul Nou.
PS N-oi fi eu junior da" nici tu nu esti king.
...cogito ergo sum.

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

27

duminică, 23. februarie 2014, 16:54

In plus am avut un profesor in facultate

Tocmai aici e problema,ca mai sunt(em) din cei ce n-am avut profesori in plus.Si nici la facultate.Libertatea de exprimare nu inseamna neaparat sa instigi ,sa fi radicalist.Nu este nimeni in masura sa clasifice membrii forumului in afara de proprietarul acestuia.Restul sunt atacuri de cea mai joasa speta pe care nu vreau sa le mai comentez.V-ati gandit vreodata ca un simplu vizitator al forumului,cititor,nepostator,poate aduce beneficii forumului fie si numai citandu-l in discutiile cu prieteni pescari?Sunt foarte multe de discutat,dar un lucru e cert:capra doar de Anul Nou.
PS N-oi fi eu junior da" nici tu nu esti king.


Dorin, asa cum am tot scris eu pentru tine, la fel voi proceda si in continuare. Tu cu citititul pe forum, eu cu "scolarizarea" si exemplificarea si explicatiile de rigoare (sti la ce ma refer) :rizi: Trecand la chestii mai serioase, mi se pare firec, ca un diletant, incepator, novice, sa se multumeasca la a citi decat sa scrie cine stie ce aiureli si alti incepatori sa puna "botu'". Mai bine sa citeasca si sa intrebe (indiferent de naivitatea intebarii) decat sa o dea in balarii si sa-i induca in "oroare" pe cei mai putin sau chiar deloc experimentati. :ochi:

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

28

duminică, 23. februarie 2014, 17:20

Inca e iarna si colac peste pupaza ne asteapta doua luni pline de prohibitie.. :gandesc: asa ca ,'arenele' vor fi pline...
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

29

duminică, 23. februarie 2014, 17:59

Inca e iarna si colac peste pupaza ne asteapta doua luni pline de prohibitie.. asa ca ,'arenele' vor fi pline...

Te referi la "spectatori" sau la "gladiatori"? :rizi:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

30

duminică, 23. februarie 2014, 20:21

Si una si alta...amu' depinde ,daca stai mai in fata poti sa pici in arena.. :rizi:
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

Răspunsuri: 616

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: sibiu

  • Scrie un mesaj privat

31

luni, 24. februarie 2014, 06:13

Tocmai aici e problema,ca mai sunt(em) din cei ce n-am avut profesori in plus.Si nici la facultate.



Pai si de ce nu spui asa din capu' locului? Uite, o sa fac un efort sa iti explic mai pe intelesul tau (ca vad ca pe astea cu caprele le sti) :
Viata unei oi se invarte in jurul a 4 mari coordonate : cainii o alearga , berbecul i-o trage , lupul o mananca iar ciobanul o mulge. O oaie ratacita care trage cu ochiul la traiu' bun din turma isi asuma riscul sa fie alergata de caini, f u t u t a de berbeci si mulsa de cioban daca vrea sa n-o pape lupu si sa aiba acces la pasunile bogate pe care paste turma. Adica mai pe inteles trebuie sa dea si ea ceva la schimb pentru ceea ce primeste.
La fel e si cu "oile ratacite" care vor numai sa citeasca si sa culeaga informatii dar nu se obosesc nici macar sa dea un "Buna ziua"(despre care salut nu mai trebuie spus ca se invata in cei 7 ani de acasa unde ti se spune clar "atunci cand intri in casa omului dai buna ziua c-asa-i frumos"). N-au ce cauta in turma.
Acum Intelegi? Ca mai simplu de asa nu prea vad cum ti-as putea explica :nunteleg:

Nu poti impune cuiva conditia de aposta daca vrea sa citeasca .Daca cei ce se ocupa cu regulamentul acestui forum considera oportuna modificarea lui in sensul mai sus amintit,atunci,daca-i ordin cu placere.



Vezi ca incepi sa te contrazici singur si nu se mai intelege . :ochi: Poti impune ceva prin regulament sau nu poti impune si daca ii impui sa posteze, trebuie sa o faca sau ba? :gandesc:



PS Spunea cineva de calitate si cantitate.Nu stiu ca cantitate cite postari am da ca calitate cred casint bune ca cind ma apuc de scris caut sa citesc mai mult ca sa nu gresesc.
Cel putin "ca calitate " m-am lamurit :zambet:

V-ati gandit vreodata ca un simplu vizitator al forumului,cititor,nepostator,poate aduce beneficii forumului fie si numai citandu-l in discutiile cu prieteni pescari?
Sunt foarte multe de discutat




Sunt numai ochi si urechi. Poate mai renunt si eu la radicalism si instigare daca ma lumineaza si pe mine cineva cu privire la multitudinea de beneficii pe care le poate aduce forumului cititorii nepostatori cu zero mesaje :gandesc:
Nu de alta dar eu pot sa-ti dau exemplu de cel putin un forum care a murit si ulterior a fost si sters dupa ce un nucleu de 5-6 oameni care mai scriam pe acolo cu subiect si predicat am incetat sa mai scriem . Pot sa-ti dau ca exemplu si un al doilea forum unde , de asemenea, dupa ce o mana de oameni care mai scriam cu sambure am renuntat sa o facem , totul a decazut rapid forumul acela aflandu-se acum intr-o lunga agonie fiind tinut in viata doar de cate o postare ocazionala la rubrica vanzari a acelorasi 2-3 useri. Cu permisiunea lui Zoran va pot pune un link sa vedeti ce inseamna un forum aproape mort in care de cativa ani buni nu mai vorbeste mai nimeni.

Ca sa n-o mai lungesc prea mult mai spun doar atat : un forum e tinut in viata de noutati iar noutatile vin doar daca cineva le si scrie :bravo: De cele mai multe ori chestiunile de valoare provin din dezbateri pe fondul unor pareri pro si contra pentru ca daca toti am merge pe principiul sefu' vorbeste si noi tre sa ascultam ca suntem mici si prosti s-ar trezi sefu ' ca , vorbind singur , la un moment dat n-ar mai avea ce spune s-ar trebui sa se apuce de inventat :bucuros: Nu de alta dar, vorba unui coleg "lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA"

@danmiclau56: toata stima pentru sematura ta :noroc:

Răspunsuri: 147

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

32

luni, 24. februarie 2014, 07:47

cainii o alearga , berbecul i-o trage , lupul o mananca iar ciobanul o mulge

Ce bine ca suntem cu to(n)tii diferiti...Mi-am dat seama ca in insiruirea de personaje de mai sus se regaseste un singur biped cu care personal nu vreau sa ma identific.Cat priveste scoala...asta e ""unii e mai scoliti ca altii"",dar cei 7 ani de-acasa trebuiesc dovediti nu numai evocati.

Vezi ca incepi sa te contrazici singur si nu se mai intelege . :ochi: Poti impune ceva prin regulament sau nu poti impune si daca ii impui sa posteze, trebuie sa o faca sau ba? :gandesc:
Daca o sa citesti cu atentie pasajul din care m-ai citat poate o sa-ntelegi.Eu nu m-am contrazis.
Sunt numai ochi si urechi. Poate mai renunt si eu la radicalism si instigare daca ma lumineaza si pe mine cineva cu privire la multitudinea de beneficii pe care le poate aduce forumului cititorii nepostatori cu zero mesaje :gandesc:

Pai oile de regula merg in turma.behaielile uneia sunt auzite si de celelalte surate si de cioban .Numai ca cel din urma nu-ntelege ce spune oaia.De regula ciobanii nu inteleg.Altfel spus,fara sa-mi aloc vreun merit,eu personal am facut reclama acestui site(si forum) amintindu-l in nesfarsitele povestiri ocazionate de ieselile la peste.Sunt membrii ai forumului ( postatori)care l-au descoperit in urma acestor discutii.
Nu de alta dar, vorba unui coleg "lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA"

Personal decat sa vorbesc discutii,mai bine tac.Atentie,inventiile nu sunt intotdeauna benefice.Cand consider ca am ceva de spus in legatura cu un subiect sau altul,negresit voi scrie.Altfel o sa continuu sa citesc cu placere cele scrise pe prezentul forum,(as vrea sa cred) fara a fi nevoit sa cer voie vreunei terte persoane -cu exceptia proprietarului acestuia.
Daca tot ai amintit de semnaturi cred c-ar fi bine sa o citesti si pe a ta mai des si poate actionezi in consecinta.Sigur vei gandi altfel dupa.
Citat de la »junior9007«

PS Spunea cineva de calitate si cantitate.Nu stiu ca cantitate cite postari am da ca calitate cred casint bune ca cind ma apuc de scris caut sa citesc mai mult ca sa nu gresesc.

Cel putin "ca calitate " m-am lamurit :zambet:

No coment.
...cogito ergo sum.

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

33

luni, 24. februarie 2014, 08:36

Citat de la »kingofbeasts«
Nu de alta dar, vorba unui coleg "lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA"

Personal decat sa vorbesc discutii,mai bine tac.Atentie,inventiile nu sunt intotdeauna benefice.
......Mai bine inventezi ceva, decit sa taci :rizi: :rizi: chiar daca nu sunt benefice :limba:.
....baietii viata e scurta !!!ce rost are sa va contrati..pe fleacuri !! :nunteleg: ...mai bine :noroc:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

Răspunsuri: 111

Membru din: 17. ianuarie 2013

Locație:

  • Scrie un mesaj privat

34

luni, 24. februarie 2014, 10:44

Ne intalnim la vara in tabara si le aranjam pe toate :welcome:

Răspunsuri: 616

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: sibiu

  • Scrie un mesaj privat

35

luni, 24. februarie 2014, 10:49

Daca tot ai amintit de semnaturi cred c-ar fi bine sa o citesti si pe a ta mai des si poate actionezi in consecinta.Sigur vei gandi altfel dupa.


Din respect pentru colegii de forum o sa te ascult si o las balta . Oricum deja cred ca realizezi si tu spre ce se indreapta acest schimb de replici asa ca n-o mai intind.
iti recomand ca pe viitor sa-ti urmezi si tu propriul sfat adica asta :

cei 7 ani de-acasa trebuiesc dovediti nu numai evocati.

inainte de a face interventii de genu asta
Cred ca sunteti nepescuiti frate.Prea v-aprindeti repede.Sa fie exclusi,banati..Chiar nu inteleg cine va da dreptul sa va exprimati astfel.Faceti-va frate site-uri personale si apoi regulament de acces
t


Era mult mai frumos sa fi venit cu o formulare de genul "Dupa parerea mea si cei ce nu posteaza ar trebui sa ramana intrucat si ei cresc popularitatea forumului prin discutiile lor private"decat sa sari la beregata si sa arunci calificative gratuite cu atitudine si limbaj de cartier.Una e un misto fin sau o gluma si alta sa faci scandal. Asta in primul rind.
In al doilea rind nu erai vizat ca sa te ofensezi si te-ai bagat in discutie intr-un mod cu totul si cu totul proverbial. Erau vizati cei care nu posteaza asa ca reactia trebuia sa vina de la ei.
In al treilea rind daca tot te bagi asa cum ai facut-o tu, macar intervino la obiect nu la persoana ca sa nu fi total off topic.
In al patrulea rind si daca sari la persoana fa-o cu respect macar in prima faza daca n-ai mai interactionat cu omul respectiv (daca vrei sa fi tratat la fel).
In al cincelea rind daca nu ti cont de niciuna din cele 4 de mai sus tre sa fi pregatit sa ti la tavaleala.
De data asta am fost finut data viitoare n-o sa mai fiu la fel si o sa raspund la ciobanisme cu ciobanisme .
Hai sa incercam sa fim colegi si sa vorbim toti civilizat :ochi: :prieteni:

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

36

luni, 24. februarie 2014, 11:10

:noroc: :noroc: :noroc: Brae,hai mai bini sa vorbim de pesti.. :ochi:
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

Răspunsuri: 147

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

37

luni, 24. februarie 2014, 13:03

Nu cred sa fi jignit pe cineva,dar daca se considera c-am facut-o imi cer scuze.Pentru lamuriri a se (re)citi postarile 17-19 din prezentul topic.Daca asta inseamna finut,atunci consider inchis subiectul.Nu vreau sa-mi inchipui macar ce inseamna ciobanisme.Inca odata scuze pt tupeul meu de-ami exprima dezaprobarea vis a vis de exprimarile finute.
...cogito ergo sum.

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

38

luni, 24. februarie 2014, 13:04

oameni buni ... primavara a venit ... hai la un pescuit :bravo: :noroc:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

39

luni, 24. februarie 2014, 13:35

oameni buni ... primavara a venit ... hai la un pescuit
.....care primavara ?? ca la noi a fost zapada de 2 degete 2 zile.....in rest......apropo voi aveti prin ape babustii ,obletii...sau io mancat somni pe toti :) '
......P,s sunteti niste norocosi, sa aveti atata peste in jur, si va mai si pricepeti sa -i prindeti :bucuros:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

40

luni, 24. februarie 2014, 13:42

oameni buni ... primavara a venit ... hai la un pescuit
.....care primavara ?? ca la noi a fost zapada de 2 degete 2 zile.....in rest......apropo voi aveti prin ape babustii ,obletii...sau io mancat somni pe toti :) '
......P,s sunteti niste norocosi, sa aveti atata peste in jur, si va mai si pricepeti sa -i prindeti :bucuros:


hehehehe ... ceva platici cu siguranta mai sunt ca se mai fac simtite trecand cu nalucile prin apa ... banuiesc ca la fel e si treaba cu carasii sau crapcenii. obleti vad putini de tot datorita abundentei de avati :doaaamne: :rizi: :rizi: :rizi:

ziceam ca venit primavara pentru ca pe aici, dupa saptamani bune de ploi fara oprire avem parte de a 3-a zi consecutiva cu soare :bucuros2:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm