Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

1

miercuri, 12. iunie 2013, 07:13

Stadiul actual al forumului dupa 511 zile de functionare (12.06.2013)

Membrii activi, cu peste 100 de raspunsuri, adica cel putin la 5 zile 1 raspuns => 36

Membrii semi-activi, cu raspunsuri intre 50 si 100, adica cel putin 1 raspuns la 10 zile => 24

Membrii ocazional-activi, cu raspunsuri intre 10 si 50, adica in jur de 1 raspuns pe luna => aprox. 60

Membrii pasivi, cu raspunsuri intre 3 si 10, adica in jur de 1 raspuns la 3 luni => aprox. 80

Membrii ce doar citesc si culeg informatii, ce nu au ce intreba sau spune, cu raspunsuri intre 1 si max. 2 => aprox. 100

Membrii inactivi cu "ZERO" raspunsuri => aprox. 226
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

attila

Șalău

Răspunsuri: 282

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Nördlingen/Resita

  • Scrie un mesaj privat

2

miercuri, 12. iunie 2013, 07:20

:)
Zoran..ca sa fi si mai "corect", acum calculeaza postarile fiecaruia fara ce s-a scris la rubrica de prezentari. Caci sa "saluti" 20 de persoane noi, nu reprezinta postari :). Asta ca sa aplici "exigenta germana" referitor la "calitate" :D. Acum ai prezentat doar "cantitate"...
Voi ma urati ca sunt altfel, eu va compatimesc ca sunteti toti la fel.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

3

miercuri, 12. iunie 2013, 07:56

:rizi:...doar cantitate si doream!
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

nelutu25

Șalău

Răspunsuri: 256

Membru din: 11. august 2012

Locație: Tg. Mures

  • Scrie un mesaj privat

4

miercuri, 12. iunie 2013, 16:34

cred ca ar fi mai bine sa interzici accesul pe site celor care nu sunt inregistrati.

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

5

miercuri, 12. iunie 2013, 18:00

Nu poti lua dreptul oricui de a vizita forumul. Exista sectiuni unde nu poti intra decat daca esti logat. Poate ar trebui restrictionat accesul, daca se poate, in acele sectiuni pentru cei care nu au trecut pe la prezentare, cu toate ca si asta este... Eu nu-mi pot face un cont in care sa scriu ca ma numesc Vasile si-mi place pescuitul la somn de 100 ani incoace si ca eliberez tot ce prind?
Sa-i obligi sa "dea ceva din casa" iar nu poti ca omul este incepator si nu are cunostintele necesare. Cred ca asa cum este organizat forumul acum este excelent.

stelu

Sunt nou și mă prezint!

Răspunsuri: 2

Membru din: 23. mai 2013

Locație: gorj

Profesia: economist

  • Scrie un mesaj privat

6

miercuri, 12. iunie 2013, 18:13

Eugen are dreptate. Daca sunt incepator in domeniu si vreau sa ma documentez de la cei mai buni in domeniu, ma inregistrez tocmai ca sa pot accesa cat mai multe informatii. Nu vad de ce sa-mi dau si eu cu parerea sau, mai rau, sa dau si sfaturi altora. In masura in care am timp, ma autentific si citesc. Nu indepartati tocmai pe cei care se documenteaza si vor sa invete.

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

7

miercuri, 12. iunie 2013, 18:24

:)
Zoran..ca sa fi si mai "corect", acum calculeaza postarile fiecaruia fara ce s-a scris la rubrica de prezentari. Caci sa "saluti" 20 de persoane noi, nu reprezinta postari :). Asta ca sa aplici "exigenta germana" referitor la "calitate" :D. Acum ai prezentat doar "cantitate"...


Cred ca se poate face astfel incat raspunsurile la prezentari sa nu fie contorizate. In alta ordine de idei, cui ii pasa de numarul de postari? Important este daca ai ce intreba si/sau daca ai ce spune celorlati. Nu se ofera niciun premiu pentru numarul de postari. Spre exemplu eu ma ofer "voluntar" ca numarul meu de postari sa ramana unic la... spre exemplu cifra 1. Ma doare in bashcheti de numarul postarilor cuiva... :ochi:

cristiancalin

Sunt nou și mă prezint!

Răspunsuri: 3

Membru din: 19. mai 2013

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

8

miercuri, 12. iunie 2013, 18:29

Salut,subscriu la ce a scris Stelu.Noi cei noi in domeniu si cu capul pe umeri mai intai ne documentam apoi dam sfaturi,chiar nu cerm informatii pana nu reusim sa citim aproximativ toate topicurile.cred ca nu ar trebui sa fim desconsiderati noi cei incepatorii.Multumesc.

Răspunsuri: 396

Membru din: 24. iunie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: economist

  • Scrie un mesaj privat

9

miercuri, 12. iunie 2013, 20:06

salut,
:bravo: Zoran!

1.poate sint colegi care intr-adevar nu prea sau omorat cu scrisul pe aici dar de cat sa scrie prostii mai bine lipsa.
2.sint colegi care nici cel putin nu saluta.

si clasificarile mai pot continua dar cred ca in final totul este bine.

P.S. IMPORTANT ESTE SA FIM O ECHIPA SI SA NE AJUTAM RECIPROC :salut:

:salut:

attila

Șalău

Răspunsuri: 282

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Nördlingen/Resita

  • Scrie un mesaj privat

10

miercuri, 12. iunie 2013, 20:13

Eu, in primele 3-4 luni de la inscriere, am avut doar cateva postari.... pe la prezentare 1-2 si cateva pe unde am considerat ca pot da un raspuns pertinent. Mai apoi, am mai "capatat" experienta si am mai postat mai des. Probabil ca majoritatea celor care au postari putine procedeaza la fel.
Si consider ca informatia de pe forum trebuie sa ramana disponibila si pentru cei care nu isi fac cont sau care isi fac cont si nu comenteaza. Sincer sa fiu, prefer o persoana care nu scrie nimic sau foarte putine chestii utile, decat sa scrie multe dar inutile :D.
Voi ma urati ca sunt altfel, eu va compatimesc ca sunteti toti la fel.

Răspunsuri: 396

Membru din: 24. iunie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: economist

  • Scrie un mesaj privat

11

miercuri, 12. iunie 2013, 20:17

CEL MAI IMPORTANT ESTE CA ACEST FORUM A REUSIT SA ATRAGA MAI MULT DE UN MEMBRU PE ZI.....................

:apl: :apl: :apl: :apl: :apl: ECHIPEI FORUMULUI

nelutu25

Șalău

Răspunsuri: 256

Membru din: 11. august 2012

Locație: Tg. Mures

  • Scrie un mesaj privat

12

miercuri, 12. iunie 2013, 21:37

eu ma gandeam sa incercam sa reducem somnii agatati prin copaci

nelutu25

Șalău

Răspunsuri: 256

Membru din: 11. august 2012

Locație: Tg. Mures

  • Scrie un mesaj privat

13

miercuri, 12. iunie 2013, 21:40

daca citesc forumul mai in detaliu, POATE constientizeaza si ei ca somnii mari trebuie eliberati nu atarnati prin copaci

Răspunsuri: 82

Membru din: 28. martie 2012

Locație: italia

Profesia: pescar

  • Scrie un mesaj privat

14

sâmbătă, 22. februarie 2014, 14:34

salut pescarii

salut pescarii imi doresc ca acest forum sa functionez mult timp de acum incolo dar nu vreau sa supar pe nimeni.idea ta zoran nu imi place nu te supara pe mine .
Cum ai scris mai sus ca tu iti doresti CANTITATE.nu mi se pare normal este singurul forum al pescarilor de somn din romania si din afare ei unde ne putem gasi prieteni sau sa ne facem alti noii.
Asa dar te rog gindestete un pic si la calitatea acestui forum te rog . de obicei romanul este obisnuit cu cantitatea dar Zoran te rog invatane si pe noii pe acest forum cum este cu calitatea nemteasca


va multumesc din suflet dar eu imi doresc si calitate.
imi cer scuze nu vreau sa supar pe nimeni. :ciao: :pescuit:

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

15

sâmbătă, 22. februarie 2014, 14:55

Nu prea poti avea/extrage calitate daca nu ai si cantitate, din cantitate se poate ajunge, eventual, prin selectare, si la calitate! :zambet:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

16

sâmbătă, 22. februarie 2014, 18:14

salut pescarii imi doresc ca acest forum sa functionez mult timp de acum incolo dar nu vreau sa supar pe nimeni.idea ta zoran nu imi place nu te supara pe mine .
Cum ai scris mai sus ca tu iti doresti CANTITATE.nu mi se pare normal este singurul forum al pescarilor de somn din romania si din afare ei unde ne putem gasi prieteni sau sa ne facem alti noii.
Asa dar te rog gindestete un pic si la calitatea acestui forum te rog . de obicei romanul este obisnuit cu cantitatea dar Zoran te rog invatane si pe noii pe acest forum cum este cu calitatea nemteasca


va multumesc din suflet dar eu imi doresc si calitate.
imi cer scuze nu vreau sa supar pe nimeni. :ciao: :pescuit:

Salut Rudolf,
scuze daca te-am indus in eroare, era o gluma cu "cantitatea". Calitatea este pt mine un lucru extrem de important in tot ceea ce fac. Informer si Anem chiar ma depasesc in aceasta privinta, iar de Tudor, sa nici nu amintim :bravo: . Avand o echipa care este si asa obsedata de calitate, nu vom avea pretentii never la "cantitate". Bine-nteles ca ne vom bucura extrem de mult daca ambele cresc proportional. :noroc:

PS: doar prin faptul ca este un forum ce sustine C&R, ne-a fost clar de la bun inceput ca nu va fi cantitate. :ochi:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 616

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: sibiu

  • Scrie un mesaj privat

17

sâmbătă, 22. februarie 2014, 19:41

Din punctul meu de vedere am putea fi cu cel putin 226 de oameni mai putini si n-ar fi nici o paguba. :bucuros2:
Un din lucrurile pentru care au murit oameni in tara asta acu' 24 de ani a fost libertatea de exprimare :doarecapu: si daca 226 de oameni n-au nici macar bunul simt sa dea binete atunci sunt 226 de oameni in plus pe forum. :furtuna:
In plus am avut un profesor in facultate care spunea asa : " eu ascult cu rabdare pe fiecare student pentru ca si cel mai prost dintre voi poate avea o idee geniala din care sa invat ceva"
Deci, indiferent cat de neinitiat, neinformat sau neexperimentat ar fi un user de aici ar trebui sa fie apt sa-si spuna parerea intr-un subiect sau altul pentru simplu motiv ca, in general o parere reprezinta o convingere pe care singur fiind (de capul lui) ar aplica-o in practica si daca acea parere ar fi gresita n-ar avea nici cine nici cum sa-l corecteze . Pe cand daca indrazneste sa caste gura , daca a gresit si e corectat mai invata ceva , iar daca a zis bine ceea ce a zis poate ca a invatat pe altcineva ceva si atunci poate pune capul pe perna multumit ca a facut o fapta buna. :bravo:
Pe de alta parte , vulpile batrane care si-au facut cont doar ca sa prinda din zbor cel mai scapa gura pe unu si pe altu pe aici , si care l-a rindul lor n-au nici cea mai mica contributie la forum, n-au ce cauta si nu merita sa existe aici :drac2: daca vor doar sa primeasca fara sa dea nimic in schimb nu trebuie decat sa se intoarca cu spatele si sa se aplece putin :poza: de restul ne ocupam noi (pe rind nu toti odata :zambet: :drac2: )

18

sâmbătă, 22. februarie 2014, 19:56

Din punctul meu de vedere am putea fi cu cel putin 226 de oameni mai putini si n-ar fi nici o paguba. :bucuros2:

Pe de alta parte , vulpile batrane care si-au facut cont doar ca sa prinda din zbor cel mai scapa gura pe unu si pe altu pe aici , si care l-a rindul lor n-au nici cea mai mica contributie la forum, n-au ce cauta si nu merita sa existe aici :drac2: daca vor doar sa primeasca fara sa dea nimic in schimb ...........


de acord cu selectia de mai sus.
king-ule, te las pe tine sa le'o tragi sin din partea mea :ochi:

Răspunsuri: 616

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: sibiu

  • Scrie un mesaj privat

19

sâmbătă, 22. februarie 2014, 20:02

face leu' fitness ca oricum tre' sa intre in forma de mers pe creasta pentru vara ce va sa vie :bravo: :drac2:
nu de alta dar si cei ce nu obtin nimic nou obtin macar ceva confirmari la ceva ce stiau si daca ajungem asa sa profitam unii de altii cu nesimtire numa' colegialitate nu se cheama :gandesc:

Răspunsuri: 147

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

20

sâmbătă, 22. februarie 2014, 20:48

Cred ca sunteti nepescuiti frate.Prea v-aprindeti repede.Sa fie exclusi,banati..Chiar nu inteleg cine va da dreptul sa va exprimati astfel.Faceti-va frate site-uri personale si apoi regulament de acces.Parerea mea este ca numai si numai proprietarul prezentului forum are dreptul sa faca reguli.Cat despre restul suntem doar musafiri,vizitatori,ce vreti voi.dar formulari de genul .....capra sunt de-a dreptul revoltatoare.Stiu ca in spatele unui nick suntem toti viteji,scriem orice despre oricine-smecherie ce mai-dar totusi putina decenta domnilor.Nu poti impune cuiva conditia de aposta daca vrea sa citeasca .Daca cei ce se ocupa cu regulamentul acestui forum considera oportuna modificarea lui in sensul mai sus amintit,atunci,daca-i ordin cu placere.Daca nu,nu.
PS Spunea cineva de calitate si cantitate.Nu stiu ca cantitate cite postari am da ca calitate cred casint bune ca cind ma apuc de scris caut sa citesc mai mult ca sa nu gresesc.
...cogito ergo sum.