Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Răspunsuri: 170

Membru din: 12. iulie 2012

Locație: Clisura Dunarii

Profesia: Pescar

  • Scrie un mesaj privat

41

duminică, 21. iulie 2013, 22:37

hobby-urile permanente n-au pret, cele efemere sau slabe ca si intensitate, da.
pescuitul este cel mai mare hobby al meu din totdeauna, asa a fost de cand eram copil dar pe atunci il practicam mai rar, in special in vacante :)
http://www.smartfishing.info

"It's nice to be important, but it's more important to be nice"

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

42

joi, 12. septembrie 2013, 02:37

Pentru mine pescuitul ca pasiune/nebunie/obsesie are doua laturi, prima legata de incercarea de a urmari pestele, iar a doua legata de colectionarea echipamentelor de pescuit si a cartilor(de la colectionarea cartilor ma axez temporar pe colectionarea cartilor despre pesti si pescuit)! Desi este o vorba, "sa nu spui niciodata, niciodata", sper sa nu fiu pus in situatia de a renunta la vreuna din "nebunii"! Suna ca un cosmar din care, cand te trezesti, zici ca te-ai nascut a doua oara!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

43

luni, 28. octombrie 2013, 18:05

Eu am crescut pe langa apa :) ... muresul este la doar 5-6 minute de mers pe jos, iar in capatul strazii este un canal de fuga (vechea albie a muresului ) ...

Am promis ca postez cateva poze despre canalul respectiv, in lincul alaturat gasiti o mica filmare : MAROS - YouTube

44

luni, 28. octombrie 2013, 18:24

superb!
asa este ca ai o alta perspectiva a locurilor cand le vezi de pe apa?
ai putea jura ca acest loc si rau este oriunde in lume dar nu in Romania si.........totusi, este Muresul asa cum multi, foarte multi dintre noi nu l-au vazut.
felicitari Zoly si multumesc. :apl:

p.s. poate cand o sa am timp o sa iti arat defileul Oltului vazut din barca, numai ca va trebui sa editez filmul si...... :ochi:

45

luni, 28. octombrie 2013, 18:36

Adiwolf, aceasta nu este Muresul este doar un canal, ceea ce a ramas din vechea albie a Muresului, care dupa inundatia din anii 70' a fost deviat .... muresul pe la Noi arata Mures 28.09.2013 - YouTube cand sunt plictisit si am chef de adrenalina, sau Maros - YouTube cand vreau doar sa ma relaxez ;) ... sper ca in curand sa pot posta si clipuri in HD ...

46

luni, 28. octombrie 2013, 19:21

scuza-mi confuzia, nu aveam habar de acest canal superb dealtfel.
clipurile filmate in HD au neajunsul ca nu pot fi vazute decat de cei care detin un echipament de redare adecvat, altfel.......se vede sacadat, distrosionat sau deloc.
zilele trecute am pus pe facebook un video de 1 min filamt de mine cu gopro-ul in hd si editat cu cineform
intr-un fel se vedea la mine pe calc, in altfel ridicat pe facebook si cu totul altfel spre deloc pe calculatorul de la firma

47

luni, 28. octombrie 2013, 19:46

Compresia de pe youtube distorsioneaza destul de mult... daca accesez fisierul original filmele au o calitate mult mai acceptabila( chiar si pe CD/dvd), decat ceea ce a iesit dupa incarcare pe site...
Am filmat si postat doar la insistentele "colegilor" ... acum ca vin serile lungi de iarna o sa am timp berechet sa experimentez cu softuri ... pe moment ma descurc cu Cyberlink varianta free...
Canalul respectiv iarna: Panoramio - Photo of a Turbina árok, Marosvásárhely/Transylvania

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »kzoli« (28. octombrie 2013, 19:53)


Răspunsuri: 71

Membru din: 9. august 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: consultant vanzari / marketing

  • Scrie un mesaj privat

48

luni, 28. octombrie 2013, 20:45

daca as pierde pescuitul e ca si cum as muri. pe de alta parte, daca as accepta un milion de euro pt a nu mai pescui in delta (de ex) e ca si cum mi-as vinde sufletul. la fel cum mi s-ar ingradi permisiunea de pescui in Seichelles, desi nu cred ca voi ajunge acolo vreodata. Dar daca n-as putea pescui acolo, se aplica faza cu delta, de aceea, nu-mi vand sufletul nici pe un miliard :bucuros2:

mihaigost

Șalău

Răspunsuri: 307

Membru din: 31. iulie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: inginer electrician

  • Scrie un mesaj privat

49

marți, 29. octombrie 2013, 23:27

Il vinzi. Si cu ce ramai.??
Cu scaunul cu rotile.